reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Boże co robic?

niuniamilan ale mówiłam ci na innym wątku który sama założyłaś a także i i inne dziewczyny że tak właśnie będzie jezeli wprowadzisz butelkę i z taka częstotliwością będziesz mu ja podawac jeszcze raz powtarzam i myślę że sie wszyscy ze mna zgodza że podaz czyni popyt jak nie dostawiasz małego do skąd to mleko ma sie brać twój mózg nie otrzymuje informacji o takiej potrzebie w tej chwili możesz to jeszcze odwrócić ale potrzeba na to cierpiliwości i czasu dostawiaj go jak najcześciej nawet co 15 20 min i tak przez kilka dni nawet nawet jakby miał się najeśc tylko na 10 min to co 10 min musisz go karmić a na noc CZYTAJ UwAŻNIE NAJPIERW CYCEK POTEM BUTELKA może się uda
 
reklama
Ja bym ci proponaował jednak karmić malucha w nocy, może przez sen jak podasz pierś to da się namówić, a potem już i w dzień będzie łatwiej. Ja taż miałam problem taki, bo przez jakiś czas Łukasz wolał butelkę bo nie musiał się wysilać przy ssaniu, ale ja nie dałam za wygraną i karmiłam go w nocy też ile chciał, jeszcze pare dni temu budził mi się po 6 razy ale nie tylko na jedzenie, a od trzech dni budzi się 2 -3 razy. Może ty nie jestes pewna tego czy chcesz karmić. Moze czujesz jakiś nacisk ze strony rodziny że powinnaś karmić a podświadomie czujesz, że to ogranicza twoją wolność?
 
Ja bym ci proponaował jednak karmić malucha w nocy, może przez sen jak podasz pierś to da się namówić, a potem już i w dzień będzie łatwiej. Ja taż miałam problem taki, bo przez jakiś czas Łukasz wolał butelkę bo nie musiał się wysilać przy ssaniu, ale ja nie dałam za wygraną i karmiłam go w nocy też ile chciał, jeszcze pare dni temu budził mi się po 6 razy ale nie tylko na jedzenie, a od trzech dni budzi się 2 -3 razy. Może ty nie jestes pewna tego czy chcesz karmić. Moze czujesz jakiś nacisk ze strony rodziny że powinnaś karmić a podświadomie czujesz, że to ogranicza twoją wolność?

Nie ma rodziny ze mna poniewaz mieszkam za granica,ale jezeli chodzi o karmienie malego w nocy to probowalam i nic z tego nie bedzie,plakal odwracal glowe,myslisz ze nie probowalam,poprostu krzyczal w nieboglosy a cyca nie chcial i juz,a ja bardzo bym chciala karmic piersia
 
niuniamilan ale mówiłam ci na innym wątku który sama założyłaś a także i i inne dziewczyny że tak właśnie będzie jezeli wprowadzisz butelkę i z taka częstotliwością będziesz mu ja podawac jeszcze raz powtarzam i myślę że sie wszyscy ze mna zgodza że podaz czyni popyt jak nie dostawiasz małego do skąd to mleko ma sie brać twój mózg nie otrzymuje informacji o takiej potrzebie w tej chwili możesz to jeszcze odwrócić ale potrzeba na to cierpiliwości i czasu dostawiaj go jak najcześciej nawet co 15 20 min i tak przez kilka dni nawet nawet jakby miał się najeśc tylko na 10 min to co 10 min musisz go karmić a na noc CZYTAJ UwAŻNIE NAJPIERW CYCEK POTEM BUTELKA może się uda
Sluchaj on poprostu sie na niego obrazil,nie ma mowy na to zeby zlapal piers,wogole nie lapie i nie ssie,wiec to nic nie da jak go caly czas przystawiam,od 3 dni przystawiam go i nie zlapal ani razu
 
przykro mi, wydaje mi się że rozumiem co czujesz, mimo wszystko próbuj a nuz to tylko jakiś kryzys,a jeżeli nie to nie obwiniaj się butelkę też można dziecku podawać z miłością. To że nie będziesz karmić piersią przecież nie znaczy że nie kochasz swojego dziecka. pamiętaj że jak będziesz zestresowana to nic z tego nie wyjdzie, a wiem z własnego doświadczenia że jak dziecko nie chce ssać to jest to stresujące. Będę trzymać kciuki żeby ci się jednak udało:tak::tak::tak::tak:
 
niuniamilan a próbowalas karmic przez nakladki, tak jak pisalam wczesniej u nas to sie sprawdzilo. Mozna maluszka w ten sposob oszukac:)

I nie stresuj sie tym, no najwyzej nie bedziesz karmila, ja bylam na piersi do 4 miesiaca i wszystko gra:tak:;-):-)
 
reklama
W tej sytuacji chyba najlepiej odciągać mleko ręcznie lub laktatorem. Mały pewnie dlatego nie chce jeść z piersi, bo przy butelce nie musi tak intensywnie ssać. Pierś produkuje tyle mleka ile potrzeba więc jeśli zaczniesz odciągać mleko to wszystko powinno wrócić do normy. Odciągnięte mleko możesz podawać małemu w butelce i wszyscy będziecie zadowoleni.
 
Do góry