reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Witaj @agulaa1 :) czytając Twoją historię powiem Ci, że szwu nie chcieli założyć bo było już za późno na niego. Zakładają go do (chyba) 22 tc. Ja miałam zakładany w 21 tc z 6mm szyjki i jak się okazało podczas zabiegu również z niewielkim otwarciem (było delikatnie widać pęcherz płodowy). Mowili, że to była ostatnia chwila. Ostrzegali mnie wtedy przed zabiegiem, że w mojej sytuacji zabieg może się nie zakończyć pozytywnie... A Ty jak byłaś wtedy w 29tc to już nie chcieli ingerować by nie zrobić więcej kłopotu niż pożytku (bo dzidzia jest już dużo większa)... Twoja szyjka nie jest więc aż taka krótka ;)
Ja podkładam pod głowę poduszkę bo inaczej bym nie uleżała. Pod pupą mam poduszki zwykłe albo czasem zwijam tą poduchę w kształcie C w koło i na tym kładę biodra... W nocy to chyba tylko usypiam z czymś pod pupą, bo potem i tak budzę się obok. Ja więcej leżę na prawym boku, bo na lewym mi po jakimś czasie ciężko oddychać.
A o kąpieli w wannie też zapomniałam już ( jak urodzę to chyba z godzinę z niej nie wyjdę ;) ). Nie powinno się nawet ze względu na to, że w wannie można nie poczuć odpłynięcia wód no i żeby nie dostały się jakieś bakterie...
 
reklama
U mnie po weekendzie zmieniło się to że kilka razy w ciągu dnia czuję takie bóle bardzo nisko. W poprzedniej ciąży było to spowodowane rozciąganiem się macicy i tych innych rzeczy... Nie wiem, ale myślę, że teraz też tak jest...
@Kathleen006 ja depilację bikini robię w sypialni ostatnio jak nikogo w domu nie ma ;) mam tam duże lustro koło łóżka i siadam przed i dobrze widać ;) gorzej mam z nogami bo strasznie szybko mi odrastają po goleniu maszynką a depilatorem nie będę się teraz gimnastykować wiec chodzę zarośnięta jak najdłużej ;/ hehe śmieję się że naturalny odstraszacz mam dla męża ;D
 
Witaj @agulaa1 :) czytając Twoją historię powiem Ci, że szwu nie chcieli założyć bo było już za późno na niego. Zakładają go do (chyba) 22 tc. Ja miałam zakładany w 21 tc z 6mm szyjki i jak się okazało podczas zabiegu również z niewielkim otwarciem (było delikatnie widać pęcherz płodowy). Mowili, że to była ostatnia chwila. Ostrzegali mnie wtedy przed zabiegiem, że w mojej sytuacji zabieg może się nie zakończyć pozytywnie... A Ty jak byłaś wtedy w 29tc to już nie chcieli ingerować by nie zrobić więcej kłopotu niż pożytku (bo dzidzia jest już dużo większa)... Twoja szyjka nie jest więc aż taka krótka ;)
Ja podkładam pod głowę poduszkę bo inaczej bym nie uleżała. Pod pupą mam poduszki zwykłe albo czasem zwijam tą poduchę w kształcie C w koło i na tym kładę biodra... W nocy to chyba tylko usypiam z czymś pod pupą, bo potem i tak budzę się obok. Ja więcej leżę na prawym boku, bo na lewym mi po jakimś czasie ciężko oddychać.
A o kąpieli w wannie też zapomniałam już ( jak urodzę to chyba z godzinę z niej nie wyjdę ;) ). Nie powinno się nawet ze względu na to, że w wannie można nie poczuć odpłynięcia wód no i żeby nie dostały się jakieś bakterie...

