reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Boje się, ze mogę być w ciąży

Kup sobie żurawinę 100% sok i pij sobie to z wodą (ale też nie za dużo ;) ), wypłukuje bakterie i jest moczopędny. Możesz też zapytać w aptece o jakoś urosept czy coś takiego :) dla spokoju powiedz, że przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne i chcesz coś, żeby nie było interakcji.

A co do stresów, to mi się zdarzało że nawet po kilku latach branka tabletek silny stres wywoływał plamienia ale nie wpłynęło to na skuteczność tabletek. Silny stres jest zawsze zły dla organizmu.
 
reklama
Brałam tabletki przez 10 lat.
W tym czasie współżyłam jak mi się spodobało. Ani razu w ciąże nie zaszłam. Szanse na ciąże masz naprawdę małe. W końcu, po to te tabletki bierzesz czyż nie?
 
Hej, jestem dzisiaj w 2 dniu przerwy i dostałam rano tak silnych mdłości, że… chce zrobić test, żeby wiedzieć na czym stoję, ale nie wiem czy mogę już teraz testować? Krwawienie powinnam dostać jutro
 
dobra nie wytrzymałam i zrobiłam test, chyba gdybym odczuwała objawy ciąży (te mdłości czy wcześniejsze częste oddawanie moczu), to chyba by już wykazał cokolwiek, chociażby blada kreskę, a mój jest czystobialy. mam nadzieje ze jest wiarygodny
 

Załączniki

  • 6CABB255-673D-4ED0-ACE0-5E0730A3CEEE.jpeg
    6CABB255-673D-4ED0-ACE0-5E0730A3CEEE.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 81
dobra nie wytrzymałam i zrobiłam test, chyba gdybym odczuwała objawy ciąży (te mdłości czy wcześniejsze częste oddawanie moczu), to chyba by już wykazał cokolwiek, chociażby blada kreskę, a mój jest czystobialy. mam nadzieje ze jest wiarygodny
Nie jesteś w ciąży. Nie rób już tych testów. A jak już chcesz koniecznie wiedzieć, to idź do ginekologa.
Może powinnaś skonsultować się z psychologiem?
 
Nie jesteś :) jeszcze nie jedne 'objaw ciążowe' które nie są ciążowymi przed Tobą ;) przyjmujesz hormony, organizm też musi się do nich przyzwyczaić i reaguje w ten sposób. Tabletki anty są po to żeby uniknąć ciąży, jeśli byś zapomniała wziąć kilku tabletek wtedy mogłabyś panikowac ale przyjmujesz je prawidłowo także szansę na ciążę są bliskie zeru.
 
Nie jesteś w ciąży. Nie rób już tych testów. A jak już chcesz koniecznie wiedzieć, to idź do ginekologa.
Może powinnaś skonsultować się z psychologiem?
Musiałam zrobić, żeby trochę się uspokoić, bo serce waliło mi jak oszalałe. Nie wiem czy psycholog coś tu pomoże, bo nie zmieni tego, że zawsze będzie ten ułamek szansy na ciążę, a nie chcę rezygnować ze współżycia, więc mam nadzieję, że teraz jak dostanę krwawienie to już zaufam tabletkom :) Ewentualnie będziemy jeszcze używać tych prezerwatyw. A mdłości i rozwolnienie, które teraz mam, to chyba jakieś zatrucie pokarmowe, albo grypa żołądkowa. Na szczęście jestem w czasie przerwy, bo tak to bym panikowała, że tabletka się nie wchłonie :p
 
Nie jesteś :) jeszcze nie jedne 'objaw ciążowe' które nie są ciążowymi przed Tobą ;) przyjmujesz hormony, organizm też musi się do nich przyzwyczaić i reaguje w ten sposób. Tabletki anty są po to żeby uniknąć ciąży, jeśli byś zapomniała wziąć kilku tabletek wtedy mogłabyś panikowac ale przyjmujesz je prawidłowo także szansę na ciążę są bliskie zeru.
Już sobie wyobrażam ten mój stres, przecież tak nie można żyć :|
 
Dostałam wczoraj krwawienie, jednak jest to bardziej plamienie.. poprzednie tez takie było, ale to wydaje się jeszcze bardziej skąpe. Myślicie, ze nie muszę się już zamartwiać? 😔
 
reklama
Do góry