reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny co te nerwy z człowieka robią, dziś wizyta u gina o 11. A ja spałam może z godzinę 😔 już głupie myśli przychodzą i za cholerę nie mogę ich odpedzic.... jednak ponad 3 tygodnie od ostatniej wizyty to za dużo. Pogadam z nim abyśmy spotykali się co 2 tyg daleko nie mam max 20min drogi.
 
reklama
Dziewczyny co te nerwy z człowieka robią, dziś wizyta u gina o 11. A ja spałam może z godzinę 😔 już głupie myśli przychodzą i za cholerę nie mogę ich odpedzic.... jednak ponad 3 tygodnie od ostatniej wizyty to za dużo. Pogadam z nim abyśmy spotykali się co 2 tyg daleko nie mam max 20min drogi.
Powodzenia i spokoju... Znam to uczucie, u mnie w dniu wizyty sraczka cały dzień, zaparcia nagle mijają i robię się lekka jak piórko.
 
Jak teraz z maluchami? Wszystko ok?
Z cała trójka wszystko w porządku. Najmłodsza urodziła się w 34 tc z waga 2150, teraz ma 3,5 miesiąca i waży 5400. Synowie bez większych śladów po wcześniactwie. Starszy ma wadę serca ASD ll, ale z ubytek o wielkości 9 mm zmniejszył się do 1 mm i w ogóle nie przeszkadza mu to w normalnym funkcjonowaniu, jest bardzo aktywny i wysportowany.
 
Dziewczyny wstałam jakas chora dziś 🤢🤒🤒🤒gardlo mnie boli, głowa, kości, nie mam gorączki odpukac obym nie miala. 2dni temu obudziłam się w nocy i byłam odkryta, rozkopalam z siebie koldre i chyba zmarzlam teraz sie cholernie boje ze to cos gorszego 😭😭bede się kursować czosnkiem i mlekiem, ale miałam iść na badania krwi i moczu, ale będę zmuszona iść w Poniedziałek oby mi przeszło 😷😭😭😭
 
Dziewczyny wstałam jakas chora dziś 🤢🤒🤒🤒gardlo mnie boli, głowa, kości, nie mam gorączki odpukac obym nie miala. 2dni temu obudziłam się w nocy i byłam odkryta, rozkopalam z siebie koldre i chyba zmarzlam teraz sie cholernie boje ze to cos gorszego 😭😭bede się kursować czosnkiem i mlekiem, ale miałam iść na badania krwi i moczu, ale będę zmuszona iść w Poniedziałek oby mi przeszło 😷😭😭😭
To na pewno nie to o czym myślisz... Przeziębiłaś się, dużo pij herbaty z imbirem i cytryna, zawsze możesz poratować się apapem. Zdrówka.
 
Dziewczyny z jeszcze jedno pytanie, czy jak już się pojawił ten lejek od wewnątrz to on będzie coraz bardziej się rozszerzal, czy może już tak zostanie? Co to oznacza, że jest lejek a szyjka się nie skrocila. Kurczę, z tego wszystkiego zapomniałam zapytać na wizycie a teraz siedzę i czytam jak głupia wszystkie fora:/ moj gin poki co nie kazal mi lezec ani nawet sie oszczędzać.
No właśnie zaczyna się robić "v", ale też szyjka jest dalej tak samo długa i twarda jak była. W badaniu ginekologicznym bylo ok, na usg wyszedl ten lejek i tak sie zastanawiam, czy przez te 2 tyg to się może znacznie powiększyć, czy zostanie tak jak jest.
Zewnętrzny raczej się nie zamknie ale wewnętrzny może się zaminąć albo szybko powiększyć przez grawitację. Nie przewidzisz
 
Do jasnej Anielki ja chyba nie wyczerpałam limitu pecha na tą ciążę. Dziś miałam mieć wizytę u diabetologa. I co? A jajo, a pani w recepcji mi cieplutkim głosem oznajmia, że bardzo ale to bardzo przeprasza ale pani doktor odwołała wizyty i zapomniano do mnie zadzwonić. No żebyście mnie tam widziały, musiałam się wdrapać po schodach na 3 piętro, bo winda nie działa, ledwo oddycham w tej maseczce, słabo mi się robi, przejechałam w obie strony 100km a ona mi mówi, że zapomniały do mnie zadzwonić. Czy to kiedyś się skończy!!! Co ja takiego złego komuś zrobiłam!!! Wszystko mnie boli łącznie z językiem. Każą mi leżeć, nie chodzić, dbać o siebie i jeszcze się nie denerwować, a do cho...lery nikomu nie przeszkadza, że stoję do lekarza, na badania czy pies wie gdzie jeszcze po półtorej godziny i jeszcze i mam za to płacić! Pies trącał tą całą służbę zdrowia razem z tymi paniami z recepcji! Jeszcze swojemu lekarzowi trochę wygarnę, bo jak wszystkim to i jemu! Ja już nie wiem czy ta moja ciąża jest zagrożona czy chodzi o to żeby takie kobiety jak my na kasę doić, bo ze strachu i tak przyjdzie do lekarza prawda!
 
Hej, ja już po wizycie !
Więc tak wydawalo mi sie ze pesser mam naprawdę bardzo nisko do tego bardzo duże uplawy. Jak weszłam do gabinetu od razu w ryk przez te nerwy więc lekarz nic nie mówił od razu badanie i wiecie co jest zajebiscie pesser pięknie trzyma szyjka zrobiła się dużo twardsza niż ostatnio. Jak mnie badał poleciało bardzo dużo śluzu, to się zatrzymuje w peserze i co jakiś czas jak się przepelni to się wylewa i stąd takie ilości ! Szyjki mi nie mierzył bo nie ma jak najważniejsze że trzyma. Powiedział ze wcześniej nie był tak optymistycznie nastawiony jak teraz! Nadal mam leżeć bo to pomaga. Mala waży już 900gram❤
 
reklama
Jestem już w domu i trochę mi lepiej. Zwłaszcza po wpisie @Monikacyganiocha 😍 cudowne wieści. Teraz to już musisz być spokojna! 🙂

Zjadłabym coś czego nie ma. Mam ochotę na taką dużą kawę z bitą śmietaną. Frytki i pizzę. Jak ja dawno jadłam frytki. Z tymi zaparciami sobie poradziłam, tylko, że wczoraj gdzieś mnie tak nadmuchało 😓 pewnie dzisiaj zjem rybę. W tej ciąży nie mogę patrzeć na mięso. Chociaż ryba to też mięso... skoro po tych wyjazdach jeszcze nie urodziłam to i nie zamierzam przez następne tygodnie. Jutro wizyta u innego diabetologa. Tyle dobrze, że łaskawie się jakiś doktor zlitował i dopisał mnie do siebie za 250zł za wizytę. Trzeba było iść na studia medyczne.
 
Do góry