reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg

Nie sugeruj się wgl tym wynikiem bo jest nie miarodajny raczej,za szybko zrobiłaś. Od 1 badania odczekaj 48h i zrób betę później 72 h i wtedy będziesz wiedzieć czy dobrze przyrasta beta ale 1 wynik to bardzo wczesna ciąża tak jak pisałam poprzedniczki
Nie ma żadnej zasady mówiącej, ze trzeba zrobić przyrost po 72h. Po 48h jest miarodajnie i to wystarcza.
 
reklama
Po 72 h powinno się zwiększyć o ok 112 % więc jednak jest taka zasada.
Ja wg poleceń lekarza zrobiłam 3 razy badania bety i byłam spokojna o prawidłowy wzrost.
Powinno, natomiast nie ma żadnej zasady mówiącej, że koniecznie trzeba zbadac przyrost najpierw po 48h, a potem po 72h. Przyrost po 48h jeżeli prawidłowy, jest wystarczający.
 
Po 72 h powinno się zwiększyć o ok 112 % więc jednak jest taka zasada.
Ja wg poleceń lekarza zrobiłam 3 razy badania bety i byłam spokojna o prawidłowy wzrost.
Nie zgodzę się. Przyrost po 48h ma być min. 66%, a jeśli sprawdza się po 72h - 112%. To czy kobieta zrobi powtórkę po 48 h czy po 72 h to jej decyzja, ale nie ma żadnej zasady, że po 48h trzeba jeszcze powtarzać kolejny raz z przyrostem po 72h. Po pierwszym prawidłowym przyroście czeka się na USG, jeśli nic się nie dzieje.
 
reklama
Raczej nie jednostkowy, bo moją ciążę konsultowałam od początku z 3 lekarzami (2 prowadzących + lekarz z Medicover) i każdy kazał mi robić betę z drugim oznaczeniem po 48h i następnym (trzecim) po 48h lub 72h 🙂
Ja jestem w drugiej ciąży i tak w tamtej jak i w tej lekarze mówili, że wystarcza jeden przyrost, a potem czekamy 2-3 tygodnie na USG. Na forum jestem kilka lat i też jak powyżej pierwszy raz spotykam się z kierowaniem na kolejny przyrost po 72h :) Sporo ginekologów w ogóle nie ma wymaga nawet przyrostu, tylko po pozytywie zaprasza na wizytę po kilku tygodniach o ile wcześniej nie przyjdzie spóźniona @.
 
Do góry