reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Masz pessar albo szew? I jakie leki masz zapisane? Teraz masz 31 tydz tak? Bedzie dobrze, zobaczysz... Jak cos, jedz do szpitala, dadzą kroplowe z fenoterolu, powinno wyciszyć skurcze. Ja dzis tez mam na prawde kiepski dzien, moze to cos w powietrzu wisi? Sterydy na płuca dostawałaś?
Mam szew od 22tyg.i biorę luteinę tylko. Przy twardnieniach brzucha mam jeszcze brać nospe. Sterydy mam dostać w piątek, jeśli szyjka jeszcze mi się skróci. A jeśli nie, w co wątpię, to do domu na kolejny tydzień.
 
reklama
Mam szew od 22tyg.i biorę luteinę tylko. Przy twardnieniach brzucha mam jeszcze brać nospe. Sterydy mam dostać w piątek, jeśli szyjka jeszcze mi się skróci. A jeśli nie, w co wątpię, to do domu na kolejny tydzień.

Jedz na izbę, jak Cie przyjmą na oddział, to podadza sterydy, będziesz spokojniejsza i bierz magnez. Na skurcze jest ok. Ja biorę nawet 8 dziennie. I nospy tez biorę sporo, bo czasem i 4 dziennie. A skurcze masz?
 
Mam szew od 22tyg.i biorę luteinę tylko. Przy twardnieniach brzucha mam jeszcze brać nospe. Sterydy mam dostać w piątek, jeśli szyjka jeszcze mi się skróci. A jeśli nie, w co wątpię, to do domu na kolejny tydzień.

Spokojnie będzie dobrze ja jestem w 26 tc i szyjkę mam o polowe krotsza i się trzyma, tak jak Agulaa pisze jedz na Izbę, ja codziennie biorę magnez i teraz w szpitalu 4x nospe a doraźnie czopki scopolan lub buscopan (te ostatnie są bez recepty)
I uważaj na infekcje :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A w ogóle ten kumpeli, o której pisałam kazali sie oszczędzać, a jak zapytała czy ma leżeć, to lekarz jej powiedział, ze jak boli, to sie położyć, a tak nie dźwigać, nie biegać, prowadzić spokojny tryb życia. A szyjka jej spadla w ciągu tyg z 43 na 15 i miala skurcze przez 2 h co minute. Nie zatrzymali jej w szpitalu, nie dali leków nic. Nawet na sterydy nie zatrzymali. Powiem szczerze, zw ja wole swój szpital, gdzie nawet w 35 dają steryd i powstrzymują akcje chociaż kilka dni, żeby płuca miały szanse funkcjonować bez inkubatora. A tu jak usłyszeli, ze zaraz będzie 34, to luzik.

@Agata1010 a tak w ogóle, to przyszło mi do głowy, ze moze dzieciatko sie przekręciło, w sensie pozycje zmieniło, stad to samopoczucie kiepskie.
 
Powiem Wam ze ten mój mały to mi napędził stracha... tak to to jest mały wariat a teraz przez 6h nie ruszał się, próbowałam go obudzić, zjeść słodkie, kolacje nic, a mialam ból brzucha twardnienie itp az poszłam do położnych ... na szczęście detektor wykrył tętno i twierdzą ze to przez to ze siedziałam przy stole i pracowałam brzuch stwardniał i nie czułam ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kathleen ale czujesz juz ruchy? Ja tak miałam raz w pierwszej ciazy, cały dzień nie czułam ruchów i wieczorem w panice na karowa pojechałam, juz w trakcie usg zaczął się ruszać a cały dzień chyba ponprostu spał ...tez próbowałam wtedy go budzić jedzeniem słodyczy, zmianami pozycji itd, nic to nie dało. Czasem tak bywa ponprostu.
 
