reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG - interpretacja

lubieszpinak13

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2020
Postów
24
Mam pytanie odnośnie wyniku beta hcg. Dziś mój 36dc. Test owulacyjny pozytywny w 16dc.
Beta hcg w 29dc - 12,65
Dziś czyli w 36dc (równo tydzień po pierwszym badaniu) - 93,17
Czy ten przyrost nie jest zbyt niski? W ogóle ten wynik jest dość niski jak na taki etap. Z om wychodzi dziś 4tydz6dni (om 23 października).
Czy któraś z Was miała podobnie? Kiedy udać się najwcześniej do lekarza?
 
reklama
Tu nie da się ocenić przyrostu, ocenę taką umożliwia badanie bHCG zrobione raz i drugi raz PP 48 lub 72 godzinach. Do lekarza najlepiej iść na wysokości 7 tygodnia licząc od pierwszego dnia ostatniego okresu, jest szansa że będzie już serduszko.
 
Przyrost sprawdza się po 48 lub 72 godzinach od pierwszego badania, a nie po tygodniu.
Wartości faktycznie niskie, powtórz badanie w poniedziałek i wtedy sprawdź o ile procent wzrosła beta.
 
Witam Was serdecznie. 30.11 czyli w 30 dc na teście ciążowym ujrzałam dwie kreski. Beta z tego dnia to 39,21. Powtórzyłam betę po 5 dniach, czyli w 35 dc była 120. Przyrost 56%, niby powinien być 66%, ale blisko normy. Moje pytanie czy to normalne, że jestem w 6 tygodniu po okresie a mam takie niskie wartości? Niedługo powinno pojawić się serduszko, a tu beta daleko. Mam powtórzyć betę w piatek a w poniedziałek stawić się u ginelologa.
Czytałam jednak, że nie sama wartość się liczy ale to, czy beta rośnie i w jakim tempie.
Czy któraś z Was miała na początku takie małe wartości?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi ❤️
 
reklama
Mam pytanie odnośnie wyniku beta hcg. Dziś mój 36dc. Test owulacyjny pozytywny w 16dc.
Beta hcg w 29dc - 12,65
Dziś czyli w 36dc (równo tydzień po pierwszym badaniu) - 93,17
Czy ten przyrost nie jest zbyt niski? W ogóle ten wynik jest dość niski jak na taki etap. Z om wychodzi dziś 4tydz6dni (om 23 października).
Czy któraś z Was miała podobnie? Kiedy udać się najwcześniej do lekarza?
I jak się u Ciebie potoczyło? Bo u mnie też narazie małe liczby
 
Do góry