reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie usg

K

karo88*

Gość
Czy moje ryzyko że urodze dziecko z zespołem Downa jest niskie czy wysokie jeśli chodzi o wynik Tr21 1 :1608 ? W załączniku zdjęcie
 

Załączniki

  • 20200102_182429.jpg
    20200102_182429.jpg
    499,4 KB · Wyświetleń: 224
reklama
Rozwiązanie
Koc
Czy moje ryzyko że urodze dziecko z zespołem Downa jest niskie czy wysokie jeśli chodzi o wynik Tr21 1 :1608 ? W załączniku zdjęcie
Kochana ja mialam wynik 1:500 i zdrowa ciąża 31tydz..jestesmy po 3 badaniach prenatalnych
Test pappa jest testem orientacyjnym ktory bierze sie pod uwage wylacznie razem z badaniem...jezeli test pappa wypadł zle a i usg pokazuje jakies anomalie płodu..wtedy mozna zaczac sie zastanawiać....nie martw sie na zas.....i nie przejmuj

Ja tez zalozylam kilka watkow za pierwszym razem bo nie moglam tego forum ogarnac......wiec luzik arbuzik i nie martw sie na zapas❤
A skąd zarzut że nie byłam i lekarza i zarzut że jest to głupota nikogo tym nie obrazilam i byłabym wdzięczna gdyby mnie nie obrazano
Nie obrażam Ciebie jako osoby . No jakbyś była u lekarza to byś nie pytałam opinie osób , które nie są lekarzami. Naprawdę są rzeczy , o które można tutaj zapytać ale są tak ważne i istotne sprawy, które powinno się tylko konsultować z lekarz, który ma dobra wiedzę na ten temat.

Nie spinaj się bo nie ma o co ;) i co lekarz powiedział ?
 
Czy moje ryzyko że urodze dziecko z zespołem Downa jest niskie czy wysokie jeśli chodzi o wynik Tr21 1 :1608 ? W załączniku zdjęcie
Moim zdaniem jest ok.
Choć lekarz w gabinecie będzie jeszcze porównywał z usg, z tego co pamiętam.

Nie ma co się dziwić, kobiety wrzucają swoje wyniki, tak działa magia internetu.
Naczytają się diagnoza, a później panikują i szukają wsparcia.
 
@Lusia62 no dla mnie to dziwne właśnie dlatego ze w internecie można wyczytać wszystko i nie potrzebnie się negatywnie nastawiać .

Zawsze reaguje na takie posty żeby właśnie konsultować się z lekarzem, który jest pewnym źródłem
 
Czy moje ryzyko że urodze dziecko z zespołem Downa jest niskie czy wysokie jeśli chodzi o wynik Tr21 1 :1608 ? W załączniku zdjęcie
Tak naprawdę nikt tego nie wie.Jeśli by były inne parametry złe w usg to wtedy można spodziewać się ,że jest to możliwe, i tylko badanie amniopunkcji pozwoli na 100 % na poznanie wyniku.Ale jeśli wszystko jest prawidłowe w usg i lekarz nie widzi żadnych nieprawidłowości,to powinno być ok,ale musisz wiedzieć,że tylko badanie amniopunkcji może wykluczyć te wadę.
 
reklama
Lekarz u którego robiłam badanie prenatalne powiedział mi że powinnam urodzić dziecko zdrowe ... Natomiast moja Pani doktor u której prowadzę ciążę ( pochodzę z małego miasta i u nas 1 Lekarz robi badania prenatalne ) jak jej pokazałam wynik mnie miała nietega ... Wystraszylam się bo zgupislam dlatego napisałam tutaj bo może któraś z dziewczyn tutaj mogłaby mi coś poradzić ...
 
reklama
Lekarz u którego robiłam badanie prenatalne powiedział mi że powinnam urodzić dziecko zdrowe ... Natomiast moja Pani doktor u której prowadzę ciążę ( pochodzę z małego miasta i u nas 1 Lekarz robi badania prenatalne ) jak jej pokazałam wynik mnie miała nietega ... Wystraszylam się bo zgupislam dlatego napisałam tutaj bo może któraś z dziewczyn tutaj mogłaby mi coś poradzić ...

A masz możliwość skonsultować się z jakimś naprawdę dobrym lekarzem np nie w swoim mieście ?
 
Do góry