reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bardzo jasna kupka u 3,5 latki ! PILNE !

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
Witam od ok 3 dni moja coreczka 3,5 roku robi kupke bardzo wodnista koloru jasnego szarego !
dziecko przed zrobieniem kupki jest rozdraznione płaczliwe , boli ja brzuszek przed zrobieniem kupki a w trakcie skarzy sie ze bardzo boli ja pupa ((

dzis dopiero po 16 mamy wizyte u pediatry ale czy jest to powod do zmartwien?
i nie ukrywam ze sie troche martwie iz lekarz powie mi ze jakas nienormalna jestem i z "taka głupota " przyjechałam :no:
 
reklama
spokojnie, na pewno żaden lekarz ci tak nie powie, rozwodniona kupka, do tego o dziwnym kolorze i jeszcze płacz dziecka z pewnością powinien cię skusić do wizyty u lekarza i bardzo dobrze że tak zrobiłaś, przede wszystkim zastanów się czy przyczyną nie są jakieś zmiany w diecie lub podejrzany posiłek (np. lody) lub też czy nie byłyście ostatnio nad wodą i mała napiła się jej niechcący ... jak często córcia robi kupkę w ciągu dnia? być może płacz jest spowodowany tym, że delikatna pupcia została podrażniona przez kwasy w kupce, postaraj się nie wycierać jej papierem toaletowym ale nasączanymi chusteczkami (są takie które można spuszczać w toalecie) lub po prostu myj ją zamiast wycierać (tylko aby woda nie była zbyt ciepła, lepiej chłodną ale też nie taką zimną żeby jej to bardzo przeszkadzało ... pamiętaj też że zbyt częsta kupka może się przyczynić do odwodnienia organizmu (dziecko bardzo szybko się odwadnia) więc podawaj jej dużo picia, lecz unikaj soków owocowych itp. najlepiej przegotowaną wodę
 
witam
byłysmy dzis u pediatry przepisał antybiotyk Nifroksazyd 3 razy dziennie co 8 godzin , do tego Smecta 2x dziennie po 1/2 opakowania i Hydronea Plus
powiedział że ewidentnie jest "coś" na jelitach
córcia juz po 1 dawce antybiotyku po ok 30-40 minutach tak leciała do kibelka że nie zdazyła (
ale jeżeli tylko dostanie gorączki to mamy natychmiast zgłosić sie do pediatry
 
a na co dokładnie ten antybiotyk pchełka? bo oprócz tego że całkowicie wyjałowi organizm dziecka to pewnie niewiele pomoże, zresztą jak piszesz sama że córcia dostałą biegunki ...co innego podawanie preparatów nawadniających oraz probiotyków, pamiętaj tylko żeby antybiotyków nie podawać razem z probiotykami! (co najmniej 2h przed lub po podaniu antybiotyku), sama możesz też podawać dziecku jogurty naturalne aby dodatkowo wzmocnić florę bakteryjną żołądka i jelit którą wyjaławia antybiotyk (zasada ta sama co z probiotykami, podajemy co najmniej 2 godziny przed lub po antybiotyku) ... z mojego doświadczenia wynika że większość problemów z jelitami i żołądkiem ma podłoże wirusowe a nie bakteryjne, co oznacza że antybiotyk nie pomaga a nawet szkodzi :-( (antybiotyki zwalczają bakterie tylko i wyłącznie) ... czy masz całkowite zaufanie do swojego lekarza? bo jeśli nie to lepiej wybierz się na konsultację do innego, dzisiejsi lekarze uwielbiają na wszystko dawać antybiotyki a potem ty się z tym męcz :-(
 
witamy
moja córeczka miała takie jasne rozwolnienie ok 4 razy dziennie nie wiecej
i dopiero dzis wzieła 3 dawke antybiotyku
co do priobiotyków to nam polecili takie 2x1 ( probiotyk + "kroplowka " ) nazywa sie Hydronea Plus
wszedzie w necie pisze ze to jest taka "domowa kroplówka " podobno nie ma nic lepszego )
tylko u nas jest problem bo mała nie hcce go pic za chiny !
i mamy podawac małymi łykami kiedy tylko bedzie chciała - zamiast picia zwykłego
dzis dostała rano 1 raz 1/2 saszetki Smecty i zwymiotowała po ok 30 min :-(

a do tego nic nie chce jeść :-(

co do lekarza to moj lekarz jest ostatnim ktory przepisuje antybiotyk - naprawde bylismy u niego ok 10 razy a antybiotyk od niego mamy 2 raz
 
ja u swojego lekarza byłam już naprawdę wiele razy (także z biegunkami itp.) i nigdy nie dostaliśmy antybiotyku ...

co do preparatów nawadniających to ja podawałam orsalit (ma wiele smaków i dzieci chętniej go piją), nie wiem nic o tej "kroplówce" ale ja podawałam orsalit przez "strzykawkę" od nurofenu i synek wypijał bardzo chętnie, tylko trzeba uważać aby podawać małe ilości (np. 5 ml co 2-3 minuty) bo inaczej właśnie dziecko wymiotuje

wg mnie twoja córka ma zwykłe rozwolnienie i antybiotyk jest tu zbędny (chyba że podejrzewasz salmonellę), natomiast nawodnienie i probiotyki jak najbardziej, to normalne że przy biegunce nic nie chce jeść, nie zmuszaj jej bo będzie jeszcze gorzej, mój synek po biegunce wyglądał jak śmierć :-( bo prawie nic nie jadł .... przede wszystkim podawaj dużo picia i w międzyczasie ten nawadniający płyn, spróbuj ją zachęcić tą strzykawką z nurofenu jeśli zna i lubi (ja synkowi podawałam w niej leki i traktowałam jako zabawę i od tej pory pije chętnie wszystko co w strzykawce) więc jak się bawi to dawaj jej co jakąś chwilkę ten płyn .... do jedzenia dawaj jej delikatne rzeczy żeby nie wywoływać biegunki jeszcze bardziej, np. biszkopty czy suchary lub coś co lubi, jakieś słodkie bułeczki (możesz też dawać gorzką czekoladę, często hamuje biegunki), ryż itd. owoców lepiej nie - żeby coś tam zjadła ale nie panikuj zbytnio, jak jej przejdzie choroba to z powrotem zacznie jeść.
 
reklama
Jak miewa się córeczka? Bardzo niepokojące te objawy...mam nadzieję, że idzie już ku lepszemu.Pozdrawiam
 
Do góry