reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cieszymy się razem z Tobą 😊 Ja, póki co wyliczam do 25tego tygodnia! Dzis dopiero 24ty... 😟 Ale dziś miałam badanie doppchwowe usg + usg dziecka. Mała waży 660g, a szyjka niby 27mm. Ostatnio - 2 tyg temu wyszla im 14mm. Zglupiec idzie naprawde.
Walczę od 17tyg, także kochana dasz radę, jak my wszystkie😊 U mnie ta szyjka tak samo raz niecale 2cm, za 2 tyg 3cm i pełno napinan😖 teraz będę miała kontrolę dopiero za 2.5tygodnia😱 Ale przekroczyłam magiczna barierę i trochę z głowy zeszło, jest taki komfort psychiczny🙂 Także mogę na spokojnie przemyśleć moja wyprawkę, bo czas szybko leci😅
 
reklama
Dla nich w szpitalu nigdy nie jest kolorowo. Ja, gdy widze ich miny przy obchodzie, to mam wrazenie, ze do nich dociera tylko ten najgorszy scenariusz i chyba wolą na taki nas przygotowywac... 🥴 A przeciez tyle dziewczyn tutaj na forum rodzi w terminie! Ktory masz teraz tydzien, ze sterydy ci juz podaja?
Skończyłam 24 tydzień. Już zdecydowali się podać jakieś sterydy. Dwa zastrzyki w pośladki....
 
AniaAnia1234
Współczuję straty i to w tak późnym tygodniu :( ale ważne że masz jednego maluszka jeszcze który ma się dobrze i 30 to już dobry tydzień! Nie zamartwiaj się, bo to też wpływa źle.. a twoja sytuacja wcale nie jest dramatyczna :) Teraz do ciebie należy tylko leżenie odpoczywanie i się nie denerwowanie, a wszystko będzie dobrze! Nie można się zadręczać tym na co się nie ma wpływu..

O której masz kontrol? I w którym tc teraz jesteś? Trzymam kciuki! Dawaj znać !
Mi dzisiaj mija 6 tygodni odkąd dowiedziałam się o mojej centymetrowej szyjce.. wtedy to było moje marzenie żeby być na tym etapie co teraz czyli 27+4 ;)
Teraz mój cel to 30 :)

Już po wizycie, ty też daj znać co tam! :) U mnie pessar trzyma tak jak został założony i tak naprawdę to tyle wiem :p pytałam, czy może sprawdzić czy mi się jakieś wewnętrzne rozwarcie nie robi czy coś.. ale mówił, że musiałby do środka szyjki palucha wkładać, a to nie jest bezpieczne i że gdyby się coś działo to pęcherz by się uwypuklał i wtedy by to zobaczył... No mam nadzieję, bo taka niewiedza jest najgorsza :p ja jak miałam zmierzoną szyjkę przed pessarem tak do teraz żadnego innego pomiaru już nie miałam..
Młody ułożony jest główka do dołu, ale nic nie mówił, że to jakiś problem.. chociaż chyba to dość wcześnie i oby czegos nie zwiastowało :p
No chyba, że się jeszcze znowu obróci?
 
Ostatnia edycja:
Dzieciaki potrafią się obrócić nawet w 34 tc także tym bym się nie sugerowala 🙂
To dobrze :D jak to usłyszałam to odrazu strach, że już się chce pchać na wolność xd a dla mnie to akurat obojętne jak będzie obrócony, bo i tak będę miała CC.
Ale rzeczywiście ostatnio nie czuje już tak często, a właściwie chyba wogole takich kopniaków praktycznie w odbyt, gdzie miałam wrażenie, że mi zaraz noga tamtędy wyjdzie xd teraz te ruchy są, trozkę wyżej i bardziej komfortowe można powiedzieć xd

Jaka dawkę progesteronu dopochwowego bierzecie ?
2x100

Skończyłam 24 tydzień. Już zdecydowali się podać jakieś sterydy. Dwa zastrzyki w pośladki....

Ja miałam tydzień temu sterydy był to 26+3, z tego co wiem to chyba od 24 tygodnia podają.
Jeśli mierzysz cukry, to będą kosmiczne.
 
Ostatnia edycja:
Nie wierze ze kiedys przyjdzie taki dzien ze i ja bede tak pisac :) i nie bede musiala lezec bo mam juz serdecznie dosc!!! A leze 4ty tydz dopiero wiec niektore dziewczyny leza duzo dłużej...
Ja leżałam plackiem od 22 tyg. Zaczęłam więcej się ruszac, po 32,a więcej chodzić po 34...wiadomo że jak się leży czas czasami stoi w miejscu ale z perspektywy czasu, wydaje się to krótka chwilą, później perspektywa czasu jest już. O wiele szersza... Wytrwałości i cierpliwości. Mnie to nauczyło pokory, dużej pokory... Nocne pobudki na karmienie nie były mi już straszne, nawet co godzinę 😂😉
 
Ja już po badaniu... szyjka najpierw 18mm ale po podotykaniu brzucha zeszła do 14mm, czyli 1 mm więcej niż 1,5tyg temu (dobre i to!) najważniejsze ze nie leci w dół Indie zatrzymała. Lejek nadal taki sam. Pessar trzyma to najważniejsze. Dzieci jak to określił lekarz tluscioszki: jedna 1010kg a druga 1020kg - jak na tydzień 26+5 to ładnie 😊 a... i jest nadzieja ze jeśli szyjka w pon nadal będzie taka sama i brzuch nie będzie się stawiał to Wyjdę na tydzień do domu! ✊
 
reklama
Ja już po badaniu... szyjka najpierw 18mm ale po podotykaniu brzucha zeszła do 14mm, czyli 1 mm więcej niż 1,5tyg temu (dobre i to!) najważniejsze ze nie leci w dół Indie zatrzymała. Lejek nadal taki sam. Pessar trzyma to najważniejsze. Dzieci jak to określił lekarz tluscioszki: jedna 1010kg a druga 1020kg - jak na tydzień 26+5 to ładnie 😊 a... i jest nadzieja ze jeśli szyjka w pon nadal będzie taka sama i brzuch nie będzie się stawiał to Wyjdę na tydzień do domu! ✊
Trzymamy wiec kciuki za ciebie i twoje tłuścioszki 😊 Leż, dbaj o to, by nie było zaparc, no i coraz blizej do 30tego tygodnia! ❤
 
Do góry