reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bostonka u 2-latka

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 292
Dziewczyny, proszę o poradę..
Mój syn ma 2 lata i 3 miechy, od początku żłobka strasznie choruje (czyli od ponad roku). W czwartek dostałam ze żłobka wiadomośc, że już 3 dzieci dotknęła tzw bostońska lub grypa bostońska.
W piątek odbierany ze żłobka synek wyglądał "niewyraźnie". Już w domu okazało sie, ze ma gorączkę. Noc z goraczka. W sobotę nic mu nie było, apetyt, humor itp. Popołudniu zauważyłam krostki na języku. W niedzielę już miał krostki w okol ust, na nogach (ale nie stopach), pośladkach i plecach. Pojedyncze, wyglądały jak z płynem surowiczym.
Zero gorączki. MMyslicie, ze to bostońska, mimo braku wykwitów na słoniach i stopach..?
 
reklama
Dziewczyny, proszę o poradę..
Mój syn ma 2 lata i 3 miechy, od początku żłobka strasznie choruje (czyli od ponad roku). W czwartek dostałam ze żłobka wiadomośc, że już 3 dzieci dotknęła tzw bostońska lub grypa bostońska.
W piątek odbierany ze żłobka synek wyglądał "niewyraźnie". Już w domu okazało sie, ze ma gorączkę. Noc z goraczka. W sobotę nic mu nie było, apetyt, humor itp. Popołudniu zauważyłam krostki na języku. W niedzielę już miał krostki w okol ust, na nogach (ale nie stopach), pośladkach i plecach. Pojedyncze, wyglądały jak z płynem surowiczym.
Zero gorączki. MMyslicie, ze to bostońska, mimo braku wykwitów na słoniach i stopach..?
Może być ospa wietrzna. A za uszami? Trzeba do pediatry iść.
 
Dziękuję za odpowiedź, ma na uchu, ale na głowie nic, tzn między wlosami. Na ospę był szczepiony, nie wiem czy można zachorować po szczepieniu..
 
Dziękuję za odpowiedź, ma na uchu, ale na głowie nic, tzn między wlosami. Na ospę był szczepiony, nie wiem czy można zachorować po szczepieniu..
Szczepienie chroni przed groźnymi, choć rzadkimi powikłaniami, jak zapalenie ucha środkowego czy zapalenie opon m-r. Zdarzaja się przypadki zachorowań na Odrę, pomimo szczepienia, więc z ospa chyba też tak może być. Chyba?
Jama ustna i okolica za uszami jest dość charakterystyczną dla ospy. No i surowicze pęcherzyki też. Zdrówka dla malucha💛
 
Mi z opisu też bardziej ospę to przypomina.
Ale czasem niestandardowo się niektóre choroby przechodzi.
Może pokażcie się pediatrze?
 
Przy ospie chyba nie ma krostek na języku. Ja bym raczej tą bostonkę obstawiała, tym bardziej jeśli w żłobku kilkoro dzieci miało.
 
@kaylla Przy ospie mogą być krostki na języku.

A umiejscowienie krostek u autorki postu bardziej sugeruje ospę niż bostonkę.
Równie dobrze dziecko mogło zostać źle zdiagnozowane i poszła informacja, że bostonka (a faktycznie okazało się że to ospa).
 
reklama
Dziewczyny, proszę o poradę..
Mój syn ma 2 lata i 3 miechy, od początku żłobka strasznie choruje (czyli od ponad roku). W czwartek dostałam ze żłobka wiadomośc, że już 3 dzieci dotknęła tzw bostońska lub grypa bostońska.
W piątek odbierany ze żłobka synek wyglądał "niewyraźnie". Już w domu okazało sie, ze ma gorączkę. Noc z goraczka. W sobotę nic mu nie było, apetyt, humor itp. Popołudniu zauważyłam krostki na języku. W niedzielę już miał krostki w okol ust, na nogach (ale nie stopach), pośladkach i plecach. Pojedyncze, wyglądały jak z płynem surowiczym.
Zero gorączki. MMyslicie, ze to bostońska, mimo braku wykwitów na słoniach i stopach..?
To dopiero może wyjść.. moja córka ostatnio przechodziła... zaczęło się od kilku kropek a skończyło na tym, że nie umiała chodzić takie pęcherze
 
Do góry