reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe

Dołączył(a)
11 Marzec 2019
Postów
6
Czy w momencie gdy bylam u lekarza w 22 tygodniu ciąży moge liczyć na becikowe? O ciąży dowiedzialam sie na wyjeździe od razu sie zarejestrowałam lecz jedyna wizyta wypadała na za dwa miesiące dzień przed umuwioną wizytą wrócilam do rodzinnego miasta. Jedyna dokumentacja jaką mam z wpisem o ciąży jest papier z karetki w momęcie gdy bylam w 13 tygodniu ciąży. Czy wezmą to pod uwagę? I czy przyznają mi tą zapomogę?
 
reklama
Rozwiązanie
U
Nie jesteśmy tutaj by kogoś oceniać. To jest sprawa inwidualna kto kiedy idzie do ginekologa. Ja mimo to że szybko byłam u ginekologa nie pobierałam ani nie pobieram żadnych tego typu zasiłków. Zdecydowałam się na dziecko żeby mieć maleństwo nie dla pieniędzy więc nie składałam żadnych wniosków i świetnie sobie radzę! Córka ma wszystko i nigdy niczego jej nie brakowało :)
reklama
Autorko, tak jak juz dziewczyny napisały, becikowe ci sie nie nalezy bo musiała byś miec udokumentowane ze pierwsza wizyta u ginekologa odbyla sie do 10tc.

Nie mnie oceniac ale czasami kubel zimnej wody na glowe jest lepszy niz glaskanie i "nie dobijanie przyszlej matki"... dla mnie to mega nie odpowiedzialne tak pozno zglaszac sie do lekarza. I jakos nie wierze w brak wolnych terminow u jakiegokolwiek lekarza...wystarczy powiedziec ze jest sie w ciąży a termin na pewno znajdzie sie wczesniej niz w 22tc.
 
Jeśli wypiszą Ci zaświadczenie, że wizyta była przed 10tc to dostaniesz becikowe z jeśli nie to nie.
Nie sądzę jednak, aby ktoś chciał fałszować dokumentację medyczną.
Gdy byłam w trzeciej ciąży była babka, która się zgłosiła do lekarza na pierwszą wizytę w 28 TC i lekarka odmówiła jej wystawienia takiego dokumentu, wypisała jej wszystkoni napisała że pod opieką poradni od 28tc
 
@Luna2015 Nie chce Cię autorko martwić ale koleżanki wyżej mają rację. Moja koleżanka poszła do ginekologa w 12tc i nie dostała oni becikowego ani co ciekawe KOSINIAKOWEGO (tysiąc przez pierwszy rok na dziecko) ponieważ takie zaświadczenie jest także do tego potrzebne. Pobiera tylko 500 + i rodzinne
 
A tak wg to każdy ginekolog by Cię przyjął, mogłaś pójść prywatnie skoro na NFZ nie było miejsc. Prywatnie nie patrzy na liczbę pacjentów ja najpóźniejszą wizytę miałam na 20.30:p bo dla takich się pieniądze liczą nawet jeśli by mieli do nocy siedzieć
 
reklama
Do góry