reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BADANIE USG W CIĄŻY

Dołączył(a)
6 Luty 2021
Postów
2
Cześć wszystkim jestem w pierwszej ciazy i mam takie pytanie do wszystkich forumowiczek jak mieliscie robione USG przez brzuch to lekarz tez u was dawal tyle zelu na brzuch ze mieliscie caly wysmarowany w żelu brzuszek? Ja zawsze jak mam usg robione to lekarz daje na usg zwykłym przez brzuch mi żel przezroczysty lub niebieski i rozlewa po brzuszku całym jeździ ta sonda głowica po całym brzuchu i mocno mi przyciska u was też to się zdarzało? Zeby się slisgalo i strasznie obficie daje dużo tego żelu ze mam caly brzuch wysmarowany w tym żelu aż czasami za duzo obficie . Na USG piersi i dopochwowe to samo miałam dużo i sam żel ? Bo zawsze mam mokre spodnie i bluzkę jest upaprana żelem po tym usg chciałam się dowiedzieć jak to było u was lub jest będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie i zdrowia dla kazdej forumowiczki.Tyle właśnie mam żelu nakładane na brzuszek że mam cały wysmarowany w żelu brzuszek zdjęcia w załączniku u was to samo było jak byliście w ciąży z małym lub jestescie? Będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie bo to moja pierwsza ciąża i tak pytam mam nadzieję że nie nie będziecie zle za pytania i odpowiedziecie mi .
Jak macie oceniać i komentować na temat I pisac bzdury to proszę się wgl nie wypowiadać i nie oceniać i nie komentować bo to normalny post .Do postu zalaczam zalaczniki
 

Załączniki

  • USG zdjęcie brzuszka żel 2.jpg
    USG zdjęcie brzuszka żel 2.jpg
    9,5 KB · Wyświetleń: 259
  • USG zdjęcie  brzuszka zel.jpg
    USG zdjęcie brzuszka zel.jpg
    53,2 KB · Wyświetleń: 2 542
reklama
Moim zdaniem super, że zwróciłaś na to uwagę! Moim zdaniem to może być niebezpieczne. Taka duża ilość żelu. Przecież on przenika przez skórę brzuszka i może wnikać w łożysko i mieszać się z wodami płodowymi.
Jak jest go mało to nic się nie stanie, ale jak jest tak dużo, to dziecko może się nawet zakrztusić! Może zacząć w brzuszku wymiotować.
Koniecznie powiedz lekarzowi, żeby robił Ci USG bez żelu, bo to niebezpieczne. Może używać bezpiecznych zamienników np. masła z awokado albo oleju kokosowego.
 
reklama
Do góry