O tak, zapomnieć to możemy o wielu przyjemnosciach- fryzjer, kapiele, smarowanie i glaskanie brzuszka, latanie po sklepach i kupowanie wyprawki. No ale robimy to po cos, wiec warto. Ja tez sobie mowie czego to ja nie zrobię, jak sie uda wyleżeć ☺ ciekawe jak to będzie w praktyce. Ja świadomie najwięcej leze na lewym, ale spie glownie na prawym, bo mi po prostu wygodniej. Polozna w szpitalu mówiły, żeby lezec, tj jest wygodnie, bo to i tak ciężkie dla organizmu, wiec mam sobie ulatwiac. Z tym szwem masz calkowita racje, sporo czytałam na ten temat i wszędzie pisano, ze zaklada sie go duzo szybciej, potem jest zbyt duże ryzyko przebicia pęcherza plodowego. W sumie to bardzo logiczne...

@kathleen z ta depilacja, to masakra faktycznie, ja na szybko przed wizyta bikini, ale jade na oslep, wiec nie wiem z jakim efektem nogi tez rzadko, leze w długich spodniach od pizamy. Na szczwscie jestem blondynka i włosy ma glowie i nogach mam raczej mierniutkie. O ile nogi mnie cieszą, to włosy juz mniej. Ja dzis mam mycie głowy, to te lepsze dni. Rano jak poszłam do wc, to szybko nałożyłam maskę na zwilżone kudly, zawinęłam w turban i leze. Także zaszalałam jutro ma przyjechać moja kolezanka pedicurzystka zrobic mi stopy. Mowie wiec małemu, żeby siedzial grzecznie, bo mama jutro ma miec chwile dla siebie.
 
Ostatnia edycja:
Agula to tak jak ja co tydzień hoduje włosy by zrobić sobie wosk i pedicure ale oczywiście zawsze wypada mi niespodziewana akcja szpital/lekarz No i golarka w ruch ...

Ja to trochę ubranek z netu używanych kupuje wiekszosc to wyglada na nowki za grosze lub od dziewczyny co w UK kupuje i wysyła i faktycznie dużo taniej wychodzi. Korci mnie już by wyprawkę kupić ale mąż na szczęście mnie stopuje i mój rozum żeby trochę jeszcze poczekać i wstrzymać się. Ale szczerze o ile w poprzednich tygodniach byłam podłamana tak teraz jakos tak czuje ze wszystko będzie dobrze i mały się urodzi zdrowy tyle ze nie wiadomo kiedy, powiedziałam mu Żr jak będzie tyle kopać w szyjkę i nóżki wkładać to popsuje sobie domek a jest za malutki jeszcze by go uratować Haaa i od dwóch dni mniej kopie (śmieszny zbieg okoliczności) wczoraj to az się martwić zaczęłam i stwierdziłam Żr muszę go obudzić by dał znaki życia ... co za matka ;)

Jak ja się cieszę ze już zaraz 22tc coraz bliżej 26tc później 30tc a później to już 36 i szlaban ma May zdjęty ...może wychodzić :)
Nie wiem jak Wam ale mi lekarze mówią ze lepiej by się mały urodził na koniec siódmego lub na początku dziewiątego. Wcześniaki z 8 mca maja najwiecej powikłań bo tak jakby rozpoczyna się na nowo proces rozwoju płuc i innych organów ... Wiec zobaczymy jak wyjdzie ... oby ten miesiąc spokojnie minął to coraz bliżej bezpiecznej strony




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Agula to tak jak ja co tydzień hoduje włosy by zrobić sobie wosk i pedicure ale oczywiście zawsze wypada mi niespodziewana akcja szpital/lekarz No i golarka w ruch ...

