reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Boże co robic?

niuniamilan

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Sierpień 2008
Postów
124
Miasto
londyn
Popełniłam duzy bład wprowadzajac butelke tyg temu,maluch pil jeszcze w nocy cycusia ale dzis wogole nie czulam zebym miala jakies mleko w piersiach bo 2 raz odudzil sie w nocy ok 3 i nie spal do 5,czy to wina mleka modyfikowanego nigdy tak sie nie budzil,chce znow karmic wiekszosc piersia,tylkoo co 2 tyg musze zostawiac niunia z maezem na prawie caly dzien i wtedy podawac meko modyfikowane,jak znowu zrobic zeby dziecko chcialo ssac piers w dzien,co pomoze mi w produkcji lepszej ilosci mleka.Prosze powiedzcie jak moge wrocic do karmienia piersie,przzystawiam go dzis od rana ale on nie chce ssac,a po za tym mam wrazenie ze nie najje sie i co wtedy po cycu dac mu cos do jedzenia?Dajcie rady,moze ktoras mila podobna sytuacje,CO ZROBIC ZEBY CHCIAL SSACCCCCCC
 
reklama
Ja wróciłam do pracy, gdy mały miał 4 i pół miesiąca teraz ma prawie rok i nadal karmię piersią. Nie wprowadzałam sztucznego mleka, tylko odciągałam swoje. Mleko cały czas się produkuje kiedy dziecko ssie, jeżeli chcesz bardzo karmić sama to po prostu przystawiaj jak najczęściej dziecko do piersi kiedy jesteś w domu a po karmieniu odciągaj resztke pokarmu to zwiększy laktację. Jak łukasz nie czciał ssać piersi to też odciągałam mleko i dawałam mu z butelki, ale cały czas próbowałam go sama karmić. Życzę powodzenia:tak::tak::tak:
 
kal.aga ma rację. Musisz cały czas dostawiac dziecko do piersi im więcej ciągnie tym więcej mleka się produkuje. Podobno każda kobieta w pewnym okresie przechodzi kryzys laktacyjny ale wtedy trzeba sie uzbroic w cierpliwośc. U mnie też kryzys wystąpił jak Ada miała miesiąc. I dosłownie trzy dni przeleżałam z nią w łóżku non stop przy cycu. A teraz mam tyle mleka, że przedszkole mogłabym wykarmic :-D
W sklepie zielarskim albo w aptece są takie specjalne herbatki laktacyjne. Wiesz może nie zdziałają cudów ale napewno troszkę pomogą. Ja też zostawiam Małą co dwa tyg. Wychodzę rano i wracam wieczorem. I tak dwa dni. Ale nie odstawiłam jej od piersi. Podczas mojej nieobecności Niunia pije mleczko modyfikowane a po powrocie najzdrowsze i najpyszniejsze mleko mamusi:-)
Życzę wytrwałości w walce o mleczko. Powodzenia
 
kal.aga ma rację. Musisz cały czas dostawiac dziecko do piersi im więcej ciągnie tym więcej mleka się produkuje. Podobno każda kobieta w pewnym okresie przechodzi kryzys laktacyjny ale wtedy trzeba sie uzbroic w cierpliwośc. U mnie też kryzys wystąpił jak Ada miała miesiąc. I dosłownie trzy dni przeleżałam z nią w łóżku non stop przy cycu. A teraz mam tyle mleka, że przedszkole mogłabym wykarmic :-D
W sklepie zielarskim albo w aptece są takie specjalne herbatki laktacyjne. Wiesz może nie zdziałają cudów ale napewno troszkę pomogą. Ja też zostawiam Małą co dwa tyg. Wychodzę rano i wracam wieczorem. I tak dwa dni. Ale nie odstawiłam jej od piersi. Podczas mojej nieobecności Niunia pije mleczko modyfikowane a po powrocie najzdrowsze i najpyszniejsze mleko mamusi:-)
Życzę wytrwałości w walce o mleczko. Powodzenia
SLUCHAJ A MLECZKO DAJESZ JEJ NORMALNIE W BUTELCE?
mnie sie wydaje ze on sie na cyca obrazil bo tylko go przystawiam to sie denerwuje a potem placze,nie wiem co mam juz robic
 
ja taz tak mialam dowalam malemu mleko z butelki jak bylam na uczelni i potem nie chcial juz ciagnac cyca no i niestety przestalam karmic piersia. probowalam odciagac i mu dawac swoje ale z kazda probą siagalam coraz miej i dalam sobie spokoj. ale proboj mu podawac cyca moze sie przestawi spowrotem. wiem ze to jest bardzo męczące jak chce sie mu dac cyca a on nie chce. ja nie dalam rady. zycze powodzenia
 
