reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle kolan po porodzie - reumatyzm?

lidia.aaa1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2020
Postów
287
Mam problem z bólami kolan.
Teraz jestem 7 msc po porodzie (pierwszy, naturalny). Zaczęło się na pewno już w trzecim trymestrze, ale wiadomo, ciąża, dużo dodatkowych kilogramów, osłabienie. Mówisz sobie, że to wszystko ciąża, że to minie, jeśli nie po porodzie, to po połogu.
Ból jakby promieniuje od kolan w dół, osłabia mięśnie, boli też staw skokowy. Czasem mam trudności ze wstaniem rano czy w nocy, nogi się pode mną załamują. Czasem mam przy tym zawroty głowy, szczególnie jak niosę dziecko, przez to dodatkowe obciążenie. Zazwyczaj po rozruszaniu nóg jest lepiej, ale muszą to być konkretnie ćwiczenia rozciągające, a nie zwykle chodzenie, bo to tylko pogarsza sprawę, czasem mam problem, by wrócić ze spaceru. [emoji3525]
Wiem, że reumatyzm to żadna jednostka chorobowa. Opis pasuje mi do choroby zwyrodnieniowej (zrzut).

Chciałam spytać, czy któraś z was przechodziła przez to, niekoniecznie w związku z ciążą? Jak przebiega leczenie? Na co mogę się nastawić?
Oczywiście mam zamiar odwiedzić lekarza.
Screenshot_2020-06-10-17-13-10-530_com.android.browser.jpg
 
reklama
Rozwiązanie
Otóż:
Właściwy lekarz to reumatolog. Nie jest to wcale jakaś rzadko spotykana specjalizacja, mają ją często interniści jako dodatkową.

Wykonane badania:
Ogólne mocz
Z krwi:
Morfologia
OB
CRP
RF
Alt
TSH
CPK
Jonogram
Poziom witaminy D3
Przeciwciała przeciwko boreliozie Borrelia IgG

Poza tym wywiad, badanie palpacyjne układu kostno- stawowego.

Wyszedł za niski poziom witaminy D3. Suplementacja.

Dziękuję wszystkim i życzę innym zdrowia. [emoji3]
Powinnaś zrobić sobie podstawowe badania z krwi i moczu na początek tj ob,crp,morfologia, mocz. Jeżeli wyjdą nie prawidłowości np wysokie ob, crp i białko w moczu zgłoś się do rodzinnego on Ci wypisze skierowanie do reumatologa albo prywatnie się zapisz. Możesz kupić sobie olejek zywokostowy smarować kolana i owijać na noc i tak kilkanaście razy może pomóc.
 
Powinnaś zrobić sobie podstawowe badania z krwi i moczu na początek tj ob,crp,morfologia, mocz. Jeżeli wyjdą nie prawidłowości np wysokie ob, crp i białko w moczu zgłoś się do rodzinnego on Ci wypisze skierowanie do reumatologa albo prywatnie się zapisz. Możesz kupić sobie olejek zywokostowy smarować kolana i owijać na noc i tak kilkanaście razy może pomóc.
I jeszcze czynnik rf
 
Powinnaś zrobić sobie podstawowe badania z krwi i moczu na początek tj ob,crp,morfologia, mocz. Jeżeli wyjdą nie prawidłowości np wysokie ob, crp i białko w moczu zgłoś się do rodzinnego on Ci wypisze skierowanie do reumatologa albo prywatnie się zapisz. Możesz kupić sobie olejek zywokostowy smarować kolana i owijać na noc i tak kilkanaście razy może pomóc.
Ok, dziękuję ci. Postaram się ogarnąć w przyszłym tygodniu i dam znać.
 
Ok, dziękuję ci. Postaram się ogarnąć w przyszłym tygodniu i dam znać.
Te badania to jest podstawa koszt nie wielki a bardzo dużo wnoszą. Jeżeli tam będzie ok może sprawdź czy nie masz boreliozy pamiętaj że czasem w podstawowych badaniach ona nie wychodzi typu elisa i wester blot. Trzeba zrobić kki, ltt,elispot to już do wyboru. Ale zajmij się najpierw tymi podstawowymi badaniami. Ten czynnik rf jest bardzo ważny przy reumatycznych chorobach.
 
Otóż:
Właściwy lekarz to reumatolog. Nie jest to wcale jakaś rzadko spotykana specjalizacja, mają ją często interniści jako dodatkową.

Wykonane badania:
Ogólne mocz
Z krwi:
Morfologia
OB
CRP
RF
Alt
TSH
CPK
Jonogram
Poziom witaminy D3
Przeciwciała przeciwko boreliozie Borrelia IgG

Poza tym wywiad, badanie palpacyjne układu kostno- stawowego.

Wyszedł za niski poziom witaminy D3. Suplementacja.

Dziękuję wszystkim i życzę innym zdrowia. [emoji3]
 
Rozwiązanie
Do góry