reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból podbrzusza 2 trymestr

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 437
Cześć, dzisiaj męczy mnie ból brzucha jak na okres, tak nisko, w podbrzuszu, w okolicach jajników. Wzięłam Apap, nospe, leżę ale nie pomaga jakoś bardzo... Brzuch mam raczej miękki. Dziecko się rusza. Jestem w 23tc. Jak sobie poradzić? Macie takie bóle? Czy to mogą być bóle wzrostowe macicy? Tydzień temu miałam USG i szyjka była twarda, 3.9cm .
 
reklama
Tak jesli nic innego sie nie dzieje bez plamienia na wizycie wszystko ok znaczy ze macica rosnie:-)
Osoby szczupłe moga to bardziej czuc.
Ja czasem mialam takie bole jak na okres ze spac nie moglam.
Oczywiście lekarz sprawdzał. Mowil ze macica rosnie i jak wyzej ,ze jak jestem szczupła to mogę to bardziej odczuwac.
Nospe bralam tylko chwile w szpitalu pozniej nie chciałam tego brac..Apap raz czy dwa wzielam jak bardzo bolala mnie glowa na bol brzucha bym raczej nie brala Apapu.Kup sobie magnez Magne b6 rewelacja polecany dla kobiet w ciazy
Jest lekiem.Tylko on mi pomagal a miałam 5 innych ;)
 
witam, widzę że na czasie mam problem, bo ja zaczęłam 22 tydzień i mnie od kilku dni boli podbrzusze, wcześniej bardziej klujac d boki, wczoraj bardziej brzuch.. Do wizyty 2tyg. W poprzedniej ciąży nic mnie nie bolało. Czytam tu, że bardziej szczupłe odczuwają rozciąganie więzadeł macicy, to by pasowało bo ja ważę 55kg obecnie...
 
Ja jestem w 22tc i dwa dni temu miałam takie silniejsze bóle jak przed miesiączka się ma. Przez dwa dni nie mogłam spać, dopiero nad ranem zasypiałam bo to tylko przed spaniem miałam tak plus ból kregoslupa. Czytalam, że to dlategoo, że macica się powiększa. Moja mama przerażona. Jutro mam wizytę u ginekologa i zobaczymy. Teraz już nie mam tego bólu tylko ból kregoslupa pozostał i sie objawia vo jakiś czas.
 
Cześć, jestem w 15 tyg i mam podobne bóle tylko z lewej strony, tak jak na okres.... wczoraj bylam u lekarza i powiedzial mi ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku na USG, czy mam sie martwić? Dodam że ból zaczal sie wczoraj po wizycie i zaczelo sie znowu kolo poludnia.
 
Cześć, jestem w 15 tyg i mam podobne bóle tylko z lewej strony, tak jak na okres.... wczoraj bylam u lekarza i powiedzial mi ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku na USG, czy mam sie martwić? Dodam że ból zaczal sie wczoraj po wizycie i zaczelo sie znowu kolo poludnia.
Ja bóle mam od początku ciąży, mniej więcej w drugim trymestrze również się nasiliły. Obecnie jestem w 27 tygodniu, ból również miesiączkowy, czasem nie do wytrzymania i biorę nospę. Jeżeli lekarz mówi, że jest wszystko w porządku to takie bóle to niestety wynik hormonów, jak i rozciągania się wiązadeł.
 
Ja bóle mam od początku ciąży, mniej więcej w drugim trymestrze również się nasiliły. Obecnie jestem w 27 tygodniu, ból również miesiączkowy, czasem nie do wytrzymania i biorę nospę. Jeżeli lekarz mówi, że jest wszystko w porządku to takie bóle to niestety wynik hormonów, jak i rozciągania się wiązadeł.
Dziękuję za odpowiedz, bo właśnie się zastanawiam czy biec do lekarza co 2 dni skoro lekarz prowadzący powiedział mi że wszystko w porządku z ciąża na tip top. Podobne bóle miałam też w 11 tyg. ale po ok 5 dniach przeszły. Poleciałam wtedy od razu do lekarza który dokładnie mnie zbadał i powiedział że wszystko gra. To moja pierwsza ciąża dlatego przejmuje się każdym szczegółem i najchętniej to co tydzień chodziłabym na USG :/
 
zrozuDziękuję za odpowiedz, bo właśnie się zastanawiam czy biec do lekarza co 2 dni skoro lekarz prowadzący powiedział mi że wszystko w porządku z ciąża na tip top. Podobne bóle miałam też w 11 tyg. ale po ok 5 dniach przeszły. Poleciałam wtedy od razu do lekarza który dokładnie mnie zbadał i powiedział że wszystko gra. To moja pierwsza ciąża dlatego przejmuje się każdym szczegółem i najchętniej to co tydzień chodziłabym na USG :/
Rozumiem Cię bardzo dobrze, ja też bywam dość często, ale już w sumie przestałam panikować, bo brzuch boli codziennie i zrozumiałam, że skoro jest wszystko dobrze to tak widocznie musi być. Ja mam bóle miesiączkowe, kłucia, rwania, trzeba też uważać podczas wstawania z łóżka, żeby się nie „zrywać” za bardzo, a robić to powoli, mi się tak nie raz zdarzyło pociągnąć za wiązadła, ból nieziemski, aż nie da się wtedy ruszyć :) pewnie też doświadczysz z czasem tego wszystkiego i zrozumiesz, że tak w zasadzie to nie ma czym się martwić, ale trzeba wyczuć swój organizm, żeby mniej więcej wiedzieć. Jeśli nie ma u Ciebie żadnych przeciwwskazań to też bierz sobie nospę, bo bóle potrafią być nie raz koszmarne od tego rozciągania :(
 
reklama
Rozumiem Cię bardzo dobrze, ja też bywam dość często, ale już w sumie przestałam panikować, bo brzuch boli codziennie i zrozumiałam, że skoro jest wszystko dobrze to tak widocznie musi być. Ja mam bóle miesiączkowe, kłucia, rwania, trzeba też uważać podczas wstawania z łóżka, żeby się nie „zrywać” za bardzo, a robić to powoli, mi się tak nie raz zdarzyło pociągnąć za wiązadła, ból nieziemski, aż nie da się wtedy ruszyć :) pewnie też doświadczysz z czasem tego wszystkiego i zrozumiesz, że tak w zasadzie to nie ma czym się martwić, ale trzeba wyczuć swój organizm, żeby mniej więcej wiedzieć. Jeśli nie ma u Ciebie żadnych przeciwwskazań to też bierz sobie nospę, bo bóle potrafią być nie raz koszmarne od tego rozciągania :(
Dziękuję za dobre słowo i odpowiedź:) Tak, parę razy mi się zdarzyło obrócić za szybko na łóżku pojawił się właśnie mocny ból więzadła, staram się już być teraz bardziej delikatna.
 
Do góry