Ja to trochę ubranek z netu używanych kupuje wiekszosc to wyglada na nowki za grosze lub od dziewczyny co w UK kupuje i wysyła i faktycznie dużo taniej wychodzi. Korci mnie już by wyprawkę kupić ale mąż na szczęście mnie stopuje i mój rozum żeby trochę jeszcze poczekać i wstrzymać się. Ale szczerze o ile w poprzednich tygodniach byłam podłamana tak teraz jakos tak czuje ze wszystko będzie dobrze i mały się urodzi zdrowy tyle ze nie wiadomo kiedy, powiedziałam mu Żr jak będzie tyle kopać w szyjkę i nóżki wkładać to popsuje sobie domek a jest za malutki jeszcze by go uratować Haaa i od dwóch dni mniej kopie (śmieszny zbieg okoliczności) wczoraj to az się martwić zaczęłam i stwierdziłam Żr muszę go obudzić by dał znaki życia ... co za matka ;)

Jak ja się cieszę ze już zaraz 22tc coraz bliżej 26tc później 30tc a później to już 36 i szlaban ma May zdjęty ...może wychodzić :)
Nie wiem jak Wam ale mi lekarze mówią ze lepiej by się mały urodził na koniec siódmego lub na początku dziewiątego. Wcześniaki z 8 mca maja najwiecej powikłań bo tak jakby rozpoczyna się na nowo proces rozwoju płuc i innych organów ... Wiec zobaczymy jak wyjdzie ... oby ten miesiąc spokojnie minął to coraz bliżej bezpiecznej strony




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Taak ja ten pedicure tez umawiałam juz wczesniej i wypadł szpital. Ja Ci powiem, ze czuje sie mega zaniedbana, ale jednocześnie strach mnie paralizuje nawet jak ide pod prysznic na kilka minut. Wyprostowałabym włosy, ale nawet ich nie susze, szybka akcja mycie i spowrotem do wyra.
Jeśli chodzi o wyprawkę, to ja mase rzeczy dostałam od szwagierki, bo ma 2 chłopców, wiec ciuszków praktycznie nie kupuje, bo te są jak nowe, pewnie polowy nie zdążę założyć Mlodemu. Łóżeczko tez dostałam Wózek kupiliśmy używamy, bo mnóstwo mam mnie przekonywalo, ze na prawde nie ma sensu kupować nowego. Faktycznie ten, co kupiliśmy jest w super stanie, jak nowy.

Kathleen na pewno po 26 czy 28 tc dostaniesz sterydy na rozwój pluc u dziecka. Wtedy plucka dojrzewaja szybciej. Mi wszyscy lekarze czy to w szpitalu czy moja lekarka mówią, ze im dłużej w brzuchu, tym lepiej. Pytałam o ten 7 miesiąc, mówią, ze nie ma reguły. Zdarzają sie wczesniaczki z 28 tc, które szybko radza sobie świetnie, a i takie urodzone w 35-36, które musza poleżeć w inkubatorze albo byc dogrzewane. Mysle, ze to indywidualna kwestia. Nasze maja siedzieć do 36 minimum, potem mogą wychodzić, jak chcą, ale lepiej, żeby powiedziały i dłużej.

Z tym kopaniem, to ja mam to samo, jal za mocno kopie, to go proszę, żeby byl troche mniej ruchliwy, jak sie nie rusza, to umieram z niepokoju. Choc powiem Ci, ze teraz, w 31 tc te kopniaki, to sa bolesne bardziej, rzadsze, ale mocniejsze...

Wiem, ze latwo sie mowi i ja sama mam straszne momenty załamania i płaczu, ze sie nie uda, ale musi sie udać i koniec. Ty jesteś bardzo dzielna, serio, podziwiam Cie i wierze na maksa, ze Ci sie uda!!!
 
