reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo nietypowe imię - czy na pewno ? :(

mirkaszu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2017
Postów
18
Mąż bardzo chciałby by nasza dziewczynka miała na imię Taya (lub Taja). Mi osobiście strasznie podoba się również to imię lecz nie mam tyle odwagi by tak nazwać swoje dziecko. I Skłaniam się ku Arianie. Mąż powiedział że zaakceptuje moją każdą decyzję, lecz gdyby to od niego zależało bezdyskusyjnie dałby na imię Taya.

Dodam że mamy nie polskie nazwisko i z imieniem Taya komponuje się bardzo ładnie.


Ale że mam totalny mętlik w głowie - proszę poradę co o tym sądzicie.
 
reklama
Moim zdaniem jak juz to Taja w Polsce z Taya beda problemy bedzie wiecznie tlumaczyc ze pisze sie Taya przez Y a nie J ..nie raz jakies bledy w dokumentach itp

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pomyśl też czy imię nie sprawi dziecku kłopotu na przyszłość.

Np.znajomi mieszkają w Anglii i chcieli Polskie imię to szukali takiego co łatwo się wypowie bądź ma odpowiednik Angielski.

Jeśli macie zagraniczne nazwisko
, mieszkacie za granicą to czemu by nie? Tym bardziej jeśli ów imię występuje w tym, że kraju bądź pochodzi z kraju z którego (nie wiem jak to ująć) jest wasze nazwisko.
 
Taya pięknie! Nie uważam żeby Polakom sprawiło to trudność w wymowieniu :) jakby myśleć tymi kategoriami to żaden Grzegorz czy Krzysztofa nie ruszyliby się nigdy z Polski:) Taka/Taya jest nietypowe i piękne!
 
Każdemu z nas podoba sie coś innego wiec jeżeli Wam podoba sie imie Taja to nazwijcie tak dziecko[emoji4]

Ja jednak wole imiona bardziej uniwersalne z którymi nikt nie ma problemu. I niestety na osiedlu mam psa o imieniu Taja i jest tajskim bokserem[emoji45] wiec zle mi sie kojarzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
K...niestety na osiedlu mam psa o imieniu Taja i jest tajskim bokserem[emoji45] wiec zle mi sie kojarzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

No tak może się wtedy źle kojarzyć - tylko że nasi znajomi mają psa o imieniu "Kuba" - również może się źle kojarzyć....Człowiek czasami nadaje imię ludzkie zwierzętom.
 
Do góry