reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dopiero miałam ja jeden raz mierzona w 16 tygodniu wiec nie wiem, kolejny pomiar będzie 4 listopada więc wtedy się okaze czy sie skrwca czy nie. A w tamtej ciazy nie miałam nic założone, lezalam 24 godziny na dobe i wstawalam tylko do wc.
To trzymam kciuki żeby tym razem było wszystko ok:)jeśli możesz to napisz po wizycie co z tą szyjka. Pozdrawiam
 
reklama
Czemu musisz leżeć? Masz założony szew? W którym jesteś tygodniu?
Zdiagnozowano u mnie niewydolność szyjki, która miała wczoraj 17.6 mm ( w poniedziałek miała 15.9mm)
W tym tygodniu miałam mieć zakładany pessar, ale na posiewie wyszła infekcja i jestem na lekach do poniedziałku i leżeniu. Dziś mam 24+0. - właśnie nie rozumiem nadal tego liczenia. Mam taką aplikację która pokazuje mi ile dni zostało, który tydzień itd. Dziś pokazuje 24+0 (zgodnie z usg) ale oznajmia że jestem w 25 tygodniu. To samo inny kalkulator w necie.
Jak Wy to rozumiecie?
 
Zdiagnozowano u mnie niewydolność szyjki, która miała wczoraj 17.6 mm ( w poniedziałek miała 15.9mm)
W tym tygodniu miałam mieć zakładany pessar, ale na posiewie wyszła infekcja i jestem na lekach do poniedziałku i leżeniu. Dziś mam 24+0. - właśnie nie rozumiem nadal tego liczenia. Mam taką aplikację która pokazuje mi ile dni zostało, który tydzień itd. Dziś pokazuje 24+0 (zgodnie z usg) ale oznajmia że jestem w 25 tygodniu. To samo inny kalkulator w necie.
Jak Wy to rozumiecie?
Czyli się wydluzyla. To dobrze. To pierwsza ciaza? U mnie też zawsze aplikacja pokazywała inaczej, lekarz też inaczej liczył. Zawsze sugerowalam się lekarzem a nie aplikacja.
 
Bo 24t0d to chyba rozpoczęty 25 tydzień więc dlatego tak Ci pokazuje;) dobrze że Ci się szyjka wydluzyla, wylecza infekcje, założą pessar i będziesz spokojniejsza:)
 
Czyli się wydluzyla. To dobrze. To pierwsza ciaza? U mnie też zawsze aplikacja pokazywała inaczej, lekarz też inaczej liczył. Zawsze sugerowalam się lekarzem a nie aplikacja.
Pierwsza ciąża, jestem kłębkiem nerwów, nawet boję się na chwilę wstać żeby szyjki nie obciążać :/ to dobrze, ale u mnie ta szyjka skacze. A Ty w którym tygodniu jesteś?
 
reklama
Pierwsza ciąża, jestem kłębkiem nerwów, nawet boję się na chwilę wstać żeby szyjki nie obciążać :/ to dobrze, ale u mnie ta szyjka skacze. A Ty w którym tygodniu jesteś?
Ja jeszcze nie jestem w żadnym tyg, ale doskonale Cię rozumiem, bo w pierwszej ciazy miałam szew od 26tyg. Teraz powoli myślę o kolejnym dziecku, ale boję się powtórki. No i w domu mam 2 latke, która nie pozwoli mi leżeć.
Dla pocieszenia dodam, że córkę urodziłam po terminie a od zdjęcia szwu na początku 37tyg robiłam wszystko a córka i tak nie chciała wyjść, także glowa do gory i wszystko będzie ok:) Podobno z krążkiem nie trzeba ciągle leżeć i można w miarę normalnie funkcjonowac, ale to wszystko zależy od lekarza prowadzącego.
 
Do góry