reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ok, dzięki :) bo tak ostatnio się zastanawialam nad tym 😊
Na razie nic, tylko szyjka zaczęła się skracać i mam skurcze... niby lekarz nie kazał mi non stop leżeć, ale ja się boje że będzie gorzej jak nie będę leżała...a dwa jak sporo siedzę to boli brzuch i tak samo przy dłuższym chodzeniu...
A ile wynosi teraz Twoja szyjka ? Też tak miałam przy dłuższym siedzeniu brzuch jak skala... A powiedz mi jak odczuwasz skurcze ? Brzuch Ci twardnieje co jakiś czas czy bóle?
 
reklama
A ile wynosi teraz Twoja szyjka ? Też tak miałam przy dłuższym siedzeniu brzuch jak skala... A powiedz mi jak odczuwasz skurcze ? Brzuch Ci twardnieje co jakiś czas czy bóle?
3 cm... tylko że w 20 tygodniu było 4 cm...
Tak samo jest u mnie, najgorsze, że potem w nocy często twardnieje i na następny dzień...stąd tak obawiam jutrzejszego siedzenia w przychodni...ehh
Właśnie twardnieje, mam tak od 18 tygodnia, tylko wtedy to było z raz może dwa na kilka dni. A od 20 tygodnia po kilka razy dziennie... Bolec nie boli wtedy, ale czuję takie wypychanie id wewnątrz... Lekarz przepisał luteinę, że mi to pomoże. Ale jakoś nie widzę poprawy 😖
 
Spróbuj brać magnez - tak co 6 godzin np. Magne B6 forte. Wiem, ze Twój lekarz mówił, ze to nic nie da niby itd, ale w żaden sposób magnez Ci nie zaszkodzi, a akurat może Ci pomoc. Ja mam lekarza ze Szpitala Uniwersyteckiego i magnez biorę od dnia pozytywnego testu ciążowego. Spróbuj - magnezu nie da się przedawkować. Mój maz tez ze mną bierze magnez i mówi, ze się ogólnie lepiej czuje, dużo jeździ na rowerze i mu się nie spinają łydki.
 
3 cm... tylko że w 20 tygodniu było 4 cm...
Tak samo jest u mnie, najgorsze, że potem w nocy często twardnieje i na następny dzień...stąd tak obawiam jutrzejszego siedzenia w przychodni...ehh
Właśnie twardnieje, mam tak od 18 tygodnia, tylko wtedy to było z raz może dwa na kilka dni. A od 20 tygodnia po kilka razy dziennie... Bolec nie boli wtedy, ale czuję takie wypychanie id wewnątrz... Lekarz przepisał luteinę, że mi to pomoże. Ale jakoś nie widzę poprawy 😖
Kochana taka szyjka to marzenie ja 34 mm miałam w 13 tyg a później spadek na łeb na szyję, w 18 tyg już tylko 18mm a później ok 22 prawie wcale, po szwie i leżeniu się dopiero wydłużyła. Zapytaj lekarza o możliwość brania magnezu ale takiego dobrego typu lek na skurcze i nospy, mnie pomagało. Magnez, luteinę biorę do dziś, nospa była doraźnie jak już mocno bolało i były częste twardnienia
 
A ja dziś mam uczucie ciągłego parcia na pęcherz, nic mnie nie boli przy tym ale to uczucie😮 Idę do kibelka wysikam się i za 10 min to samo idę a tam parę kropelek 🙁 kurde miałyście lub macie tak ?
 
Kochana taka szyjka to marzenie ja 34 mm miałam w 13 tyg a później spadek na łeb na szyję, w 18 tyg już tylko 18mm a później ok 22 prawie wcale, po szwie i leżeniu się dopiero wydłużyła. Zapytaj lekarza o możliwość brania magnezu ale takiego dobrego typu lek na skurcze i nospy, mnie pomagało. Magnez, luteinę biorę do dziś, nospa była doraźnie jak już mocno bolało i były częste twardnienia
Dziękuje za radę 😊 niestety mój lekarz uznaje, że branie magnezu w ilościu kilku tabletek nic nie daje...że to za mało i bez sensu...ale i tak biorę od kilku dni
 
reklama
Położyli mnie na patologii, zrobili ktg i tyle w sumie, kazali czekać na lekarza 😣 mam nadzieję że nie będę musiała tu długo leżeć bo masakra 😩 dam znać jak będę po badaniu i lekarz powie co i jak
Ale nic złego z dzidziusiem się nie dzieje nie martw się bo by już coś powiedzieli. Oj jeśli nawet zostaniesz w szpitalu nic się nie dzieje jesteś pod obserwacją to najważniejsze.
 
Do góry