reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Vanilia120

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Hej to Twoja pierwsza ciaza? Niestety ni3 pomogę Ci, bo poprzednia ciążę przelezalam od 14 tygodnia do 37t z szyjka 2.6 i nikt mi na nią nic nie chciał założyć. Jeżeli jest rozwarcie to nie wiem czy zakladaja szew, chyba wtedy bezpoeczniejszy jest pessar ale muszą.wypowiedzirc się dziewczyny, które miały podobna sytuacje. Ja mam.obecnie 17 tc i szyjka ma 3 cm, w domu mam rocznika więc ciężko jest, żeby się oszczędzać.

reklama

Bombeleekk

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny. Moge dołączyć do was? Dzisiaj okazało się, że mam za krótką szyjke plus rozwarcie zewnętrzne (?) na palec. Jestem w 20 Tc. Jutro rano muszę się stawić do szpitala. Prawdopodobnie zrobią mi posiew z szyjki i założą szew. Czy może mi któraś z Was napisać jak to wygląda w praktyce? Ile czasu trzeba być w szpitalu? Jak wygląda to zakładanie szwu? Jeszcze mąż już musi wysluchiwac w pracy, że za często bierze wolne albo opiekę
Hej ja w 17 Tc miałam szyjke 0,6 cm z rozwarciem wewnętrznym. Miałam założony szew. W szpitalu lezalam tydzień. Zwykle jeżeli nie ma boli i jest wszystko ok to wypuszczają po kilku dniach.

samina86

Rozwiązania
0
Dziękuję bardzo za odpowiedzi to moja 2 ciąża. Z pierwszej mam 2 letniego synka. Też miałam problemy z szyjka ale jakoś od 28 Tc, więc nie miałam zakładanego szwu. Urodziłam w 39 tc więc luz. A teraz od początku cyrki. Najpierw krwiak, a teraz po 4 tyg w domu już szyjka. A po założeniu szwu trzeba ciągle leżeć potem czy po prostu oszczędzać się? Bo przy synku ciężko będzie leżeć jak mąż będzie w pracy

Bombeleekk

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziękuję bardzo za odpowiedzi to moja 2 ciąża. Z pierwszej mam 2 letniego synka. Też miałam problemy z szyjka ale jakoś od 28 Tc, więc nie miałam zakładanego szwu. Urodziłam w 39 tc więc luz. A teraz od początku cyrki. Najpierw krwiak, a teraz po 4 tyg w domu już szyjka. A po założeniu szwu trzeba ciągle leżeć potem czy po prostu oszczędzać się? Bo przy synku ciężko będzie leżeć jak mąż będzie w pracy
Twoja historia jest bardzo podobna do mojej. To czy będziesz musiała leżeć czy w miarę normalnie funkcjonować oszczędzając się to zależy od sytuacji i lekarza.

samina86

Rozwiązania
0
Leżę na obserwacji na oddziale. Póki co szwu nie będą zakładać bo wg usg szyjka 24 mm i ujście wewnętrzne zamknięte. Nawet mi nie pobrali wymazu póki co

Oczekujaca123

Miasto
Chorzów
Rozwiązania
0
Na taka szyjke i szew zakładają szczególnie po Twojej historii... ja bym naciskala A jak nie to szukala innego szpitala , albo lekarza który chociaż da pessar
Leżę na obserwacji na oddziale. Póki co szwu nie będą zakładać bo wg usg szyjka 24 mm i ujście wewnętrzne zamknięte. Nawet mi nie pobrali wymazu póki co

samina86

Rozwiązania
0
U nas te wszystkie szpitale to podobnie postępują, z tego co się orentowałam. Jutro chyba będzie moja ginekolog to z nią jeszcze pogadam o szwie. Ale ordynator coś gadał, że w piątek do domu jak nic się nie zmieni. Raczej nic nie wywalczę. Każą mi pewnie w domu leżeć i tyle.
Na taka szyjke i szew zakładają szczególnie po Twojej historii... ja bym naciskala A jak nie to szukala innego szpitala , albo lekarza który chociaż da pessar

Rozwiązania
0
U nas te wszystkie szpitale to podobnie postępują, z tego co się orentowałam. Jutro chyba będzie moja ginekolog to z nią jeszcze pogadam o szwie. Ale ordynator coś gadał, że w piątek do domu jak nic się nie zmieni. Raczej nic nie wywalczę. Każą mi pewnie w domu leżeć i tyle.
Moja ginekolog założyła mi pessar jak miałam szyjkę 24 mm (mimo, że też zamknięta była). Ale chyba elementem decydującym było to, że Maluszek był już wtedy odwrócony główką do dołu i powiedziała, że za bardzo naciska na szyjkę. Natomiast drugi ginekolog, który robi mi usg powiedział, że wystarczy się oszczędzać i pessara nie zalecał, bo powiedział, że trzeba się zastanowić, co mniej groźne: czy skaracająca się szyjka czy możliwe infekcje bakteryjne, które przy pessarach są bardzo częste i mogą spowodować przedwczesny poród. U mnie, odpukać, nic do tej pory na szczęście się nie zadziało, ale brałam Macmiror Complex w kremie co kilka dni, żeby zapobiec ewentualnym powikłaniom pessara. Tylko u mnie zadziało się wszystko później, jakoś w 24 - 26 tygodniu...

