reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezpieczne spanie w 20 tyg ciazy

Nadziejka2

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Grudzień 2017
Postów
142
Witam, mam pytanie odnosnie prawidlowej pozycji podczas spania w okolo 20 tyg ciazy. Wiem, ze najlepsza pozycja dla mamy i dziecka jest na lewym boku ale moje pytanie brzmi: czy spanie na lewym boku ale tak jakby w polowie na brzuchu a w polowie na boku jest bezpieczna? Co noc budze sie w ten sposob ze mniej wiecej do pepka moj brzuch jest bardziej w materacu czyli to takie pol spanie na boku pol na brzuchu. Czy ja nie przygniatam w ten sposob dzieciatka? Nie czuje jeszcze dosc mosnych ruchow stad moje pytanie poniewaz dziecko nie daje mi jeszcze znac jak mu wygodnie. Prosze o normalne odpowiedzi, to moja pierwsza ciaza bardzo wyczekana i nie do konca jeszcze wiem wszystko;). Dziekuje
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Dziekuje bardzo za te rozsadne odpowiedzi;)
Ja to jestem z typu tych panikar i tez powinnam chuba "wujka google" ograniczyc:)
Na ostatniej wizycie tez pytalam lekarza o strone do spania lewa czy prawa to odpowiedzial mi ze mam spac tak jak mi wygodnie, ale oczywiscie nie pytalam o brzuch i plecy wiec jak obudze sie w nocy na plecach lub w polowie na brzuchu ale lezac na boku to zaraz wpadam w panike i spac do rana nie umiem;)
Ale dziekuje, uspokoilyscie mnie;)
A apropo poduszki rogala, mam takowa ale ja to potrafie zrobic w nocy takie akrobacje ze i tak budze sie w pozycji o 180 stopni innej:)
Pozdrawiam ;)
Pytałam ostatnio o to swojego gin. Jestem w drugiej ciąży a mój dr jest mądrym człowiekiem i mam do niego zaufanie. Dlatego tę ciążę też prowadzi. Z tym że mnie bardziej chodziło o pozycję na wznak czy jest bezpieczna dla dziecka. Dr odpowiedział , że mam spać w takiej pozycji w jakiej mi jest wygodnie i mam nie czytać tych głupot z internetu i nie denerwować się bo skoro ja nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu w danej pozycji to dziecko tym bardziej. Ja zawsze lubiłam spać na brzuchu i teraz też mnie w tę stronę ciągnie. Wiadomo że całkiem na płasko na brzuchu się już nie da bo brzuszek już całkiem spory. Bardziej jest to na boku ale tak jak napisałaś pół brzucha w materacu. Dzidzi nic nie jest na pewno. Jesteście tak połączeni w całość że jak Tobie jest wygodnie to jemu na pewno też. Spokojnych snów.
 
śpij tak, jak Ci wygodnie, dzidziusiowi nic nie będzie, bo jest dobrze chroniony w brzuszku :) i tak, jak któraś pisała wyżej można sobie kupić taki rogal do spania. dla mnie osobiście rewelacja - bardzo poprawia komfort spania, żałuję, że nie miałam go w poprzednich ciążach;)
 
Mi na tym zalecanym lewym boku jest niewygodnie okropnie. Zasnąć nie mogę. Na prawym i plecach ok. Na początku pilnowałam tej lewej strony, ale i tak w czasie snu się przekręcałam po swojemu. Już nie pilnuję, bo po pierwsze tylko wierciłam się i skupiałam się na tym, żeby prawidłowo leżeć. :) A po drugie byłam niewyspana i zmęczona tym wierceniem się i pilnowaniem. Do kitu z tym lewym bokiem.
 
Niby na lewym boku ale ja spalam raz na lewym raz na prawym bo plecy mnie bolaly na plecach tez czasem.Na brzuchy spalam dopoki brzuch nie byl widoczny pozniej to juz niewygodnie wiadomo:-)
I nic nie zrobisz dziecku bo ono jest schowane głęboko w macicy:)
 
Dziekuje bardzo za te rozsadne odpowiedzi;)
Ja to jestem z typu tych panikar i tez powinnam chuba "wujka google" ograniczyc:)
Na ostatniej wizycie tez pytalam lekarza o strone do spania lewa czy prawa to odpowiedzial mi ze mam spac tak jak mi wygodnie, ale oczywiscie nie pytalam o brzuch i plecy wiec jak obudze sie w nocy na plecach lub w polowie na brzuchu ale lezac na boku to zaraz wpadam w panike i spac do rana nie umiem;)
Ale dziekuje, uspokoilyscie mnie;)
A apropo poduszki rogala, mam takowa ale ja to potrafie zrobic w nocy takie akrobacje ze i tak budze sie w pozycji o 180 stopni innej:)
Pozdrawiam ;)
 
Rozwiązanie
Do góry