SLUCHAJ A MLECZKO DAJESZ JEJ NORMALNIE W BUTELCE?
mnie sie wydaje ze on sie na cyca obrazil bo tylko go przystawiam to sie denerwuje a potem placze,nie wiem co mam juz robic

Jak jestem na uczelni to moja mama daje jej mleko Bebilon z buteleczki. A jak jestem z nią to normalnie cyca ciągnie bez problemu.
Musisz byc wytrwała przede wszystkim! Próbuj może go troszkę przegłodzic albo wyciśnij mu troche mleka z cyca prosto do ust i jak posmakuje to może zacznie ssac ... no nie wiem co jeszcze mam poradzic :/
 
Ostatnia edycja:
niuniamilan po pierwsze wez gleboki oddech.... i zastanow sie czy chcesz karmic...
Ja mialam podobna sytuacje, trafilismy z Lewciem do szpitala kiedy mial 4 mies:-(, bylismy tam przez 2 tyg. nie pozwalali mi go karmic, ale bardzo chcialam i odciagalam pokarm, w nocy maz zostawal z synkiem a ja jechalam dodomu, nastawialam budzik i co 2 godziny odciagalam, bylam potwornie tym zmeczona... oczywiste, ze po powrocie dodomu nie chcial ssac, poprostu odzwyczail sie.
Po szpitalu Lewek mial anemie, schudl i wcale nie przybieral na nutramigenie, a na piersi tyl srednio 1kg mies. dlatego zdecydowalam sie , ze MUSZe! go karmic i sie udalo! karmie do dzis, a ma juz prawie 10mies.

Kupilam nakladki na sutki Aventa i probowalam przez nie karmic, na poczatku w nocy, kiedy byl zaspany, pozniej w ciagu dnia, nastepnie obcielam koncoweczke nakladki, po jakim czasie jeszcze troche, jeszcze..az w koncu nie bylo sensu karmic przez nakladki.Chytrze, nie?;))) Wyczytalam o tym na necie i u nas sie sprawdzilo.Caly proces zajal 3,4dni.

Zycze Ci powodzenia:tak::tak::tak::tak::tak:
 
Hej,u mnie było podobnie ale najważniejsze (tak jak już dziewczyny pisały) żebyś jak najczęściej przystawiała dzieciaczka do piersi, ja miałam kryzys jak synek miał około 3 miesiecy- zero pokarmu w piersiach, krzyki po nocach ale jakoś wytrwałam i teraz karmię już 7 miesiąc i jest naprawdę super!!! warto przetrwać te trudne chwile!!!! ważne jest również to, żebyś miała pomoc i wsparcie- jeśli możesz to poproś rodzinę nawet w nocy niech ponoszą małego itp... całusy i powodzenia!
 
nic z teg,onn jak tylko widzi piers odwraca glowe,niestety,jakbym nie dala mu butli to by nic nie jadl,nawet nie lapi,tylko czemu nie spi w nocy przeciez na modyfikowanym powinnie nawet dluzej wytrzymavc a on budzi sie o 3 i do 5 nie spi,wogole kreci sie ccaly czas
 
reklama
moj Olis tez na poczatku budzil sie w nocy czesciej nawet niz przy cycu co wydawalo mi sie dziwne ale po paru dniach stopnioowo sobie wydluza spannie i teraz zdaza mu sie nawet ze budzi sie tylko 2 razy.

niestety dawanie dziecku butli gdy sie jest na cycu jest najczestrzym powodem przejscia na mleko modyfikowane. tak bylo w moim przypadku
 
Do góry