reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Bark umowy o dzieło a wykonanie pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez ilona1234, 16 Październik 2011.

 1. ilona1234

  ilona1234

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam.ostatnio podjęłam sie pracy jako tajemniczy klient,umowa o dzieło.Do tej pory byłam zarejestrowana w PUP z prawem do zasiłku.Umowa była podpisana 14.10.2011 a data wykonania dzieła 24.10.2011.

  Mój kontakt z firmą jest wyłącznie mailowy co również zawarte jest w umowie.Martwi mnie jednak fakt że 14.10.2011 otrzymałam droga mailowa gotowa umowę, która miałam podpisać i wysłać firmie zdjęcie tej podpisanej przeze mnie umowy.To było warunkiem tego abym otrzymała niezbędne materiały oraz adresy firm które mam skontrolować.Wszystkie materiały otrzymałam i chciałabym jak najszybciej wykonać zadanie oraz zgłosić ten fakt w PUP aby sie wyrejestrować ale nie mam na umowie podpisu zleceniodawcy.Pytając o to zleceniodawcę odpisał że "mam się niczym nie martwić bo po wykonaniu pracy mam im poprostu odesłac ta umowę".

  Moje pytanie jest więc następujące, czy w takim przypadku mogę mieć jakakolwiek pewność że po wykonaniu zadania dostanę wynagrodzenie oraz podpis na umowie?Cała sprawa dla mnie jest podejrzana.A czy jeśli poprostu nie wykonam powierzonej pracy(w obawie przed oszustwem) i nie wyrejestruję się z PUP to może mi grozić jakaś kara ze strony PUP?

  Ilona
   
 2. Bratislavia

  Bratislavia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  tajemniczy klient to nie jest jakaś skomplikowana profesja, ale to co tutaj opisują rzeczywiście wygląda podejrzanie, spróbuj do nich zadzwonić i porozmawiać.
   
 3. reklama
 4. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Co to znaczy, że umowa podpisana była 14.10.2011? W tym dniu podpisały ja obie strony?

  Gwarancji nie ma nigdy. Jeśli jednak ma Pani egzeplarz umowy podpisany przez drugą stronę, łatwiej bedzie dochodzic swoich praw. Dla ważnosci umowy o dzieło nie jest wymagana forma pisemna. umowę o dzięło można zawrzeć również ustnie.

  Jeśli nie wykona Pani tego, do czego się Pani zobowiązała zlecajacy pracę moze dochodzic odszkodowania.
   

Poleć forum