reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bark umowy o dzieło a wykonanie pracy

Dołączył(a)
31 Maj 2011
Postów
8
Miasto
Gdańsk
Witam.ostatnio podjęłam sie pracy jako tajemniczy klient,umowa o dzieło.Do tej pory byłam zarejestrowana w PUP z prawem do zasiłku.Umowa była podpisana 14.10.2011 a data wykonania dzieła 24.10.2011.

Mój kontakt z firmą jest wyłącznie mailowy co również zawarte jest w umowie.Martwi mnie jednak fakt że 14.10.2011 otrzymałam droga mailowa gotowa umowę, która miałam podpisać i wysłać firmie zdjęcie tej podpisanej przeze mnie umowy.To było warunkiem tego abym otrzymała niezbędne materiały oraz adresy firm które mam skontrolować.Wszystkie materiały otrzymałam i chciałabym jak najszybciej wykonać zadanie oraz zgłosić ten fakt w PUP aby sie wyrejestrować ale nie mam na umowie podpisu zleceniodawcy.Pytając o to zleceniodawcę odpisał że "mam się niczym nie martwić bo po wykonaniu pracy mam im poprostu odesłac ta umowę".

Moje pytanie jest więc następujące, czy w takim przypadku mogę mieć jakakolwiek pewność że po wykonaniu zadania dostanę wynagrodzenie oraz podpis na umowie?Cała sprawa dla mnie jest podejrzana.A czy jeśli poprostu nie wykonam powierzonej pracy(w obawie przed oszustwem) i nie wyrejestruję się z PUP to może mi grozić jakaś kara ze strony PUP?

Ilona
 
reklama
ostatnio podjęłam sie pracy jako tajemniczy klient,umowa o dzieło.Do tej pory byłam zarejestrowana w PUP z prawem do zasiłku.Umowa była podpisana 14.10.2011 a data wykonania dzieła 24.10.2011.
Co to znaczy, że umowa podpisana była 14.10.2011? W tym dniu podpisały ja obie strony?

Mój kontakt z firmą jest wyłącznie mailowy co również zawarte jest w umowie.Martwi mnie jednak fakt że 14.10.2011 otrzymałam droga mailowa gotowa umowę, która miałam podpisać i wysłać firmie zdjęcie tej podpisanej przeze mnie umowy.To było warunkiem tego abym otrzymała niezbędne materiały oraz adresy firm które mam skontrolować.Wszystkie materiały otrzymałam i chciałabym jak najszybciej wykonać zadanie oraz zgłosić ten fakt w PUP aby sie wyrejestrować ale nie mam na umowie podpisu zleceniodawcy.Pytając o to zleceniodawcę odpisał że "mam się niczym nie martwić bo po wykonaniu pracy mam im poprostu odesłac ta umowę".

Moje pytanie jest więc następujące, czy w takim przypadku mogę mieć jakakolwiek pewność że po wykonaniu zadania dostanę wynagrodzenie oraz podpis na umowie?
Gwarancji nie ma nigdy. Jeśli jednak ma Pani egzeplarz umowy podpisany przez drugą stronę, łatwiej bedzie dochodzic swoich praw. Dla ważnosci umowy o dzieło nie jest wymagana forma pisemna. umowę o dzięło można zawrzeć również ustnie.

Cała sprawa dla mnie jest podejrzana.A czy jeśli poprostu nie wykonam powierzonej pracy(w obawie przed oszustwem) i nie wyrejestruję się z PUP to może mi grozić jakaś kara ze strony PUP?
Jeśli nie wykona Pani tego, do czego się Pani zobowiązała zlecajacy pracę moze dochodzic odszkodowania.
 
Do góry