reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból brzucha i stawianie macicy

Miculka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2024
Postów
15
Hej jestem w 20 tyg ciąży . I od jakiegoś tyg strasznie stawia mi się macica po kilka razy dziennie podczas napięcia boli jak przy okresie ale po około 30 sek wszystko mija . Po za tym ciągnie mnie w dół , pachwiny bolą itd. Mam 38 lat . To moja druga ciąża po 18 latach w pierwszej nic się nie działo . Byłam u lekarza zrobił USG wszystko w porządku . Czy ktoś z was miał takie dolegliwości? Nie ukrywam ze boję się bardzo bo to dopiero 20 tydz . Niby te skurcze są normalne ale szukam słowa pocieszenia może ktoś miał podobne doświadczenia ???
 
reklama
Miałam tak przy większej aktywności. Lekarz kazał się oszczędzać i łykać magnez, gdyby to nie pomogło to nospe i mówił że włączy duphaston. U mnie sam magnez I odpoczynek pomógł i bóle znikły
 
Miałam tak przy większej aktywności. Lekarz kazał się oszczędzać i łykać magnez, gdyby to nie pomogło to nospe i mówił że włączy duphaston. U mnie sam magnez I odpoczynek pomógł i bóle znikły
Ale brałaś dodatkowo magnez mimo ze brałaś witaminy ?
 
Tak, doktor zaleciła branie normalnie zestawu witamin, które brałam do tej pory plus 4x1 tabletka magnezu.
No masz rację bo szczerze w tych witaminach co biorę jest mało tego magnezu tylko 13% zapotrzebowania na dobę . Aż musiałam to sprawdzić . Jutro wysyłam starego po dodatkowy magnez 😘
 
No masz rację bo szczerze w tych witaminach co biorę jest mało tego magnezu tylko 13% zapotrzebowania na dobę . Aż musiałam to sprawdzić . Jutro wysyłam starego po dodatkowy magnez 😘


Mam nadzieję, że i Tobie pomoże magnez I wszystko się wyciszy :)
 
bardzo indywidualna kwestia,
ja mimo dodatkowego magnezu i głównie odpoczynku nawet leżąc cały dzień miałam mnóstwo stawiania macicy po kilkadziesiąt razy dziennie, ale skurcze nie skracały szyjki. poród rozpoczął się 37+4. wiec nie musi to oznaczać nic złego, ale trzeba zawsze mieć taki objaw pod kontrolą.
 
reklama
Miałam identyczna sytuację, brałam duże dawki magnezu i spazmoline i nic nie pomagało i lekarz kazał odstawiamy spazmoline, stwierdził że już taka moja natura 😁 co dwa tygodnie chodziłam na kontrol, raz nawet skierował mnie do szpitala w 27 tygodniu miałam ktg i wszystko zapisy były dobre pomimo tych dolegliwości, do tego kroplówki z magnezem.
Stawiania macicy towarzyszyły mi do końca ciąży, synek urodził się cały i zdrowy prze CC.
Dodam że jestem mamą 40+
 
reklama
Do góry