reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo blada druga kreska

A na jakiej podstawie? Skoro testy mają czułość 10 i 25, a pęcherzyk ciążowy pojawia się w macicy przy becie ok 800-1000?
Pierwszy test robiłam tydzień po spodziewanej miesiączce. Nie mam pojecia czemu wychodziły blade, na betę nie miałam jak iść bo od rana do południa byłam w pracy, że wszystkie laboratoria były zamknięte więc po prostu umówiłam się na wieczór do lekarza na usg, żeby sprawdził. Był to 4tc ciąży i było widać pecherzyk ciążowy i pecherzyk zoltkowy (nie wiem czy to dobre nazewnictwo 😆) i że ciąża pojedyncza. Oczywiście kartę ciąży zakładaliśmy później jak już było serduszko.
 
reklama
Pierwszy test robiłam tydzień po spodziewanej miesiączce. Nie mam pojecia czemu wychodziły blade, na betę nie miałam jak iść bo od rana do południa byłam w pracy, że wszystkie laboratoria były zamknięte więc po prostu umówiłam się na wieczór do lekarza na usg, żeby sprawdził. Był to 4tc ciąży i było widać pecherzyk ciążowy i pecherzyk zoltkowy (nie wiem czy to dobre nazewnictwo 😆) i że ciąża pojedyncza. Oczywiście kartę ciąży zakładaliśmy później jak już było serduszko.
A robiłaś tej samej firmy? Może się trafiły jakieś wadliwe. Bo przyznam się szczerze, że bardzo dziwne 🤔
 
A robiłaś tej samej firmy? Może się trafiły jakieś wadliwe. Bo przyznam się szczerze, że bardzo dziwne 🤔
Różnych. Jeden miał być super czuły.. Może miałam takie 'szczęście' i akurat trafiłam na dwa wadliwe 😅 zresztą cała ta ciąża to.. nawet nie wiem jak to określić.. ze względu na nową firmę uznalam, że to nie najlepszy czas i chwilowo trzeba odpuścić, wyjątkowo wszyscy nie życzyli mi na święta i nowy rok dziecka bo czasy niepewne, zbliżenie mieliśmy tylko jeden raz (w miesiącu) a tu taka niespodzianka 🤣
 
Różnych. Jeden miał być super czuły.. Może miałam takie 'szczęście' i akurat trafiłam na dwa wadliwe 😅 zresztą cała ta ciąża to.. nawet nie wiem jak to określić.. ze względu na nową firmę uznalam, że to nie najlepszy czas i chwilowo trzeba odpuścić, wyjątkowo wszyscy nie życzyli mi na święta i nowy rok dziecka bo czasy niepewne, zbliżenie mieliśmy tylko jeden raz (w miesiącu) a tu taka niespodzianka 🤣
No to tylko się cieszyć 🙂

Ale mimo wszystko dziwna sytuacja testy mają sporą czułość bo 10 i 25. Więc wykrywają dosyć niskie stężenie. Wiadomo we krwi jest ono trochę większe. Jednak skoro kreska blada, to raczej bety w organizmie jeszcze niewiele. A tu już widać pęcherzyk ciążowy z żółtkowy (beta ok 800-1000). No szok. Nie odbierz tego opatrznie, ale Twój przypadek jest dosyć ciekawy 😁 szkoda, że nie da się tej zagadki rozwiązać 🙂
 
Cześć dziewczyny, @ spoznia mi się już 12 dzień, wiec dzis rano zrobiłam test ale kreska wyszla bardzo bladziusieńka. Czuje się jak przed okresem brzuch mnie boli, ale ta blada kreska mnie martwi. Poczekać i powtórzyćt test?
Jestem w bardzo podobnej sytuacji , spóźnia mi się okres około 7 dni a testy wychodzą blade , wczoraj byłam na becie i wyszła 27,4 jutro idę znów powtórzyć.. boje się bo pierwsza ciąża w 12 tygodniu poroniona.. ale to była wada genetyczna niestety .
 

Załączniki

  • 7E04B475-20E9-494E-8BAB-2EDA59350723.jpeg
    7E04B475-20E9-494E-8BAB-2EDA59350723.jpeg
    1 MB · Wyświetleń: 271
No to tylko się cieszyć 🙂

Ale mimo wszystko dziwna sytuacja testy mają sporą czułość bo 10 i 25. Więc wykrywają dosyć niskie stężenie. Wiadomo we krwi jest ono trochę większe. Jednak skoro kreska blada, to raczej bety w organizmie jeszcze niewiele. A tu już widać pęcherzyk ciążowy z żółtkowy (beta ok 800-1000). No szok. Nie odbierz tego opatrznie, ale Twój przypadek jest dosyć ciekawy 😁 szkoda, że nie da się tej zagadki rozwiązać 🙂
No cóż.. u mnie było tak samo 😆 wiec nie ma się co dziwić! Każdy organizm jest inny. Moje testy wychodziły tez z bladą kreską a nawet jeden wyszedł mi negatywnie 😅 a tu ginekolog potwierdził 5 tydzień ciąży.
 
Ostatnia edycja:
Jestem w bardzo podobnej sytuacji , spóźnia mi się okres około 7 dni a testy wychodzą blade , wczoraj byłam na becie i wyszła 27,4 jutro idę znów powtórzyć.. boje się bo pierwsza ciąża w 12 tygodniu poroniona.. ale to była wada genetyczna niestety .
Mi takie same wychodziły. Koniecznie daj znać jutro jak beta :)
 
Cześć dziewczyny, jestem po biochemicznej i 3 dzień spóźnia mi się okres.. test dzisiaj zrobiony z porannego moczu wyglada tak. Jest tam jakaś kreska niby pojawiła się do 5 minut , ale wyglada mi to na fabryczną chyba , co myślicie ?
 

Załączniki

  • 594AEC28-FED9-45C0-AD5C-1B4AAC590D89.jpeg
    594AEC28-FED9-45C0-AD5C-1B4AAC590D89.jpeg
    228,3 KB · Wyświetleń: 252
reklama
Jestem w bardzo podobnej sytuacji , spóźnia mi się okres około 7 dni a testy wychodzą blade , wczoraj byłam na becie i wyszła 27,4 jutro idę znów powtórzyć.. boje się bo pierwsza ciąża w 12 tygodniu poroniona.. ale to była wada genetyczna niestety .
Ale na wszystkich jesy ładna kreska :)
 
Do góry