reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny, co wzięłyście do szpitala do przykrycia malucha podczas kangurowania i zawinięcia do spania? Rożek? Kocyk?

Miałyście do czynienia z tymi otulaczami? Mi właśnie przyszła paczka, cienkie to takie jak pielucha, na pewno do owinięcia do snu się nie nadaje o tej porze roku. Nie wiem, do czego mogłoby posłużyć.
Link do: Otulacze muślinowe bawełniane 85x110cm 2 szt. Pre-Washed | Motherhood
Takiego noworodka bardzo ciepło otulają. U nas były takie warstwy: czapka/body długi rękaw/pajac/otulacz /ręcznik a na to rożek jeszcze. Sami to wyciągnęli z torby. Myślę, że zamiast ręcznika może być kocyk.
 
reklama
A później używałam tylko rożka. Czapki też nie zakładałam bo było strasznie gorąco. Taki otulacz może służyć jako kocyk w ciepłe dni, można zrobić z niego prześcieradło w gondoli lub kołysce.
 
Dziewczyny, co wzięłyście do szpitala do przykrycia malucha podczas kangurowania i zawinięcia do spania? Rożek? Kocyk?

Miałyście do czynienia z tymi otulaczami? Mi właśnie przyszła paczka, cienkie to takie jak pielucha, na pewno do owinięcia do snu się nie nadaje o tej porze roku. Nie wiem, do czego mogłoby posłużyć.
Link do: Otulacze muślinowe bawełniane 85x110cm 2 szt. Pre-Washed | Motherhood
Okrywasz otulaczem a na to cos ciepejszego.
 
@olamakota @BaskaW Widzę, że dużo tego trzeba wziąć do szpitala. Wszyscy mówią, żeby tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a tu się okazuje, że pół domu jest potrzebne. Nasza torba będzie wyglądała jak na miesięczny wyjazd.
Wy brałyście jakieś kosmetyki do kąpieli dziecka na wszelki wypadek? Wiem, że teraz w szpitalach nie ma kąpieli w standardzie, ale kurcze, jak się 3 dni siedzi po cc, to chyba trzeba dziecko umyć, nie?

@Ika88 już do porodu?
 
@olamakota @BaskaW Widzę, że dużo tego trzeba wziąć do szpitala. Wszyscy mówią, żeby tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a tu się okazuje, że pół domu jest potrzebne. Nasza torba będzie wyglądała jak na miesięczny wyjazd.
Wy brałyście jakieś kosmetyki do kąpieli dziecka na wszelki wypadek? Wiem, że teraz w szpitalach nie ma kąpieli w standardzie, ale kurcze, jak się 3 dni siedzi po cc, to chyba trzeba dziecko umyć, nie?

@Ika88 już do porodu?
Zależy od szpitala, zadzwon i zapytaj co powinnaś miec ze soba. U mnie byly ptrzebne tylko chusteczki nawilżone i ubranka na wyjscie. Dzieci byly codziennie kąpane przez położne
 
reklama
@Naysan no właśnie nie wiem, dostałam tylko smsa "termin przyjęcia...", dowiem się we wtorek na wizycie. I tak nie wierzę, że bez pessara wytrzymam tydzień :p
Daleko masz do domu ze szpitala? Tak, żeby na szybko ktoś dowoził brakujące rzeczy?
 
Do góry