reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka w ciązy czy to normalne?

agapemru

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2017
Postów
29
Witam. W2013 roku urodziłam zdrowa córeczkę. W 2016 ponownie zaszłam w ciąże jednak ciąża obumarła w 8 tygodniu, miałam zabieg łyzeczkowania. Obecnie jestem w 5 tygodniu 6 dniu kolejnej ciąży. Niecałe dwa tygodnie temu popędziłam do ginekologa z pozytywnym wynikiem bety. Dostałam luteię dopochwowo 100 i duphaston 2 razy dnia. Do tego biore witaminy dha i magnez (równiez z polecenia lekarza). Dwa dni pozniej zaczeła się u mnie biegunka, sama biegunka bez gorączki czy bolu brzucha. Od razu telefon do ginekologa ktory zalecil mi bym zazyła wegiel. Jak powiedzial tak zrobiłam jednak niewiele ten wegiel dał. Po dwoch dniach kolejny telefon, lekarz pozwolil mi sprobowac jeszcze ze smecta i stoperanem. Poprawa była minimalna ale była. Stoperan wzielam tylko raz, smecte brałam przez dwa dni. Biegunka zamienila sie w luzne stolce (nie duze) 1-2 razy dnia wiec myslalm ze wszystko jest na dobrej drodze. Jednak po 3 dniach wzglednego spokoju od wczoraj na nowo zaczynam często przesiadywac na tronie. Do tego cały czas mam uczucie przelewania w brzuchu. W obu moich wczesniejszych ciazach nie mialam takich sensacji,a raczej były tylko w drugim kierunku (słynne ciązowe zaparcia). Czy ktoras miała problemy z biegunkami w pierwszym trymestrze? Czy mozliwe ze jest to reakcja na leki ktore musze zażywać? Jelitówka nie trwala by chyba tak długo i wydaje mi sie że dawała by inne znaki typu gorączka czy ból?
 
reklama
Moim zdaniem dopadła Cię jakaś wirusówka. Akurat zrobiło się cieplej, więc o złapanie czegoś wcale trudno nie jest. Zaserwuj sobie (oprócz leków) dietę zatwardzającą (ryż, banany, pieczywo,marchew, dynia), odstaw cukier. I nie zapominaj o piciu, by się nie odwadniać.
Możesz do leków dołączyć jakiś probiotyk.
 
A moze magnez, duże dawki bierzesz? Na mnie mg działa rozwalniająco, ze wzgl na skracajaca szyjkę biorę 6 dziennie.
 
witch84 diete staram sie trzymać, cukru nie jem wogole. jem sporo bananow, borowki, ziemniaki i probiotyk również. Wirusówka może trwac tak długo?
agulaa1 również biorę 6 tabletek
 
Szczerze - to wątpię, by po dwóch dniach brania witamin były takie rewelacje. Odstaw zatem te witaminy na kilka dni i zobacz czy będzie poprawa. A jaki magnez bierzesz?
 
W poprzedniej ciąży miałam taką kilkudniowa biegunkę z uczuciem przelewania, mg nie przedawkowywalam. Minęła po dwóch tygldniach chyba ale dobrze to pamiętam bo była sporym utrapieniem przy ciągłych wymiotach, no i przeświadczenie, że powinnam mieć zatwardzenie. Nic na to nie pomagało..ponoć taki urok, może i u Ciebie??

Obecnie jestem w 24tc i od ponad tygodnia mam biegunkę z przelewaniami, wcześniej wzdęcia do tego. Ze połączyło się to z choroba, myślałam że może od mleka, które piłam z czosnkiem i miodem leczniczo. Odstawiłam i nic, czosnek również.,smecte piłam.. Co śmieszne, męczy mnie głównie rano w nocy i wieczorem, w dzień przestaje.. Aa dodatkowo biore większe dawki żelaza, które powodują zatwardzenie.. :)
 
reklama
Magnez biore chelat Olimpu i nie moge go odstawic. W środe lekarz pozwolił mi odstawić duphaston. Wczoraj była znaczna poprawa jednak dzis znow jest biegunka :(
 
Do góry