reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe

bacia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Listopad 2005
Postów
252
Czy możecie udzielic informacji jak u was wyszło z załatwieniem sprawy becikowego i jak długo się czeka od złożenia wniosku?
 
reklama
My zalapujemy sie tylko na to becikowe dla wszystkich. Podanie maz skladal 16 marca, juz dostalismy decyzje ze zostalo nam przyznane i w kwietniu nam na konto kasa ma wplynac. Jezeli podanie sklada sie do 10-tego kazdego miesiaca to kaska ma byc wyplacona jeszcze w tym samym miesiacu.
Na becikowe uzaleznione od dochodu sie nie lapiemy wiec nawet nie dowiadywalismy sie co sie sklada.
 
My dostaliśmy 2 formy becikowe. Oba wnioski złożyliśmy w tym samym dniu w Urzędzie gminy. Złożyliśmy 9 marca a kasa wpłynęła już 20. Wczesniej przyszła decyzja o przyznaniu. zadnych problemów nie było.
 
do 9 trzeba złożyć to dla wszystkicdo 21 musi być na koncie lub poczcie

jeżeli chodzi o dtugie bezikowe - to wypłaca mi zakład pracy, jak sie nie pracuje to wydział świadczeń rodzinnych (decyzja 30 dni)
 
U nas podobnie. Wniosek o becikowe złożyliśmy po 10 (bo Jaś urodził sie 12), więc pieniążki przyszły dopiero w następnym miesiącu: 27 marca. Już je zdążyliśmy wydać .... ;D
 
Czyli sprawe załatwiają szybko i bez wiekszych kłopotow - cieszy mnie to bardzo bo za te pieniadze kupimy wózek.
 
a ja mam pytanie:na wniosku o becikowe trzeba podac pesel dziecka?
bo ja mam taki wniosek ze trzeba a za tym numerkiem czeka sie miesiac
 
U mnie w mieście trzeba podać pesel dziecka. Dlatego muszę jeszcze czekać ze złożeniem wniosku... ;)
 
reklama
do becikowego dla wszystkich nie potrezba nr pesel, przynajmniej u nas - nawet nie ma takiej rubryki  na druku.

do tego drugiego becikowego - to i owszem trzeba.

ja tez już nie mam tej kasy, ani kasy z PZu, jeszcze tylko dostanę drugie becikowe...
i tak wszystko poszło na zadatki naślub i obiadek...
 
Do góry