reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg

Dołączył(a)
21 Styczeń 2022
Postów
10
Witam. Dwa dni temu byłam u ginekologa, ponieważ znacząco spóźniał mi się okres . Miałam wtedy 46 dzień cyklu . Podejrzewałam ze mogę być w ciąży, ponieważ od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dziecko . Ginekolog po zbadaniu mnie stwierdziła, że macica jest powoekszona tak jak przed wczesna ciążą , albo poprostu przed miesiączka. Stwierdzila , ze pęcherzyka jednak nie widzi. Zaleciła badanie progesteronu i beta hcg . Beta wyszła mi 2,3 , a progesteron 23,30 . Neta niby nie wskazuje na ciążę, ale zastanawia mnie ten wysoki progesteron . Czy jest możliwość ze jestem we wczesnej ciąży, a po prostu było za wcześnie ma zrobienie bety .
 
reklama
Rozumiem, że wynik bety to <2,3, a to oznacza betę negatywną, czyli ciąży nie ma.

Progesteron ma to do siebie, że rośnie w fazie lutealnej osiągając swój max 7-8 dni po owu. Wynik powyżej 10 uznaje się, że do owulacji doszło. Następnie jak progesteron spada, to przychodzi @. Jeśli nie miałaś monitoringu, to nie wiadomo kiedy była owulacja. Może tym razem Ci się coś przesunęło.
 
Rozumiem, że wynik bety to <2,3, a to oznacza betę negatywną, czyli ciąży nie ma.

Progesteron ma to do siebie, że rośnie w fazie lutealnej osiągając swój max 7-8 dni po owu. Wynik powyżej 10 uznaje się, że do owulacji doszło. Następnie jak progesteron spada, to przychodzi @. Jeśli nie miałaś monitoringu, to nie wiadomo kiedy była owulacja. Może tym razem Ci się coś przesunęło.
Przesunelo mi się na pewno . Bo w 46 dniu cyklu byłam u ginekologa , stwierdziła, że owulacja była bo widać ciałko żółte . Męczy mnie brak okresu , nawet nie boli mnie brzuch jak zawsze kiedy ma przyjść tylko sutki mam wrażliwe na dotyk i dużo sluzu , a macica powiekszona jak na okres lub wczesna ciążę.
 
Dziewczyny, czym różni się wynik Beta Hcg ze znakiem np. <2,3 od wyniku bez znaku tak jak np. 0.14? Nie mogę znaleźć żadnych informacji czy ten znak jest jakoś mocno znaczący? 🤔🤔
 
reklama
Nie znaczy więcej niż to, że wynik jest podany w zależności od aparatu, na którym bo wykonywane badanie i konwencji laboratorium. Jedno takich małych HCG jak 0.14 nie podaje konkretnie, inne podaje.[/QUOTE]
 
reklama
Do góry