reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Hej, zadzwoniłam w koncu do mojej gin. i powiedziała, że to na pewno nie poród bo bóle byłyby o wiele mocniejsze, kazała wziąść no-spę i odpoczywać. Faktycznie uczucie jak no okres minęło, ale pozostał lekki ból - kłucie co jakiś czas z prawej strony w okolicach ni to pachwin ni to boku brzucha. Jak myślicie czy to moja macica szaleje czy synuś mi rozciąga wnętrzności
 
Tak dokładnie, to ma związek z rozciaganiem skory. Miałam to samo. Pępek miałam okropnie wrażliwy, miałam wrażenie, że mnie rozerwie ;-). Pomaga częste smarowanie kremem na rozstępy albo czymkolwiek. Już myślałam wtedy, że bardziej się nie da mojego brzucha naciągnąć... eee tam, do czego zdolna jest natura! Żeby tylko miała taką moc w czasie regeneracji ;-)
 
Witajcie
U mnie taki ból pępka zakończył się przepukliną pępkową :-(
Jednak tak jak pisze Olcia7, czasami boli tylko dlatego że skóra się naciąga.
Ale takie bóle lepiej konsultować z ginem :tak:
 
Olcia7 po porodzie mój pępek nadal wygląda jak pod koniec ciąży u kobiet, czyli taki wypukły (wystaje troszkę na zewnątrz) Brzuszek już mam normalny (płaski) a pępek okropnie wygląda :wściekła/y: Leczenie to niestety operacja tylko.
Jak byłam w ciąży to jak tylko zaczęło mnie boleć wokół pępka to bardzo szybko zrobił się wypukły.
Jest to teraz uciążliwe dla mnie bo często boli mnie brzuch po jedzeniu i jak coś cięższego podniosę to też dokucza. Jednak córeczkę noszę bez problemu ;-)
Co do ciąży to jak jest mała przepuklina to w niczym nie przeszkadza.
Nie jestem pewna ale przepuklina pępkowa w ciąży, chyba jest wskazaniem do cc.
 
Myślę,że każda z was powinna porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. O ile taki ból nie dziwi mnie pod koniec ciąży , to w 15 tygodniu chyba nie jest normalny? Oczywiście nie chce straszyć i mam nadzieję,że to faktycznie rozciąga się skóra, ale wolałabym zapytać lekarza. W 15 tygodniu skóra na brzuchu raczej nie jest jeszcze mocno naciągnięta.
 
reklama
ehh......wreszcie kupilam ta no-spe forte...biore ja od 3 dni ale zadnej poprawy na moj twardy brzuszek nie widze....jak twardnial tak twardnial....:(:(:(
 
Do góry