reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe- która data się liczy?

dominika92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2017
Postów
38
Witam, mam pytanie. Na pierwszej wizycie u ginekologa według daty ostatniej miesiączki pani doktor załozyła mi kartę ciązy i wpisała w rubryce pierwsze badanie połoznicze, że jest to 10/11 tydzień. Za jakiś czas miałam robione USG, które wykazało, że w danym dniu jest to 11 tydzień i 4 dni, więc z moich obliczeń wynika, że w dniu pierwszej wizyty i założenia ksiązeczki byłam w 9 tygodniu i 6 dniu ciąży, więc załapałabym się przed 10 tygodniem. Czy data w książeczce ciązy powinna być wyliczona według tej daty z USG? Czy powinnam poprosić lekarza o poprawienie tej daty?
 
reklama
Rozwiązanie
Lekarze licza ciaze od daty okresu przy regularnych cyklach.
Mi lekarz liczyl z daty usg bo przed ciaza mialam nieregularne i liczyl na podstawie wymiarów dzidzi:)
A co do becikowego to jak masz spoko lekarz to wystawi ze byłaś przed 10 zaświadczenie bo do becikowego daje sie zaswiadczenie z pieczatka lekarza nie kartę ciąży:)
Ja do lekarza ktory ostatecznie prowadził mi ciaze trafiłam w 11 tyg a napisał ze pierwsza wizyta byla w 8 na zaswiadczeniu:)
Dla nich to sie liczy nikt Ci karty ciazy nie bedzie sprawdzał:)
dzięki za odpowiedź :)
Lekarze licza ciaze od daty okresu przy regularnych cyklach.
Mi lekarz liczyl z daty usg bo przed ciaza mialam nieregularne i liczyl na podstawie wymiarów dzidzi:)
A co do becikowego to jak masz spoko lekarz to wystawi ze byłaś przed 10 zaświadczenie bo do becikowego daje sie zaswiadczenie z pieczatka lekarza nie kartę ciąży:)
Ja do lekarza ktory ostatecznie prowadził mi ciaze trafiłam w 11 tyg a napisał ze pierwsza wizyta byla w 8 na zaswiadczeniu:)
Dla nich to sie liczy nikt Ci karty ciazy nie bedzie sprawdzał:)
 
Lekarze licza ciaze od daty okresu przy regularnych cyklach.
Mi lekarz liczyl z daty usg bo przed ciaza mialam nieregularne i liczyl na podstawie wymiarów dzidzi:)
A co do becikowego to jak masz spoko lekarz to wystawi ze byłaś przed 10 zaświadczenie bo do becikowego daje sie zaswiadczenie z pieczatka lekarza nie kartę ciąży:)
Ja do lekarza ktory ostatecznie prowadził mi ciaze trafiłam w 11 tyg a napisał ze pierwsza wizyta byla w 8 na zaswiadczeniu:)
Dla nich to sie liczy nikt Ci karty ciazy nie bedzie sprawdzał:)
dzięki za odpowiedź :)
 
Rozwiązanie
Do góry