reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle brzucha i pozytywny wynik testu

patka_12

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Listopad 2022
Postów
68
Cześć,
Jestem tutaj nowa i przychodzę z pytaniem do kobiet które już to może przechodziły.
Od roku staramy się z mężem o dziecko, mimo prób nigdy nie udało mi się zobaczyć dwóch kreseczek..
W tym miesiącu jest troszkę inaczej.
Testy owulacyjne wskazywały owulację ok 12-13 dnia cyklu, co nigdy wcześniej się nie zdarzało, zawsze owu miałam ok 16 dnia cyklu.
Planowaną miesiączkę powinnam dostać 13.11 natomiast od dwóch dni męczą mnie bóle brzucha jak na okres, są na prawdę bardzo mocne a okresu jak nie było tak nie ma.
Za radą koleżanki zrobiłam dzisiaj rano (10.11), z pierwszego moczu test ciążowy byłam w szoku gdy zobaczyłam dwie kreski..
Test powtórzyłam i wynik taki sam.
Martwię się jednak że te testy nie są do końca wiarygodne.. kupiłam je razem z testami owulacyjnym (50 owulacyjnych i 10 ciążowych) za jedynie 5£ (ok 30zl)
Mam zamiar kupić test znanej marki i powtórzyć badanie dzisiaj wieczorem.
Irytują mnie te bóle, są na prawdę mocne, prawie tak mocne jak bóle menstruacyjne.. może któraś z was przez to przechodziła?
Screenshot_2022-11-10-08-55-31-15_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181.jpg
 
reklama
Tak, mnie bolał brzuch przez dobre 2-3tyg po pozytywnym teście tak jak na okres z tym, ze nie czułam skurczy. Nie bolało tez cały czas i nie był to ból taki mocny jak okresu w moim przypadku. Moja lekarka powiedziała, ze to normalne
 
No właśnie mam też takie epizody że nic nie czuję, ale za moment dostaje skurczu i bólu w krzyżach, takiego samego jak podczas okresu
 
Jeśli inny test wyjdzie pozytywnie, to wtedy w poniedziałek leć na betę z krwi.
Jak są takie silne bóle, to w ewentualnej ciaży można brać no spę ( chyba do dawki max 80) lub aspargin (taki magnez). Ewentualnie iść do gin, ze test pozytywny, boli brzuch i może przepisze duphaston (ale to już zależy od lekarza).
 
Bóle brzucha jak na okres są normalne. Natomiast jeżeli dochodzą do tego skurcze i bóle krzyża to już normalne nie jest. Niestety ale w tej chwili nie jesteś w stanie nic zrobić. Co ma być to będzie.
 
Dzięki NiebieskookaEM, zrobię tak jak mówisz i zobaczymy co wyjdzie ;)

Jasani - troszkę mnie zmartwiłas ale niestety tak jak mówisz, co będzie to będzie
Bardzo chcielibyśmy już mieć tą fasoleczke :) staramy się już rok i do tej pory nie wychodzilo
 
Mnie przez pierwsze tygodnie bolal brzuch jak na okres. O kręgosłupie nie wspomnę. Brałam nospe 3x1 i duphaston 2x1 jak tylko wyszła mi pozytywna beta. Zrób betę będziesz miała pewność. Jeśli masz swojego ginekologa to zadzwoń do niego i umów się na wizytę.
 
Dzięki za radę, mam mały problem bo mieszkam w Londynie i nie za bardzo mam tutaj taki bezpośredni dostęp do lekarzy
Postaram się czegoś poszukać jeśli tylko kolejny test wyjdzie pozytywny
 
Cześć,
Jestem tutaj nowa i przychodzę z pytaniem do kobiet które już to może przechodziły.
Od roku staramy się z mężem o dziecko, mimo prób nigdy nie udało mi się zobaczyć dwóch kreseczek..
W tym miesiącu jest troszkę inaczej.
Testy owulacyjne wskazywały owulację ok 12-13 dnia cyklu, co nigdy wcześniej się nie zdarzało, zawsze owu miałam ok 16 dnia cyklu.
Planowaną miesiączkę powinnam dostać 13.11 natomiast od dwóch dni męczą mnie bóle brzucha jak na okres, są na prawdę bardzo mocne a okresu jak nie było tak nie ma.
Za radą koleżanki zrobiłam dzisiaj rano (10.11), z pierwszego moczu test ciążowy byłam w szoku gdy zobaczyłam dwie kreski..
Test powtórzyłam i wynik taki sam.
Martwię się jednak że te testy nie są do końca wiarygodne.. kupiłam je razem z testami owulacyjnym (50 owulacyjnych i 10 ciążowych) za jedynie 5£ (ok 30zl)
Mam zamiar kupić test znanej marki i powtórzyć badanie dzisiaj wieczorem.
Irytują mnie te bóle, są na prawdę mocne, prawie tak mocne jak bóle menstruacyjne.. może któraś z was przez to przechodziła?Zobacz załącznik 1462484
Ja też w obu ciążach miałam na początku ból brzucha jak na okres, byłam wręcz pewna, że go dostanę, a tu psikus ;) na początku to normalne o ile ból nie jest tak mocny, że nie da się funkcjonować, ale tak jak dziewczyny pisały, na samym początku i tak nie da się nic za bardzo zrobić
 
reklama
Dzięki za radę, mam mały problem bo mieszkam w Londynie i nie za bardzo mam tutaj taki bezpośredni dostęp do lekarzy
Postaram się czegoś poszukać jeśli tylko kolejny test wyjdzie pozytywny
Jeśli GP Ci nie pomoże spróbuj brać magnez np. Asparginian czy magne b6, poszukaj może polskiego lekarza. Ale tez obserwuj czy boli Cię brzuch jak na okres czy raczej jajnik, czy bol jest tylko z jednej strony i tak dalej. Ja tutaj jak zadzwoniłam do GP to mi powiedział tylko ze bóle i plamienie, które miałam może świadczyć o ciąży pozamacicznej, początku poronienia lub zupełnie o niczym. Wiec pomógł jak wujek Google 🫣
 
Do góry