reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna po cc

Dołączył(a)
16 Styczeń 2024
Postów
1
4 tygodnie temu miałam cc rana zagoiła się, jednak po jednej stronie miejsce cięcia jest bardziej zgrubiałe, czasami robi się jeszcze bardziej opuchnięte, w tym czasie mam problem wstać z łóżka miejsce to bardzo boli. Chodzi o leżenie na płasko nie mogę z takiej pozycji się podnieść ból jest w tym czasie bardzo silny. Czy miał ktoś podobnie?
 
reklama
4 tygodnie temu miałam cc rana zagoiła się, jednak po jednej stronie miejsce cięcia jest bardziej zgrubiałe, czasami robi się jeszcze bardziej opuchnięte, w tym czasie mam problem wstać z łóżka miejsce to bardzo boli. Chodzi o leżenie na płasko nie mogę z takiej pozycji się podnieść ból jest w tym czasie bardzo silny. Czy miał ktoś podobnie?
Tak, mnie blizna potrafi nawet teraz, rok po cesarce zapiec. Bardzo ważne jest teraz wstawanie przez bok, żeby się wszytko nie rozeszło. Warto też się przejść do fizjoterapeuty uroginekologicznego i zacząć pracować z blizną :)
 
Ja nic takiego nie miałam, ale każde ciało jest inne. Idź na kontrolę i jak wyjdzie ok, to potem do urofizjo. Urofizjo zaleci tzw mobilizacje blizny, popatrzy czy nie ma zrostów. Aczkolwiek nie wiem czy nie zaczekać do końca połogu z urofizjo, tak po 6 tygodniach np.
 
Ja też do tej pory odczuwam, a minęło 11 miesięcy, ale jest raczej tak ogólnie a nie w jednym miejscu. Też poszłabym na kontrolę. Najwyżej Ci powiedzą, że nic się nie dzieje.
 
Do góry