reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej, byłam u lekarza dziś i jest tak sobie... : szyjki prawie nie ma bo 8 mm, rozwarcie jest bez zmian ale szew się uwypukla - czyli podobno oznacza to ze powoli traci swoją wytrzymałość... a w dodatku malutka jest bardzo nisko położona lekarz robił mi dziś dwa razy pomiary usg bo wyszło ze się opóźnia termin porodu względem miesiączki (34.0)o 9 dni... (32.5) a zawsze były 3 max 4 dni - mówił ze jak będzie się pogłębiać ta różnica to do szpitala mnie położą a w ostatecznosci będą rozwiązywać ciąże, bo to może być powoli oznaka niewydolności łożyska - kolejna wizytę mam w przyszły piątek...
mam jeszcze jedno pytanie, bo odrazu po porodzie przeprowadzać się będę i pytanie mam czy położna środowiskowa jest obowiązkowa ? W nowym miejscu zamieszkania dopiero dowiedziałam die dzisiaj gdzie jest przychodnia
Taak obowiązkowa jesli nie wybierzesz sama bo daja taka kartke w szpitalu z nimerami to dadza Ci z przychodni jeśli masz wybrana bo po ur. Odrazu wysylaja tam papiery
 
reklama
Hej dziewczyny☺ My już po wizycie szyjka miekka doktorek kazał się oszczędzać pobrał dzisiaj Gbs ze sterydow zrezygnował następna wizyta 12 września. Wczoraj miałam najazd na dom teściówka i siostra męża niczym ekipa programu nasz nowy dom wparowały i pomyły mi wszystkie okna strasznie głupio się czułam jak one sprzatały a ja siedziałam nie jestem przyzwyczajona do tego że ktoś coś za mnie robi a jeszcze później dostałam zjebke od męża że nie potrafię siąść na dupie tylko latam z odkurzaczem i sprzątam kurcze jak ja usiedziec nie potrafię W sobotę zaczynamy 33tc już bliżej niż dalej☺ a no i zrobiłam dziś przedostatnie wyprawkowe zamówienia został mi na wrzesień tylko wózek z fotelikiem i czekam na meble do pokoju małego a w sobotę dogonie męża żeby pomalował bo farba już tydzień stoi a mnie aż skręca żeby się za to wziąć
 
Hej dziewczyny☺ My już po wizycie szyjka miekka doktorek kazał się oszczędzać pobrał dzisiaj Gbs ze sterydow zrezygnował następna wizyta 12 września. Wczoraj miałam najazd na dom teściówka i siostra męża niczym ekipa programu nasz nowy dom wparowały i pomyły mi wszystkie okna strasznie głupio się czułam jak one sprzatały a ja siedziałam nie jestem przyzwyczajona do tego że ktoś coś za mnie robi a jeszcze później dostałam zjebke od męża że nie potrafię siąść na dupie tylko latam z odkurzaczem i sprzątam kurcze jak ja usiedziec nie potrafię W sobotę zaczynamy 33tc już bliżej niż dalej☺ a no i zrobiłam dziś przedostatnie wyprawkowe zamówienia został mi na wrzesień tylko wózek z fotelikiem i czekam na meble do pokoju małego a w sobotę dogonie męża żeby pomalował bo farba już tydzień stoi a mnie aż skręca żeby się za to wziąć
Hehehe ja w ostatnich dniach mialam takie same sprzątanie bo przyjechała mama pełna zapału żeby mi pomóc ;) nie narzekam hihihi
 
Hehehe ja w ostatnich dniach mialam takie same sprzątanie bo przyjechała mama pełna zapału żeby mi pomóc ;) nie narzekam hihihi
Czyżby syndrom wicia gniazda kurde powiesiłam 3 małe firanki i coś mnie zakuwa chyba trzeba męża wieczorem wykorzystać do reszty ew. Ciotka ma później przyjechać to ją wykorzystam a teraz leżing i odpoczywanie☺
 
Hej :) właśnie jestem po wizycie.. zaczynamy dzisiaj 37+0, dostałyśmy pozwolenie na zakupy, spacery itp ale tylko z osobą towarzyszącą bo rozwarcie już na 4cm i główka dosyć nisko.. :o wczoraj i kilka dni temu miałam takie chwilowe bóle podbrzusza jak na okres ale przeszło i poza tym nic więcej.. Młoda mogłaby się określić - albo w jedną, albo w drugą stronę, a nie takie niezdecydowanie od tylu tygodni ;)
 
