reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Basen z dzieckiem

Które z akcesorii dla rocznego dziecka na basen

  • Skrzydełka

    Głosów: 0 0,0%
  • Koło

    Głosów: 0 0,0%
  • Inne

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    4
  • Ankieta zamknięta .
Dołączył(a)
10 Marzec 2018
Postów
4
Witajcie Mamy , Przyszłe Mamy i nie Mamy .
Mam pytanie które z akcesori na basen dla rocznego dziecka polecacie ?
 
reklama
Nie byłam jeszcze z dzieckiem na basenie, ale w zeszłym roku oswajaliśmy syna z morzem i używaliśmy koła z siedziskiem. Najpierw jednak oswajaliśmy go z wodą siedząc na brzegu, później w płytkiej wodzie bez żadnych wspomagaczy. Kiedy się przekonał (bynajmniej za pierwszym razem) wtedy dopiero usiadl w kole.
 
Moja czy na pół roku czy teraz 14 m to na rękach. Pięknie mach rączkami, nóżkami. Wie ze zamykać buzie. Nie zaufałaby tym dodatków.
I nie musieliśmy oswajać z wodą
 
Jadwiga moj tez 7 miesiecy mial a kochal basen co on w tej wodzie wyprawial tez nóżkami pieknie przebieral.
I tez w sumie nie oswajalam.
Mial kolko ale z siedziskiem czasem tak to na rekach
 
Ja z moim obecnie już ośmiolatkiem zaczęłam chodzić na basen (na specjalne zajęcia dla takich maluchów) jak miał 3 miesiące, więc można powiedzieć, że od maleńkiego był oswojony z wodą. Jak miał 11 miesięcy to pojechał z nami do Chorwacji i od tamtego czasu (do +/- 4 roku życia) pływał w neoprenowych kamizelkach z wyjmowanymi piankami - w miarę coraz lepszego utrzymywania się na wodzie można wyjmować pojedyncze pianki (my mieliśmy Konfidence, ale teraz wiele firm takie kamizelki robi). Efekt był taki, że jak miał 4 lata byliśmy na basenie i powiedziałam do niego: Stasiu, dopnij kamizelkę, bo Ci się rozpina! Na co on: no dobra, to ja już jej nie chcę - zdjął i popłynął ;) Także jestem fanką takich kamizelek i mogę je szczerze polecić. Oczywiście ubranie w kamizelkę - ale tak samo z rękawkami, kołem itp. - nie zwalnia rodzica z ciągłego pilnowania dziecka ;) Z córką na 100% będę robiła tak samo - czas pokaże co z tego wyjdzie ;)
 
reklama
Witajcie Mamy , Przyszłe Mamy i nie Mamy .
Mam pytanie które z akcesori na basen dla rocznego dziecka polecacie ?
Nic, dzieci oswaja się z wodą po prostu wchodząc z nim do wody. Absolutnie żadnych rękawków, więcej szkód robią niż pożytku
Dla starszych dzieci które już w miarę utrzymują się na wodzie mozna polecić makarony i deski piankowe.
Można zapisać się na zajęcia z dziećmi tam pokazują chwyty które nie szkodzą i pomagają dziecku poczuć wodę nie krępując jego ruchów
 
reklama
Do góry