reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bol kregoslupa i kolan

karolinna

grudzień 05,wrzesień 08
Dołączył(a)
15 Lipiec 2005
Postów
4 797
Miasto
Katowice
jak w temacie,w ciaży nic mi się nie działo ale za to teraz to normalnie ciężko mi się podnieść z klęczek ,z kucania itp .,nie mówię już jak małą trzymam na rękach :p Kolana strasznie mnie bolą,nie wiem do jakiego lekarza się udać? czy są jakieś ćwiczenia które mogłyby mi przynieść ulgę ? może basen? miał ktos podobny prloblem ? bo w wyszukiwarce na babyboom nic nie znalazłam :(
 
reklama
Hej,
Ja miałam podobnie.. ortopeda stwierdził, że ta przypadłość po ciąży (zawiniło odwapnienie) to prawie normalna rzecz :( W kolanach mi chrzęściło, trzeszczało i także nie mogłam z kucek wstać bez stękania. Stwierdził, że to mogą być początki gonartrozy i trzeba rozpocząć leczenie, do tego zrobił mi USG i stwierdził, że zawinił mój przyrost wagi - kolana nie były przygotowane na dużo większe obciążenie więc zaczęła się chrząstka wycierać, wdał się ponoć niewielki stan zapalny i dlatego mnie boli.

Basen bardzo dobrze robi - odciąża stawy - chodziłam 2 razy w tygodniu poza tym lekarz przepisał mi Voltaren do nacierania. Minęło i mam nadzieję, że już nie wróci - być może dlatego że i moja waga spadła?

Po 3 czy 4 miesiącach byłam u innego ortopedy i ten stwierdził, że wszystko jest ok. Żadnych blizn na chrząstce nie ma i jeśli mnie nie bolą kolana to nie muszę ich smarować.. i jak tu wierzyć lekarzom? ;) Zregenerowałam się sama ;D

Pozdrawiam,
 
Ja też miałam po ciąży ten problem z jednym kolanem - przedtem nigdy mi się to nie zdarzało, ale po urodzeniu Filipa coś mi się porobiło.... często bywało, że trudno mi było zgiąć to kolano, a jak już zgięłam, to nie chciało się prostować...kłopoty z kucaniem i wstawaniem - jak u Was.... już miałam się w końcu wybrać z tym do lekarza, ale jakoś (odpukać) od jakiegoś czasu nic nie odczuwam, więc może przeszło samo? Ja tak sobie to kojarzyłam, jak pisze Agawa - z jakimś odwapnieniem, bo zaczęło się to jakiś czas po porodzie i wydawało mi się, że ma zwiążek z karmieniem piersią, co może się wiązać przecież z odwapnieniem. A karmiłam półtora roku. Ja też stosowałam Voltaren, a ostatnio kupuję czasem Sól Boheńską - piszą, że kąpiele z jej dodatkiem dobrze robią na stawy. Mnie oprócz kolana bolały też stawy w rękach, więc tak czy inaczej stosuję te kąpiele - czy pomagają, trudno orzec, ale napewno nie szkodzą ;). No i na skórę też nieźle wpływają.

pozdrawiam
nikita
 
dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) chyba będę musiała jednak przejść się do lekarza bo chociaż polepszyło się to jednak znów ból wrócił i zaczęły mnie te kolana boleć :p
 
Jak przeczytałam bóle kolan to przypomniałam sobie że też mnie bolały nawet takim żelem chłodzacym smarowałam bo zasnąć nie mogłam ale przeszło nawet nie wiem kiedy.
Swoja drogą to ciekawe od czego to jest ???
 
no to juz przeczytałam że to odwapnienie.chyba trzeba więcej mlecznych rzeczy jeść co by na starość w jednym kawałku być :laugh: ::)
 
od paru dni mam to samo o czym piszą dziewczyny.Ból kolana przy zginaniu,kłopot z wyprostowaniem go,ból przy wstawaniu,trzeszczenie itd.Byłam u lekarza,w poniedziałek idę na prześwietenie:baffled:ciekawe co tam wyskoczy na fotce.Może i u mnie karmienie piersią przyczyniło się do odwapnienia,karmię 10 miesięcy-i końca nie widać:szok:a co za tym idzie z leków i maści nieduży wybór dla karmiącej
 
Ja z takich prepartow znam zinaxin, ktory dziala ochronnie wobec chrzastki stawowej. Jednak nie wiem, czy karmiac jeszcze piersia bedziesz mogla takim preparatem sie wzmocnic. Najlepiej, abys przedyskutowala to sobie z lekarzem, i jeszcze jedno: mi rtg kolan nic nie wykazal, podobno wtedy trzeba skorzystac z rezonansu, jednak ja jeszcze sie na takie badanie nie udalam :(.
 
Ja tez stosowalam zinaxin na stawy, ale po ciązy go odlożyłam. I dolegliwosci wrocily :( Decyzja w tej sprawie należy do lekarza, bo to zależy indywidualnie od każdej z nas
 
reklama
Ja jestem przyszłom mamusią, ale mój wujek jest ortopedą i już na początku ciąży ostrzega mnie że jeśli nie będę dbała o dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wapnia( witaminy, przetwory mleczne) to będę miała problem z kolanami ale nie tylko, więc może to właśnie ten problem. Życzę szybkiego powrotu do zdrówka, w końcu lato przed nami i wiele godzin spędzonych na spacerkach:)
 
Do góry