reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG

Sonka123

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Luty 2021
Postów
331
Witam, dziś robiłam badanie beta HCG i nie wiem czy nie zrobiłam go trochę za wcześnie, dzis mija dopiero 6 dzien po owulacji potwierdzonej testem owulacyjnym. Czy ten wynik badania jest wiarygodny i brać go pod uwagę, czy lepiej powtórzyć za 4 dni, w tedy będzie to 10 dni od owulacji?

Wynik: <1,20 mlU/ml
 
reklama
Witam, dziś robiłam badanie beta HCG i nie wiem czy nie zrobiłam go trochę za wcześnie, dzis mija dopiero 6 dzien po owulacji potwierdzonej testem owulacyjnym. Czy ten wynik badania jest wiarygodny i brać go pod uwagę, czy lepiej powtórzyć za 4 dni, w tedy będzie to 10 dni od owulacji?

Wynik: <1,20 mlU/ml

Zdecydowanie zbyt wcześnie robiona beta. Powinno się ją robić najwcześniej w terminie spodziewanej @, wcześniej to nie ma sensu. Testem owulacyjnym nie potwierdzisz kiedy dokładnie miała miejsce owulacja. Robienie bety 10 dni po owulacji też nie ma sensu bo nawet jeśli miałabyś potwierdzoną datę owulacji poprzez monitoring u lekarza (a z tego co piszesz to nie masz) to do zagnieżdżenia może dojść między 6-12 dpo. Więc 10 dpo to i tak zbyt wcześnie żeby mieć 100% pewność.
 
Masz racje, zle się wyraziłam, ale mialam sluz płodny, podwyższoną temp i pozytywny test owulacyjnym, więc mam nadzieję, że ta owulacja jednak byla :)

Pamiętaj też, że po pozytywnym teście owulacyjnym zakłada się, że owulacja będzie miała miejsce w ciągu 24-48h, więc skoro pozytywny test miałaś 6 dni temu to równie dobrze owu mogła być tylko 4 dni temu ;)
 
Nawet jeżeli owulacja była 6 dni temu, tak jak przypuszczasz. To implantacja ma miejsce 6-12 dni po, a beta w odpowiedniej wysokości pojawia się ok 48h po zagnieżdżeniu. Więc może tak być, że dopiero i 14 dni po owulacji będzie sens robić jakikolwiek test. Poczekaj do terminu@.
 
To jeśli masz za dużo pieniędzy i spokojną głowę - to sobie kup kilka testów ciążowych i rób codziennie rano, aż do pojawienia się @ lub drugiej kreski. Jak będzie druga kreska, to jeśli masz ochotę, to możesz zrobić betę (aczkolwiek ja bym nie robiła, bo sam test wystarczy, by wiedzieć, że jest się w ciąży).
Tylko nie wstawiaj potem zdjęć z serii "czy coś tu widać" - jak ma być ciąża, to nie będziesz miała wątpliwości, co do obecności drugiej kreski :)
 
reklama
Czy test beta hcg z krwi 15 dni po stosunku i jednocześnie w drugi dzień planowanego okresu wyklucza ciąże? Czy trzeba powtórzyć badanie?
 
Do góry