Kathleen ale czujesz juz ruchy? Ja tak miałam raz w pierwszej ciazy, cały dzień nie czułam ruchów i wieczorem w panice na karowa pojechałam, juz w trakcie usg zaczął się ruszać a cały dzień chyba ponprostu spał ...tez próbowałam wtedy go budzić jedzeniem słodyczy, zmianami pozycji itd, nic to nie dało. Czasem tak bywa ponprostu.

No to ja właśnie tak wczoraj miałam, a później jak zaczął się ruszac to dostał trzasawki i się trząsł pol nocy az jakies koszmary miałam. Powiedziałam teraz położnej to jej reakcja była daleka od "to jest normalne"

Jesli wyniki będą Ok to dzis wychodzę, także zobaczymy.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kochane witamy nowy tydzien;-) oby minal nam wszystkim spokojnie i bezproblemowo dziewczyny, wczoraj pisalyscie o ruchach dziecka i ja doloze swoje trzy grosze;-) w szpitalu jak kazali nam liczyc ruchy i wpisywac do karty to polozna mowila ze jesli jest mniej niz 6 na godzine to mozna sie niepokoic. A co z czkawka u małego? Czujecie? Bo ja moze nie codziennie ale co drugi dzien na pewno i trwa tak od 1minuty do 5 minut. Tez tak macie? Aha i czasem mam wrażenie ze ten mój maly to sie tak "otrzepuje" doslownie jakbym rybke miala w srodku. Macie tez takie odczucia?
 
Kochane witamy nowy tydzien;-) oby minal nam wszystkim spokojnie i bezproblemowo dziewczyny, wczoraj pisalyscie o ruchach dziecka i ja doloze swoje trzy grosze;-) w szpitalu jak kazali nam liczyc ruchy i wpisywac do karty to polozna mowila ze jesli jest mniej niz 6 na godzine to mozna sie niepokoic. A co z czkawka u małego? Czujecie? Bo ja moze nie codziennie ale co drugi dzien na pewno i trwa tak od 1minuty do 5 minut. Tez tak macie? Aha i czasem mam wrażenie ze ten mój maly to sie tak "otrzepuje" doslownie jakbym rybke miala w srodku. Macie tez takie odczucia?

Hej Dziewczynki. Z tymi ruchami, to pewnie kazd miala jeden taki dzien paniki ;) Nina czkawkę moj Maly od 30 tc ma często, chyba codziennie. I takie trzaskawki, o których piszecie, to ja mam codziennie gdzieś od 25 tyg. Lekarz mówił, ze to normalne ;) ja mialam wczoraj fatalny dzien, mam nadzieje, ze dzis będzie lepiej. Ale bola mnie tak zebra, ze ledwo sie ruszam, szczególnie lewe. No i chyba mi sie uaktywnia rwa kulszowa, bo jak sie Młody rusza nisko po rawej, to czasem taki prad mi przechodzi od posladka do kolana, ze nie jestem w stanie sie ruszyć. I wiecie co, brzuch mi tak urosl, ze szok...Patrzcie!
 

Załączniki

  • WP_20170319_09_43_45_Pro.jpg
    WP_20170319_09_43_45_Pro.jpg
    685,3 KB · Wyświetleń: 79
reklama
Hej Dziewczynki. Z tymi ruchami, to pewnie kazd miala jeden taki dzien paniki ;) Nina czkawkę moj Maly od 30 tc ma często, chyba codziennie. I takie trzaskawki, o których piszecie, to ja mam codziennie gdzieś od 25 tyg. Lekarz mówił, ze to normalne ;) ja mialam wczoraj fatalny dzien, mam nadzieje, ze dzis będzie lepiej. Ale bola mnie tak zebra, ze ledwo sie ruszam, szczególnie lewe. No i chyba mi sie uaktywnia rwa kulszowa, bo jak sie Młody rusza nisko po rawej, to czasem taki prad mi przechodzi od posladka do kolana, ze nie jestem w stanie sie ruszyć. I wiecie co, brzuch mi tak urosl, ze szok...Patrzcie!
Agula jaki piękny ten brzusio. :) Dzidzia urosła
 
Do góry