Hej :) właśnie jestem po wizycie.. zaczynamy dzisiaj 37+0, dostałyśmy pozwolenie na zakupy, spacery itp ale tylko z osobą towarzyszącą bo rozwarcie już na 4cm i główka dosyć nisko.. :o wczoraj i kilka dni temu miałam takie chwilowe bóle podbrzusza jak na okres ale przeszło i poza tym nic więcej.. Młoda mogłaby się określić - albo w jedną, albo w drugą stronę, a nie takie niezdecydowanie od tylu tygodni ;)
Oj znam ten ból tu już chcesz urodzić a nic nie rusza moja pierwsza córka przeterminowała się dwa tygodnie a lekarz powtarzał że raczej nie wytrzymamy do bezpiecznego terminu.
 
Hej :) właśnie jestem po wizycie.. zaczynamy dzisiaj 37+0, dostałyśmy pozwolenie na zakupy, spacery itp ale tylko z osobą towarzyszącą bo rozwarcie już na 4cm i główka dosyć nisko.. :o wczoraj i kilka dni temu miałam takie chwilowe bóle podbrzusza jak na okres ale przeszło i poza tym nic więcej.. Młoda mogłaby się określić - albo w jedną, albo w drugą stronę, a nie takie niezdecydowanie od tylu tygodni ;)
4 cm to ja miałam jak rodziłam[emoji23] i na tyłu stanęło[emoji21] ty uważaj, bo faktycznie może ci to szybko pójść[emoji6]
 
4 cm to ja miałam jak rodziłam[emoji23] i na tyłu stanęło[emoji21] ty uważaj, bo faktycznie może ci to szybko pójść[emoji6]
Niby póki nie ma skurczy to nic się nie stanie.. ale jak mnie chwyci pierwszy skurcz to biegiem do szpitala bo już pójdzie ekspresowo :oops: w niedziele mam się zgłosić na ktg, podejrzewam, że jak rozwarcie zrobi się większe albo zapiszą się jakieś skurcze to już nie wyjdę ;) z drugiej strony niektóre kobiety w bólach i godzinami dobijają do tych 4cm, a mi poszło i nawet nie wiem kiedy:laugh2:
 
Hej! Dawno mnie tu nie bylo. Miesiac temu zaliczylam szpital z powodu twardnien brzucha, ale nic sie nie dowiedzialam. Szyjka w normie, zwalili na niski poziom elektrolitow. W srode wizyta u gin.

Pytanko: czy ktoras z Was ma tak jak ja twardy brzuch po przebudzeniu, drzemce? Zastanawiam sie czy to u mnie nie jest zwiazane z uciskiem macicy i ze jestem za dlugo w jednej pozycji (sen), czego macica podobno nie lubi. Dodam, ze nic nie wykryli, bol po rozchodzeniu przechodzi. Biore doraznie tylko nospe, a tak to magnez i luteine. Moze naprawde taka moja uroda? Hmmmm..... dzis 33+3 (34 tc).
 
reklama
Hej! Dawno mnie tu nie bylo. Miesiac temu zaliczylam szpital z powodu twardnien brzucha, ale nic sie nie dowiedzialam. Szyjka w normie, zwalili na niski poziom elektrolitow. W srode wizyta u gin.

Pytanko: czy ktoras z Was ma tak jak ja twardy brzuch po przebudzeniu, drzemce? Zastanawiam sie czy to u mnie nie jest zwiazane z uciskiem macicy i ze jestem za dlugo w jednej pozycji (sen), czego macica podobno nie lubi. Dodam, ze nic nie wykryli, bol po rozchodzeniu przechodzi. Biore doraznie tylko nospe, a tak to magnez i luteine. Moze naprawde taka moja uroda? Hmmmm..... dzis 33+3 (34 tc).
Mi twardnieje głównie właśnie w nocy lub jak się położę w ciągu dnia. Biorę tylko nospe i magnez. Szyjka miekka lekarz kazał się oszczędzać bo może się w każdej chwili cos zacząć jutro zaczynam 33 tc

Dziewczyny jak wy/wasi lekarze liczycie tygodnie ciąży? Ja z moim liczymy skończone i tak też liczą u nas w szpitalu. A wiem że niektórzy lekarze liczą tygodnie rozpoczęte. Trzecia ciąża a pogubilam się:errr:
 
Do góry