reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból podbrzusza-ciąża?

Dołączył(a)
11 Styczeń 2017
Postów
13
Witam! Pierwszy dzień ostatniej miesiączki był 11 stycznia, oczywiście był cykl starań. Wczoraj miałam dość silne bóle podbrzusza, jak przed miesiączką, owulacją. Teraz okres powinnam dostać 9 lutego. Czy taki ból może być oznaką ciąży? Boję się jeszcze robić test.
 
reklama
dukat Zanim następnym razem będziesz współżyła - zajrzyj do podręcznika z biologii. Nie chce mi się wierzyć, że studentka pyta o takie rzeczy. Co powinnaś zrobić - przede wszystkim zapoznać się ze swoim organizmem i funkcjonowaniem układu rozrodczego, by nie zadawać pytań, na które nikt odpowiedzi znać nie może. Sex = możliwość ciąży. Żadne zabezpieczenie nie daje 100% skuteczności. Pozostaje Ci poczekać do dnia spodziewanego okresu i zrobić test (o ile wcześniej @ nie przyjdzie).
 
reklama
dukat Zanim następnym razem będziesz współżyła - zajrzyj do podręcznika z biologii. Nie chce mi się wierzyć, że studentka pyta o takie rzeczy. Co powinnaś zrobić - przede wszystkim zapoznać się ze swoim organizmem i funkcjonowaniem układu rozrodczego, by nie zadawać pytań, na które nikt odpowiedzi znać nie może. Sex = możliwość ciąży. Żadne zabezpieczenie nie daje 100% skuteczności. Pozostaje Ci poczekać do dnia spodziewanego okresu i zrobić test (o ile wcześniej @ nie przyjdzie).

Zadając to pytanie i opisując wszystko po kolei od poprzedniej miesiączki, chciałam się dowiedzieć głównie tego czy ból podbrzusza w tej sytuacji może oznaczać zbliżającą się miesiączkę mimo tego, że jest do niej jeszcze ponad tydzień, czy bardziej prawdopodobne jest to, że to objaw ciąży. Wiem jak działa mój organizm i "skąd biorą się dzieci", więc na tej płaszczyźnie nie oczekiwałam doszkalania. Doskonale sobie zdaję sprawę, że jedynym skutecznym w 100% środkiem antykoncepcyjnym jest brak seksu, także decydując się na prezerwatywę, byłam świadoma konsekwencji :)
Nie wiedziałam tylko jednego, że pytając o coś, o czym nie mam pojęcia, ponieważ nigdy nie byłam w ciąży, miesiączki mam regularne co 28 dni i nie jestem do końca pewna, co jest objawem czego, jestem tak niekompetentną studentką :)
 
dukat Bo Twoje pytanie jest z serii: Czy jak wypełnię jutro kupon totolotka, to wygram? Prawdopodobieństwo jest niewielkie, ale jednak jest. I jak widać nie znasz swojego organizmu na tyle dobrze, by wiedzieć czy Twój ból brzucha jest normalny. Kiedy byłaś u ginekologa?
 
Witam, podczepiam się do wątku:)
Ostatni okres zaczął mi się 5.02 i trwał tydzień, co jest u mnie normalne. 12.02 kochałam się z moim partnerem, używaliśmy prezerwatywy, chociaż później dotykał wejście do pochwy swoim penisem już bez żadnego zabezpieczenia. Według moich obliczeń około 15-16.02 miałam owulację. W niedzielę 19.02 kochaliśmy się, z prezerwatywą. Jednak od poniedziałku rano, tj. 20.02 boli mnie brzuch, właściwie podbrzusze, jakby macica. To jest ból jak podczas okresu, tylko troszkę słabszy, chociaż nadal intensywny. Słabnie jak chodzę, jednak potęguje się gdy siedzę lub leżę. Okres powinnam dostać teraz 4.03, czy możliwe jest zatem, aby ten ból już teraz był zapowiedzią miesiączki? Oprócz bólu brzucha i wzmożonego pragnienia nie zauważyłam u siebie żadnych innych wyraźnych objawów, wskazujących na to, aby okres miał jednak przyjść szybciej lub wcale się nie pojawić;). Ostatnio miałam sporo stresu, z racji tego, że jestem studentką i właśnie mieliśmy czas egzaminów, więc zastanawiam się czy to może być jednak opóźniona owulacja, a ból spowodowany był pęknięciem pęcherzyka? Czy jednak jest to symptom ciąży? Bardzo proszę o radę co powinnam teraz zrobić i kiedy ewentualnie powinnam zrobić test ciążowy?
Z góry dziękuję
Kasia
Hej Kasia . Ciąża jest raczej znikoma w przypadku, gdy do wytrysku nie doszło wewnątrz, aczkolwiek nie można jej w 100% wykluczyć .. już szybciej by istniało ryzyko ciąży gdyby stosunek był bez prezerwatywy a przerywany , wtedy istnieje ryzyko ciąży bo coś mogło wydostać się w ejakujacie przed samym wytryskiem .. ale ty tu piszesz o stosunkach zabezpieczonych .. tylko że później cie tam dotykał ..zależy też ile po stosunku bo plemniki żyją tylko przez określony czas ..
Trudno powiedzieć czy to ciaża na tak wczesnym etapie. Zazwyczaj może to świadczyć zarówno o nadchodzącej miesiaczce jak i ciąży gdyż objawy jeszcze przed spodziewanym okresem mogą być takie same na ciążę i miesiączkę . Najlepiej będziesz gdy zrobisz test w dniu przewidywanej miesiączki lub 1-2 dni po jej terminie. Mnie na 4 -3 dni czasem boli brzuch przed okresem i jak byłam w ciaży to tez mnie bolał myślałam, że przychodzi miesiaczka ale jednak nie było jej.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny. Chce wam opiedzieć moja historie. Otoż rok temu zostało stwierdzone że mam niedoczynność tarczycy i PCOS dodam ze moje miesiaczki są bardzo nieregularne. Biore tabletki na tarczyce. Od paru miesiecy współżyje z moim chlopakiem bez zabezpieczenia on zawsze konczy we mnie. Od jakiegos czasu tzn od dwoch tygodni nie czuje sie najlepiej. Do tego dodam ze piersi bolaly mnie jak na @ kazdy ruch sprawial bol. Do tego mialam bole w podbrzuszu jak przed @. Ale piersi przestaly bolec. A bol brzucha pojawia sie co pare godzin, do tego dzisiaj zaobserwowalam dziwny bialy sluz. Co to moze byc?
 
reklama
To pewnie bóle w podbrzuszu jak przed @ i do tego dziwny biały śluz...
A tak serio - to może być wszystko. Możesz mieć jakąś infekcję (niekoniecznie miejsc intymnych), może niedoczynność tarczycy daje o sobie znać , może hormonalnie coś Ci się poprzestawiało (nawet przy "zdrowych" cyklach zdarzają się odchyłki od normy) no i skoro współżyjesz bez zabezpieczenia, to możesz być w ciąży.
Mam nadzieję, że pomogłam.
 
Do góry