Ja jutro mam 36t0d :) i nie przypuszczalam, że uda mi sie dotrwać do tego momentu :) a jak juz dotrwalam, to sie okazuje, że mala za mało waży i kolejny problem..wiec chcialabym żeby siedziała jak najdłużej i dalej lezenie...i z tego powodu może mnie jutro chcieć zostawic w szpitalu. A jak juz mnie polozy to mi zapowiedzial, ze mnie tam zostawi do porodu i to mi sie najbardziej nie podoba.
Co do pessaru, to mi zakladali w 30tyg na szyjke ok 20mm, niby zamknietą. Leżałam też z dziewczyną, której zalozyli w 36 tyg, bo cos szyjka zaczela wariowac, a chcieli jeszcze trochę potrzymac malucha w środku :)
 
Ja jutro mam 36t0d :) i nie przypuszczalam, że uda mi sie dotrwać do tego momentu :) a jak juz dotrwalam, to sie okazuje, że mala za mało waży i kolejny problem..wiec chcialabym żeby siedziała jak najdłużej i dalej lezenie...i z tego powodu może mnie jutro chcieć zostawic w szpitalu. A jak juz mnie polozy to mi zapowiedzial, ze mnie tam zostawi do porodu i to mi sie najbardziej nie podoba.
Co do pessaru, to mi zakladali w 30tyg na szyjke ok 20mm, niby zamknietą. Leżałam też z dziewczyną, której zalozyli w 36 tyg, bo cos szyjka zaczela wariowac, a chcieli jeszcze trochę potrzymac malucha w środku :)

A widzisz, pewnie co lekarz, to opinia z tym pessarem. U mnie po konizacji zostalo mniej szyjki od strony pochwowej (jakies 0.5 cm), stad lekarz zdecydowal o nie zakladaniu, bo moze sie zsuwac, ale slyszalam, ze zakladaja i na krotszych, wiec to pewnie zalezy od lekarza.
36 tydz super, gratulacje i zazdroszczę, ale w pozytywnym sensie ☺ Teraz masz juz z gorki i niewiele Ci zostało, nawet, jak to będzie szpital, to i tak masz świadomość, ze ciąża donoszona. Trzymam jednak kciuki, żebyś dolezala w domku. Daj znać ☺
 
Dam na pewno, zwlaszcza, że caly czas obowiazuje zakaz odwiedzin ;) dokladnie jest tak jak mówisz-co lekarz to opinia:) na pewno z pessarem większe ryzyko infekcji i mi sie od razu przyplatala jakas calkiem spora i od tamtej pory biore na noc globulki, jednego dnia od bakterii, kolejny od grzyba, nastepna odbudowujaca florę i od nowa ;)
 
Hej dziewczyny :)

@Damy_rade znajomi farmaceuci mówią mi i potwierdzają ze maleństwa rodzą się duże i szybciej rosną od tych witamin dla kobiet w ciąży (jak się ich dużo przyjmuje - one się faktycznie różnią mocno składem dlatego zawsze zalecają zbadać poziom witamin w organizmie by dopasować jak najlepiej witaminy) Wiec może po konsultacji zwiększyć ta dawkę witamin dla kobiet w ciąży ? Tak by malutka szybciej przybrała na wadze, w przeciwieństwie do jedzenia słodyczy ;) jest to bezpieczniejsze

Ja przyjmowałam (bo teraz) mi się akurat skończyły i mały na koniec 20tc czyli pierwszy dzień 21tc ma 400g ; nie znam tych norm ale ponoć to ładna duża waga - mnie to narazie nie martwi biorąc pod uwagę wcześniejszy poród

Ale ważne by skład tych witamin skrupulatnie porównać

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dam na pewno, zwlaszcza, że caly czas obowiazuje zakaz odwiedzin ;) dokladnie jest tak jak mówisz-co lekarz to opinia:) na pewno z pessarem większe ryzyko infekcji i mi sie od razu przyplatala jakas calkiem spora i od tamtej pory biore na noc globulki, jednego dnia od bakterii, kolejny od grzyba, nastepna odbudowujaca florę i od nowa ;)

tfu tfu ja na szczescie na razie bez infekcji k oby tak zostało, choc mam jazdy, jak luteina wyplywa, czy to, aby nie wody.

ja witaminy biorę od początku i maly zawsze co najmniej tydz do przodu, ale nie wiem czy to akurat miało wpływ czy po prostu tak ma
 
Do góry