Bombeleekk

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
A ja mam takie pytanie. Czy miała może któraś z was szew a po czasie dolozony pessar? Ma to sens? Będzie się bardziej to wszystko trzymało?
Mam szew narazie leżę. Ale mój mąż wraca za dwa tygodnie do pracy. Praca na zmiany i skończy się leżenie. A w domu 2,5 latek. Ginekolog za tydzień to będę pytać. Ale ciekawa jestem czy ktoś miał taką sytuację i jak to się skończyło.

reklama

Kropka_26

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, dołączam do Was a od paru dni czytam...
Jestem w 23 tc (23+5dni), zaraz zaczynam 24... Od dwóch tygodni jestem w ciągłym strachu. Na rutynowej wizycie u gin wyszło, że moja szyjka bardzo się skrócila.. Do 17 mm. Pobrał posiew, wczoraj na wynikach wyszło, że mam infekcje. Pojechałam do szpitala, dali mi antybiotyk na tydzień, w następny poniedziałek mam kontrolę i znowu pobierany posiew... Mam mieć pessar albo szew. Najgorsze jest to czekanie... Cały czas leżę, tylko nie wiem czy dobrze leżę - na lewym lub na prawym boku. Wczoraj mierzyła szyjke i 15.9mm wyszło... Jestem przerażona. Biorę od tygodnia 300mg luteiny dziennie.
:(((

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
neithpce Nisko osadzone dziecko - 16 tyg - twardnienie i ból brzucha, pleców - mały brzuch :( Ciąża, poród, połóg 3
N Nacięcie krocza po porodzie co polecacie na ból Potrzebuję porady 5
kamila12348 Dziwny ból brzucha Potrzebuję porady 5
Elencza Ból piersi- karmienie roczniaka Potrzebuję porady 9
K Czy to normalne? 38tc Ciąża, poród, połóg 5
V Ból jajników i miednicy w 4 tyg ciąży Ciąża, poród, połóg 32
O Ból Potrzebuję porady 12
D Ból zęba w ciąży Ciąża, poród, połóg 14
Domi9534 Ból w podbrzuszu Staramy się 23
P Staramy sie Staramy się 25
J Ból podbrzusza i krocza na początku ciąży Potrzebuję porady 6
A Ból jajnika po owulacji Potrzebuję porady 77
B Kujący ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
A Plamienie, ból brzucha w 2. trymestrze Ciąża, poród, połóg 23
D Ból podbrzusza Ciąża, poród, połóg 3
B Ból pleców w 5 msc ciąży - jak sobie radzicie? Ciąża, poród, połóg 7
angelika.zima5 Ból krzyża w 11tc Potrzebuję porady 5
Monika2107 Ból i swędzenie piersi Potrzebuję porady 2
U Ból nadbrzusza Ciąża, poród, połóg 5
A Objawy po łyżeczkowaniu Poronienia 7
N 35 tc ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
K Ból podbrzusza przy wysiłku Potrzebuję porady 4
Blanca86 Ból po łyżeczkowaniu Poronienia 3
Søde85 Karmienie piersia - utrzymujący sie ból Potrzebuję porady 12
A Ból podbrzusza na początku ciąży Potrzebuję porady 12
K Ból brzucha po prawej stronie Potrzebuję porady 5
Patrycja35 Cc-ból kregosłupa po znieczuleniu Potrzebuję porady 10
M Ból podbrzusza Potrzebuję porady 5
Dominika232019 Ciąża i ostry ból brzucha Ciąża po poronieniu 2
Kamy_czek Strata w 23 tygodniu... I ogromny ból i niedowierzanie Ciąża, poród, połóg 55
A Ból w trakcie stosunku po porodzie Potrzebuję porady 12
N ból brzucha 27 tc Potrzebuję porady 3
R Ból brzucha, i inne. Potrzebuję porady 8
K Potworny Ból krocza w 21tc...czy ktoś tak miał?:(( Potrzebuję porady 16
K Dobry Ginekolog Warszawa??!!! Czy ktoś może polecić? Potrzebuję porady 8
J Ból ucha w ciąży. Ciąża, poród, połóg 8
Paulina.zen Sposoby na ból głowy Ciąża, poród, połóg 3
Dmalw 19 TC - rwanie i ból krocza Potrzebuję porady 4
I Ból piersi i brodawek przy karmieniu Potrzebuję porady 11
O Ból głowy w 16 tyg ciąży Potrzebuję porady 4
KociTata Ból brzucha u niemowlaka Potrzebuję porady 19
I Heparyna/clexan ból Ciąża, poród, połóg 6