reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bakterie w moczu

reklama
Co prawda ja mam synka u którego walczyliśmy z bakteriamii. Gdy miał 5 m-c rozchorował się ni z tego ni z owego w niedzielę dostał 40 stopni gorączki. Początkowo podejrzewała pani doktor 3-dniówkę więc badanie moczu zrobiliśmy 4 dnia gdy nie wykluła się wysypka. Badania wskazywały na jakieś bakterie, zleciła posiew i dała antybiotyk. Temperatura nie spadła a ponowne badanie moczu ogólne wykazywały już stan zapalny, więc w piątek wieczorem wylądowaliśmy w szpitalu. Jak się okazało Bartuś choć mi się wydawała że jadł przez 1- miesiąc nic nie przytył co nie było dobrym objawem u tak małego dziecka. Kolejna diagnoza na zdjęciu RTG wyszło zapalenie płuc choć osłuchowo żadna p. d nie wykryła. Kaszlu też nie było. NO i z powodu bakterii Zapalenie układu moczowego escherichia coli 10 do 5. W szpitalu wyleczono choroby i zalecono cystografię na której wyszło zwężenie cewki moczowej. Po usunięciu zwężenia przez rok walczyliśmy z bakteriami. Obecnie trafiliśmy do innego lekarza który stwierdził że bakterie mogą pochodzić od źle pobranego moczu, jak i nie przemycia ujścia cewki. Bardzo ważne jest aby to był pojemnik jałowy, środkowy strumień. a przed kolejną cystografią pokazałam posiew 10 do 4 to usłyszałam że jmieści się w granicy grun że w badaniu ogólnym niem zapalenia. Inna p. dokto stwierdziła że escherichia coli to bakterie odbytowe i kłania się higiena. Wię co lekarz to opinia. Mam nadzieję że u was będzie ok.
 
Zrobiłam posiew. Trochę to trwało, dlatego nie pisałm wcześniej. Ale juz nareszcie jest OK. dzwoniłam do punktu gdzie wykonuja takie badania. Całkiem możliwe, że wcześniej pobrany mocz był w zły sposób, bo w tym woreczku bakterie się szybciej mnoża np. ze względu na klej, którego się używa do przyklejenia woreczka do skóry. Poza tym, ja nie włożyłam moczu do lodówki zanim go zawiozłam i to trochę trwało. Głupia byłam, ale pani mi wszystko wytłumaczyła. Pupa musi byc bardzo dokłądnie umyta. Przed samym popbraniem moczu, oczywiścvie do jałowego pojemnika, trzeba ją polać przegotowaną wodą. Mocz musi być ze środkowego strumienia (u nas był) i nie może spływac po odbycie. Dlateo ja trzymałam dziecko na kolanach na brzuchu, na tak zwanego supermana a moja mama trzymała pojermnik. Mocz jak zaczął lecieć, spłynął równo w dół, bo zadziałały zasady grawitacji. No i wtedy dopiero wynik był miarodajny :tak:;-):-D. Bakterii trochę jest, ale poniżej 1000 na jakąś tam jednostkę, czyli norma. Nawet nie robili antybiodragramu, bo nie było potrzeby. wszystko OK :tak:;-):-D:cool2::laugh2::happy::-);-)
 
Witam wszystkich,
Moja córeczka ma 6 m-cy, właśnie skończykiśmy leczyć ją furaginem, bo miała w moczu bakterie, a kontrolny posiew moczu wykazał obecność zupełnie innej, nowej bakterii (ENTEROBACTER CLOACAE). Dostaliśmy nowe leki. W dodatku nasza Julcia bardzo ulewa i podobno owo ulewanie spowodowane jest tą bakterią. Czy ktoś może wie czy to prawda? Czy bakterie w moczu mogą powodować ulewanie?Dodam, że moja żona bardzo przestrzega zasad higieny i córka chowana jest w czystości, więc tym bardziej nie rozumiemy skąd ta nowa bakteria? Pomóżcie!!!
 
Witam!
Mam podobny problem, moja 8 m-czna córeczka od ponad m-ca walczy z bakteriami. Najpierw były to pałeczki ropy błękitnej (na szczęście 2 posiew nie potwierdził)oraz enteroccocus facalis Teraz to coli 10 do 4, oraz enteroccocus sp ,również 10 do 4. Pediatra zapisała jedynie furaginum, za 2 tyg kolejny posiew i ewentualne skierowanie do nefrologa. Ja odchodzę od zmysłów, sama jestem po usunięciu nerki (ZUM, może to spowodować), moja choroba jest dziedziczna. Najchętniej podałabym małej antybiotyk, u znajomych się sprawdził i po 2 tyg spokój z bakteriami aż do teraz....
 
Dziewczyny, chciałabym poznać waszą opinię na ten temat. Otóż moja córka ma liczne bakterie w moczu, niestety nie napisano jakie. Byłam u pediatry, ona powiedziała, że tym się nie trzeba martwić, bo to jest mocz, czyli szkodliwe produkty przemiany materii, więc bakterie mogą sobie być. dzwoniłam też to bardzo dobrego pediatry w Kaliszu, umówiłam się na wizytę, bo mała traci apetyt, i on też mówił, że nie mam się przejmować bakteriami, nawet chyba nie trzeba tego leczyć. Oprócz tego mała jest zdrowa, wesoła itp. Więc skąd ten brak apetytu???? No i czy te bakterie są bardzo szkodliwe???

Trochę to dla mnie dziwne co piszesz. Nic nie wolno bagatelizować. Podstawowa sprawa to badanie ogólne moczu gdy jest jakieś ku niemu wskazanie a z własnego doświadczenia wiem że właśnie utrata apetytu jest takim wskazaniem (moja córka miała stan zapalny i żadnej temperatury a tylko brak apetytu i ból brzuszka). Wynik badania ogólnego powinien zobaczyć lekarz ale podpowiem Ci że bardzo ważny jest poziom leukocytów czyli krwinek białych. Jeśli przekracza normę należy wykonać posiew moczu z zachowaniem szczególnej higieny przy jego pobieraniu. Jasne że bakterie nie są groźne jeśli badanie ogólne jest ok a w posiewie są bakterie o niewielkim mianie. Duże miano bakterii i większa ilość leukocytów są wskazaniem do leczenia
 
Do góry