reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból pleców w ciąży

NiebieskookaEM

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2022
Postów
3 942
Mam pytanie odnośnie bólu krzyża w ciąży. Niby to normalny objaw, ale....

Złapało mnie wczoraj około 20stej, nic szczególnego nie robiłam, abym mogła się przeciążyć. Ogólnie od początku ciąży mam oszczędny tryb życia ( aktualnie 27tc) i wiecej leżę, niż chodzę.

Aktualnie od wczoraj ból jest cały czas i szczerze mówiąc, to ledwo jestem w stanie chodzić. Nie boli mnie ani w tyłku, ani w nogach, także podejrzewam, ze to nie rwa ani korzonki ( tak wyczytałam z neta, że przy tych problamach boli dodatkowo niżej).

Od 6 dni mam też dość częste bóle przepowiadające, ale po 2 dniach bóli byłam na IP i nie stwierdzili, aby to skracało szyjkę.

I dzisiaj zaczęłam wpadać w lekka panikę, że to moga być jakieś bóle krzyżowe przed porodem 🙈
Tylko czy one nie są przypadkiem tylko w czasie skurczy, czy cały czas?
(dzisiaj wyjątkowo praktycznie nie mam tego stawiania się macicy).
I tak czysto teoretycznie - po 16h bóli powinnam raczej mieć odczuwalne skurcze, prawda?

Tak, wiem, najlepiej iść sprawdzić do lekarza ( mam jutro) albo na IP, ale skoro byłam w czwartek, to nie chce jechać z "tylko bólem pleców", bo raczej nic mi na to nie pomogą 🙄
 
reklama
Idź do fizjoterapeuty na masaż i tejpy ... Mi życie uratowała jedna wizyta ;) młody się tak kręcił że ucskał mi na jakiś nerw i dokaldnie nie mogłam nawet iść bo to mi ból sprawiało..3 dni po wizycie i do teraz żadnego bolu pleców ;;)
 
Idź do fizjoterapeuty na masaż i tejpy ... Mi życie uratowała jedna wizyta ;) młody się tak kręcił że ucskał mi na jakiś nerw i dokaldnie nie mogłam nawet iść bo to mi ból sprawiało..3 dni po wizycie i do teraz żadnego bolu pleców ;;)
Czy to musi być specjalny fizjoterapeuta do kobiet ciąży? Czy taki " zwykły" też umie takie cuda?
 
Idź do fizjoterapeuty na masaż i tejpy ... Mi życie uratowała jedna wizyta ;) młody się tak kręcił że ucskał mi na jakiś nerw i dokaldnie nie mogłam nawet iść bo to mi ból sprawiało..3 dni po wizycie i do teraz żadnego bolu pleców ;;)
Ja też miałam masaż odpowiedni w ciąży i taśmy. Pomogło, ale u mnie bolał krzyż i miałam taki objaw, że nie mogłam stanąć na nogę czasami.
 
Mam pytanie odnośnie bólu krzyża w ciąży. Niby to normalny objaw, ale....
Od 6 dni mam też dość częste bóle przepowiadające, ale po 2 dniach bóli byłam na IP i nie stwierdzili, aby to skracało szyjkę.
Jedź na IP. Nie diagnozuj się sama. Jesli okaże się, że to zwyrodnieniowe, to pójdziesz do fizjoterapeuty, ale jeśli miałaś silne bóle przepowiadające - warto sprawdzić, nawet dla własnego dobrostanu psychicznego.
 
Jedź na IP. Nie diagnozuj się sama. Jesli okaże się, że to zwyrodnieniowe, to pójdziesz do fizjoterapeuty, ale jeśli miałaś silne bóle przepowiadające - warto sprawdzić, nawet dla własnego dobrostanu psychicznego.
Jechanie na IP zdecydowanie nie wiąże się z dobrostanem psychicznym 😅
4 h siedzenia na niewygodnym, plastikowym krześle :/

Tzn będzie to ostateczność, jak mi zaczną dzisiaj się znowu te czeste stawiania brzucha, ale jak na razie nie jest źle :)
 
U mnie bóle krzyża zwiastowały poród. Zaczęły się w 34tc, a urodziłam 35t2d.
Najpierw sam ból pleców, potem w nocy zaczęłam odczuwać skurcze, ale przechodziło.
W ciągu dnia na KTG praktycznie nic nie było. Dostałam zestaw leków rozkurczających i codziennie na KTG.
 
U mnie bóle krzyża zwiastowały poród. Zaczęły się w 34tc, a urodziłam 35t2d.
Najpierw sam ból pleców, potem w nocy zaczęłam odczuwać skurcze, ale przechodziło.
W ciągu dnia na KTG praktycznie nic nie było. Dostałam zestaw leków rozkurczających i codziennie na KTG.
Ale to były takie bóle "normalne", czy takie, że trudno się z nimi chodziło?
 
reklama
Na początku były tylko uciążliwe, ale potem nie mogłam w nocy spać.
W ciągu dnia mnie w zasadzie mnie nie bolało. Dopiero na noc.
 
Do góry