reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg w 1 tyg.

Tak, właśnie to piszę że ciążę liczy się od dnia miesiączki i zgadzam się tu z tymi 4 tygodniami ale beta mi się mogła pojawić dopiero po zagnieżdżeniu prawda? Czyli nie powinnam chyba patrzeć na normy z 4 tygodnia?
Przecież w ciazy od razu po okresie tez nie byłaś a mino wszystko liczy się od dnia miesiaczki ciąże . Pisałaś ze jutro powinnaś dostać okres , nie wiem kiedy miałaś owulacje ? Ale przypuszczam ze jutro możesz mieć 4 tydzień ciazy .
 
reklama
Przecież w ciazy od razu po okresie tez nie byłaś a mino wszystko liczy się od dnia miesiaczki ciąże . Pisałaś ze jutro powinnaś dostać okres , nie wiem kiedy miałaś owulacje ? Ale przypuszczam ze jutro możesz mieć 4 tydzień ciazy .
Czyli ta beta troszkę za niska jak na 4tydz... Ale idąc tym tropem myślenia to kiedy byłby 1 tydzień ciąży dla którego mam podane normy 5-50? Jak zaczął mi się nowy cykl? To po co są podane normy bety skoro wtedy jeszcze jest nawet przed owulacją... Może mi ktoś to logicznie wyjaśnić?
 
@Zazuu umiesz to wytłumaczyć koleżance ? Wiem , ze się znasz na tym bardziej niż ja ,bo widziałam nie raz Twoje wpisy . Ja już nie mam siły .
 
@Zazuu umiesz to wytłumaczyć koleżance ? Wiem , ze się znasz na tym bardziej niż ja ,bo widziałam nie raz Twoje wpisy . Ja już nie mam siły .
Nie przyszłam tu po wyszydzanie tylko po poradę. Przeżywam to pierwszy raz w życiu i nie muszę się znać na wszystkim... Jeśli nie masz siły to idź odpocznij, nie musisz odpisywać na forum :)
 
Na tę chwilę taka beta świadczy o ciąży. Jeśli jesteś 1 dzień przed miesiączka, a cykle masz 28dniowe, to jesteś w 27 dniu ciąży - tak się to liczy, chociaż mało to logiczne :) ja 5 dni przed spodziewana miesiączką miałam betę coś koło 30. Wszystko zależy od tego kiedy była owulacja - jeśli wcześniej, no to tym samym beta będzie wyższa. Wszystko u Ciebie w normie, ale zrób po 48h przyrost :)
 
Na tę chwilę taka beta świadczy o ciąży. Jeśli jesteś 1 dzień przed miesiączka, a cykle masz 28dniowe, to jesteś w 27 dniu ciąży - tak się to liczy, chociaż mało to logiczne :) ja 5 dni przed spodziewana miesiączką miałam betę coś koło 30. Wszystko zależy od tego kiedy była owulacja - jeśli wcześniej, no to tym samym beta będzie wyższa. Wszystko u Ciebie w normie, ale zrób po 48h przyrost :)
Dziękuję :)
 
Nie przyszłam tu po wyszydzanie tylko po poradę. Przeżywam to pierwszy raz w życiu i nie muszę się znać na wszystkim... Jeśli nie masz siły to idź odpocznij, nie musisz odpisywać na forum :)
Pierwszy tydzień ciąży to tak naprawdę czas kiedy masz miesiączkę (tak się przyjęło liczyć, dla ułatwienia). Jeśli jakieś labo podaje normy dla pierwszego tygodnia to wprowadza w błąd. Ty masz betę potwierdzającą ciążę. Jest niska, bo pewnie dopiero co nastąpiło zagnieżdżenie zarodka w macicy. Powtórz przyrost po 48h i wtedy wiesz, czy ciąża się rozwija. Na tygodnie nie patrz. To nie ma znaczenia.
Czy teraz to jest jasne?
 
Pierwszy tydzień ciąży to tak naprawdę czas kiedy masz miesiączkę (tak się przyjęło liczyć, dla ułatwienia). Jeśli jakieś labo podaje normy dla pierwszego tygodnia to wprowadza w błąd. Ty masz betę potwierdzającą ciążę. Jest niska, bo pewnie dopiero co nastąpiło zagnieżdżenie zarodka w macicy. Powtórz przyrost po 48h i wtedy wiesz, czy ciąża się rozwija. Na tygodnie nie patrz. To nie ma znaczenia.
Czy teraz to jest jasne?
Teraz jak najbardziej! Dziękuję :)
 
Cześć dziewczyny. Potrzebuję opinii. Wyszła mi dziś beta 19.3 (jutro termin spodziewanej miesiączki). Robiłam dziś bo byłam wczoraj u gin i mam plamienia i zaleciła mi dziś zrobienie testu żeby w razie czego od razu zacząć brać progesteron. Rano wyszła bardzo blada kreska na teście więc poszłam na betę i wynik 19.3. Wg mądrego wujka google wynik pozytywny to powyżej 5. Powinnam zacząć brać ten progesteron, jak myślicie ten wynik jest ok czy za niski żebym była w ciąży?
Na 1 dzień przed @ beta wyszla mi 19,33 a 3 przed @ 5,48 więc mamy prawie taki sam wynik przed @
 
reklama
Do góry