reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Mnie brzuch nie boli tylko mam cały dzień strasznie parce na pęcherz chyba mała jakoś nisko się umiejscowiła. Już lepiej z tym brzuszkiem ?
Podobno leżenie z poduchami pod pupą może spowodować, dzięki grawitacji, ze dzidziuś się trochę przesunie wyżej i przestanie tak napierać. Tak tu na wątku kiedyś radziły sobie dziewczyny.
 
Co do brania magnezu, mój lekarz, jak tylko zobaczył ze coś dzieje się z szyjka i że mam twardy brzuch, od razu kazał łykać magnez i za każdym razem o tym przypominał. Ja biorę 3x2 magne b6. Magnez nie zaszkodzi, raczej trudno go przedawkować. Ufam swojemu lekarzowi, poza tym jest dr nauk medycznych ciągle się szkoli więc chyba wie co mówi. Poza tym po założeniu szwu, lekarze też przypominali o braniu magnezu, jeszcze jak leżałam na oddziale pompowali mi go w kroplówkach, a na wypisie miałam w zaleceniach. Poz atym czytałam że ma dobry wpływ na dziecko, w przypadku porodu przedwczesnego podają go w dużej ilości w kroplówkach właśnie ze względów neurologicznych. Dodatkowy plus jest taki że nie ma się skurczy np nóg itp, które w ciąży dość często występują.
 
Cześć 😉 poczytałam sobie Wasze wpisy i nastroiły pozytywnym myśleniem, chociaż od kilku dni staram się wmawiać sobie, że u Nas będzie dobrze, choć to 22 tydzień...
Od rana już od tego leżenia bolą mnie biodra, ale zaciskam zęby i leżę 😁
Jutro mam krzywa cukrowa i boje się tych 2 h siedzenia :( że brzuch znowu rozboli jak będę tyle czasu siedziała, najchętniej poczekałabym sobie w aucie i jakoś tam się ułożyła...

Mam do Was pytanie, jak biorę luteinę dopochwowo, to mam jej nie brać przed krzywą cukrowa, czy to nie wpływa na wynik i normalnie przed badaniem sobie zaaplikować? Bo nie wiem 🤔
Zapytaj czy możesz siedzieć w samochodzie, mnie pozwolili, powiedziałam że nie mogę tyle siedzieć właśnie ze względu na szyjke. Mąż zaparkował pod samym wejściem i chodziłam tylko w odpowiednim czasie na pobranie a tak leżałam sobie w samochodzie. Ten niewielki wysiłek na przejście nie zaszkodzi a Ty nie będziesz się męczyć w poczekalni na krześle i kupą ludzi.
 
Zapytaj czy możesz siedzieć w samochodzie, mnie pozwolili, powiedziałam że nie mogę tyle siedzieć właśnie ze względu na szyjke. Mąż zaparkował pod samym wejściem i chodziłam tylko w odpowiednim czasie na pobranie a tak leżałam sobie w samochodzie. Ten niewielki wysiłek na przejście nie zaszkodzi a Ty nie będziesz się męczyć w poczekalni na krześle i kupą ludzi.
Też o tym myślałam, żeby być w aucie i ułożyć się na siedzeniu. Mam nadzieję że nie będą robić problemu.

Hmm co do magnezu...ufam swojemu lekarzowi, ale jak czytam, że bierzecie magnez mam inne zdanie niż on. Myślałam o magneb6 ale kurcze biorę prenatal Duo i tam jest sporo witaminy b6. A nie chce przesadzić z nią jak będę brała ten magnez z nią...ehh
 
reklama
Do góry