reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć Gosiu to słuchaj lekarza bo skurcze powodują też skracanie szyjki. Staraj się jak najwięcej odpoczywać. Jak będziesz na następnej wizycie zapytaj lekarza jaki jest stan twojej szyjki czyli jak długa,czy twarda czy miękka i czy nie ma rozwarcia.Polecam ci pójść do lekarza który ma usg bo jedynie tak sprawdzisz jaki jest stan twojej szyjki.Powodzenia
Asiek dzieki wlasnie mysle o prywatnej wizycie teraz w miedzyczasie :)
 
reklama
Dziewczyny, czasem jak boli jakby cewka /pęcherz moczowy to albo dziecko napiera na kanał rodny albo to spojenie lonowe boli ( u mnie właśnie były to jakby klucia przez cewke aż do środka).
Ja też po kontroli. Mała waży 2600g. Niestety po niedzielnej kilkugodzinnej wizycie na SOR chirurgicznym ( ten nieszczęsny hemoroid), szyjka skrocila się do 2 cm ( wcześniej było 3 cm jak tylko lezalam w domu).jest mały lejek. Mała strasznie nisko, właściwie w kanale rodnym i okropnie napiera na szyjke. Na szczęście ujście zewnętrzne zamknięte ale szyjka co raz bardziej miękka. Lekarka mówi żebym się szykowala na poród w ciągu 2 tygodni...
Miałam też ktg i 2 razy był spadek tętna taki na dosłownie 2 sekundy :-( bardzo się zmartwilam ale lekarka mówi że wszystko jest dobrze, że czasem ten czujnik gubi sygnał i ze są to zbyt krótkie okresy żeby świadczyły o nieprawidłowości. No i że jakby cokolwiek było nie tak, to na pewno skierowała by mnie na oddział ( tym bardziej że wcześniej tak robiła).
Kurcze, jakaś podlamana jestem tym wszystkim :-( tyle wylezalam i wiem że kończę 35tc ale tak bym chciała jeszcze te 2 tygodnie wytrzymać... A dzisiaj musiałam jeszcze odbyć wizytę u mojego kardiologa przed cesarka...i znowu wycieczka z domu :-/ oby nic się tam nie pogorszyło ( cc mam właśnie ze względu na arytmie).
Pozdrawiam Was serdecznie!
 
Morisek ja z miękką szyjka i rozwarciem zewnętrznym na opuszek leżę już miesiąc i mam zamiar jeszcze dwa wytrzymać więc głowa do góry!
 
Ziemniaczkek mam wynik posiewu nie stety mam nadzieję że to jakaś pomyłka wyszło proteus mirabilis to co mam w pęcherzu już nie mam siły się martwić w poniedziałek mam wizytę ciekawe co zrobi z tym mój lekarz. dzisiaj powtórzyłam ten posiew wynik za 5 dni. mam wątpliwości co do pobrania tego posiewu w szpitalu.
 
Mnie też mała często bardzo nisko i mocno kopie. Zawsze wtedy się martwię ale chyba nie mamy na to wpływu. Ostatnio też mało śpię bo dzidzia w nocy szaleje. Poza tym mi ginekolog powiedział zeby nie leżeć non stop bo grozi zakrzepica i brak siły na poród. Ja do 30 tc dużo leżę, troszkę chodząc po domu a potem będę troszkę wiecej sobie pozwalać. Za tydzień mam usg i do tego czasu bardzo się oszczędzam.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję za słowa otuchy :-*
Najbardziej stresuje mnie ten zapis ktg... No ale chyba trzeba zaufać lekarzowi. Ja też już jestem klębkiem nerwów po tym wszystkim i zdaje sobie sprawę że łatwo wpadam w panikę :/
 
A co do lezenia, ja jestem tym przypadkiem, gdzie każde większe chodzenie kończy się skracaniem szyjki :-/ już trzeci raz to przerabiam. Szyjka trzyma o ile naprawdę uczciwie leżę. O chodzeniu mogę pomarzyć. Na szczęście u mnie na horyzoncie widać już metę. I czasami jak Mała jest tak meeeega nisko i napiera na szyjke że aż jest mi nieprzyjemnie, to podkladam na godzinę poduchy pod pupę i tak leżę żeby dzidzia zjechala pod żebra - to jedyne co wtedy pomaga.
 
reklama
Dziś bardzo mi się dłuży dzień i mam jakiś kryzys. Ale dziś siedzę sama w domu. Dziewczyny a Wy macie lęki? Takie napady paniki. Ja miewam strasznie to okropne. Oblewam się potem. Mam okropne myśli. Staram się wtedy szybko pomysleć o czymś innym i zazwyczaj przechodzi


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry