reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg 20 mlu a test z jasna kreska

Dołączył(a)
26 Grudzień 2022
Postów
6
Witam, mam duży dylemat, zrobiłam 4 dni temu test beta hcg I wyszło 20,09. Trzy dni później zrobiłam test i wyszła blada kreska, dziś w dniu spodziewanej miesiączki też wyszła blada. Jutro będę musiała powtórzyć beta hcg żeby się upewnić czy wszystko ok. Czy ktoś z was tak miał?
 
reklama
Blada. Ale czy ciemniejsza niż ostatnio ?
Betę należy powtórzyć po 48h od poprzedniej by sprawdzić przyrosty.
Test ciazowy powinien ciemniec wraz z rosnąca beta, choć przypadki sa różne i nie jest to miarodajne by ocenić czy to jest ok.
 
Witam, mam duży dylemat, zrobiłam 4 dni temu test beta hcg I wyszło 20,09. Trzy dni później zrobiłam test i wyszła blada kreska, dziś w dniu spodziewanej miesiączki też wyszła blada. Jutro będę musiała powtórzyć beta hcg żeby się upewnić czy wszystko ok. Czy ktoś z was tak miał?
Beta pozytywna, więc po co robisz kolejne testy? Przyrost sprawdza się co 48h, więc zrób jutro i w czwartek. Jak przyrost będzie ok, to tylko zostaje czekać na wizytę u lekarza.
 
Teraz są święta więc nie moglam powtórzyć testu po 48h, jutro to zrobię. Miałam testy w domu i z ciekawości je zrobiłam, zaskoczona byłam bardzo że nie wyszło zarówno w czoraj jak i dziś, kreska dalej taka sama... i teraz się obawiam że mogło dojść do obumarcia zarodka ;(
 
Nie określa się prawidłowego wzrostu bhcg na podstawie testu z moczu.
Kreska może ci nawet przez tydzień nie ściemnieć, a bhcg będzie prawidłowo przyrastać.
Wszystko zależy jak dane testy się wybarwiają. Mocz mogłaś mieć bardziej rozwodniony.
Zbyt dużo zmiennych, żeby wyrokować poronienie na podstawie koloru kreski.
 
Teraz są święta więc nie moglam powtórzyć testu po 48h, jutro to zrobię. Miałam testy w domu i z ciekawości je zrobiłam, zaskoczona byłam bardzo że nie wyszło zarówno w czoraj jak i dziś, kreska dalej taka sama... i teraz się obawiam że mogło dojść do obumarcia zarodka ;(
Ale ta kreska nie ma znaczenia.
U mnie kreska nie wyszła, a następnego dnia miałam betę 126.
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła :p jak Ci beta wyszła pozytywna to ciąża jest. Nie krwawisz, to dalej jest. Weź kilka głębokich oddechów i zbadaj bete z przyrostem na spokojnie.
 
Kreska kresce nierówna.
W wynik 20 wskazuje bardzo wczesną ciążę 😊
Ja np robiłam drugą betę po kilku dniach- prawie po tygodniu, bo nie miałam możliwości powtórzenia po 48h ( nie wszędzie możliwości robienia badań są takie super )
Grunt że będzie przyrost 😉
A potem za jakies 2-3 tygodnie do lekarza.
 
reklama
Teraz są święta więc nie moglam powtórzyć testu po 48h, jutro to zrobię. Miałam testy w domu i z ciekawości je zrobiłam, zaskoczona byłam bardzo że nie wyszło zarówno w czoraj jak i dziś, kreska dalej taka sama... i teraz się obawiam że mogło dojść do obumarcia zarodka ;(
To że kreska nieciemnieje to nie znaczy że ciąża obumarła. Ważne są przyrosty beta hcg. Więc jutro i w czwartek zrób 😊
 
Do góry