reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak miesiączki po łyżeczkowaniu, a polip w usg

_dusia__

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2023
Postów
60
Dzień dobry.
26.07.2023 miałam wykonane łyżeczkowanie macicy z powodu poronienia zatrzymanego 7/10 tc. To była moja pierwsza ciąża, mam 24 lata. Początkowo 25.07 dostałam w szpitalu Artholek 4 tabletki dopochwowe, które wywołały ogromne bolesne skurcze, ale zero krwi i rozwarcia szyjki. Druga dawka leku 26.07 - brak reakcji. W ostateczności oprócz skurczów szyjka się nie otwierała, brak krwawienia i lekarze podjęli decyzję o zabiegu. Po wszystkim krwawiłam łącznie półtora tygodnia, kolejne półtora plamiłam ciemnobrunatną krwią. W wynikach badań krwi z 18 sierpnia beta HcG - 14,70 (w 5 tygodniu ciąży beta prawie 600, potem nie badałam, lekarka nie kazała). 22 sierpnia podczas kontroli usg macica jednorodnej echogeniczności 29mm, endometrium miało 9mm grubości + Pani Doktor wykryła w jamie macicy skrzep/polip 11mm (nie była pewna), ogólnie kazała przyjść na kontrolę po okresie. 4 września czułam bóle w krzyżu, wieczorem dostałam lekkiego krwawienia, wyszedł jakiś malutki skrzep, 5 września już tylko rankiem jednorazowo brunatne plamienie. W badaniu hist-pat zbadano materiał z jamy macicy. Opis makroskopowy: fragmenty kruchej, brunatnej tkanki i skrzepów krwi. Tkanek płodu nie znaleziono. W rozpoznaniu mikroskopowym: W obrębie doczesnej ogniska zakrzepicy w naczyniach, ogniska martwicy i zapalenia ropnego. Fragmenty kosmówki wczesnej z obrzękiem kosmków, typowej dla I trymestru ciąży. Fragmenty błon płodowych budowy typowej. Tkanek płodu nie znaleziono.
Czy ja się dalej oczyszczam po tylu tygodniach i to wcale nie jest upragniona miesiączka pierwsza po zabiegu? Chciałabym jak najszybciej zacząć starania o kolejną ciążę, ale nie wiem co mam sądzić o tym wszystkim, a Pani Doktor nie rozwiała moich wątpliwości. Przyznam szczerze, że uprawialiśmy s&ks bez zabezpieczenia już kilkukrotnie po zabiegu, jak tylko przestałam krwawić i plamić. Jutro pojadę zrobić betę, bo sama nie wiem, może jednak to nie był skrzep ani polip....
 
reklama
Jak dla mnie to nie oczyszczanie po poronieniu. Po to mialas juz lyzeczkowanie. Predzej bym obstawiala to, ze hormony po ciazy jeszcze sie nie unormowaly. Endometrium dosc cienkie, wiec i miesiaczka moze byc skapa. To tez moze byc z powodu lyzeczkowania.
 
Zamiast testu zbadaj betę - jak będzie dodatnia, to zbadaj przyrost po 48h. Jak rośnie - to prawdopodobnie nowa ciąża, jak spada/pozostaje na podobnym poziomie - pozostałości po zabiegu.
 
Zamiast testu zbadaj betę - jak będzie dodatnia, to zbadaj przyrost po 48h. Jak rośnie - to prawdopodobnie nowa ciąża, jak spada/pozostaje na podobnym poziomie - pozostałości po zabiegu.
jutro wieczorem powinnam już mieć wyniki i zobaczymy, co dalej. Najgorzej, bo głowa pracuje porządnie i wymyśla różne scenariusze :) Dziękuję!
 
Jestem po kontroli. Beta 4,5, a w usg, Hmm sama pani Doktor nie do końca wie co. Płyn w zatoce Douglasa (podobno często objaw wczesnej ciąży, 22.08 płynu w zatoce nie było), endometrium 19mm, przy prawym jajniku albo pozostałość po owulacji albo mała torbiel, zero krwi oprócz poniedziałkowego zdarzenia, szyjka jak była zamknięta tak nadal jest. Zalecenia: we wtorek powtarzam betę, w środę za tydzień ponowne usg. Albo bardzo wczesna ciąża albo w tym tygodniu powinna być miesiączka. Jeśli nie będzie ani ciąży ani miesiączki - ruszamy z lekami na wywołanie okresu…. Czy dalej „wiem, że nic nie wiem..” :)
 
Jestem po kontroli. Beta 4,5, a w usg, Hmm sama pani Doktor nie do końca wie co. Płyn w zatoce Douglasa (podobno często objaw wczesnej ciąży, 22.08 płynu w zatoce nie było), endometrium 19mm, przy prawym jajniku albo pozostałość po owulacji albo mała torbiel, zero krwi oprócz poniedziałkowego zdarzenia, szyjka jak była zamknięta tak nadal jest. Zalecenia: we wtorek powtarzam betę, w środę za tydzień ponowne usg. Albo bardzo wczesna ciąża albo w tym tygodniu powinna być miesiączka. Jeśli nie będzie ani ciąży ani miesiączki - ruszamy z lekami na wywołanie okresu…. Czy dalej „wiem, że nic nie wiem..” :)

Powtorz bete za 2 dni, czy przyrasta. No niemozliwoscia bylo, zeby na tym etapie zobaczyc cokolwiek na usg.
 
Powtorz bete za 2 dni, czy przyrasta. No niemozliwoscia bylo, zeby na tym etapie zobaczyc cokolwiek na usg.
Beta z dziś 4,2. Także ciąża wykluczona w tym cyklu :) no nic, pozostaje liczyć na mimo wszystko pojawienie się samoistnej miesiączki. Czekam do środy na diagnozę :)
 
reklama
Do góry