reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak rozwarcia przy porodzie

aleesa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Styczeń 2013
Postów
38
Miasto
Londyn
witam
czy wiecie moze czy sa jakies metody na brak rozwarcia przy porodzie? Moze brzmi to glupio ale rodzac 2 moich dzieci mialalm rozwarcie 2 i 4 cm i cesarka.Moze mam za silne miesnie bo przez 2 dni meczarmi i boli w szpitalu rozwarcie nie postepowalo.
Boje sie teraz o to wiec chce zarzadac cesarki od razu bo znowu sie namecze a w efekcie koncowym i tak mnie potna.Po prostu nie wierze juz ze moge urodzic naturalnie.
A lekow na przyspieszenie mi nie dali bo powiedzieli ze jak akcja zaczela sie sama to nie mozna juz dac lekow :crazy:
 
reklama
Moze przy tym porodzie bedzie inaczej, a z tego co widze mieszkasz w londynie tam daja znieczulenie zewnątrzoponowe to niemartw sie na zapas. Bedzie ok.
 
witam
czy wiecie moze czy sa jakies metody na brak rozwarcia przy porodzie? Moze brzmi to glupio ale rodzac 2 moich dzieci mialalm rozwarcie 2 i 4 cm i cesarka.Moze mam za silne miesnie bo przez 2 dni meczarmi i boli w szpitalu rozwarcie nie postepowalo.
Boje sie teraz o to wiec chce zarzadac cesarki od razu bo znowu sie namecze a w efekcie koncowym i tak mnie potna.Po prostu nie wierze juz ze moge urodzic naturalnie.
A lekow na przyspieszenie mi nie dali bo powiedzieli ze jak akcja zaczela sie sama to nie mozna juz dac lekow :crazy:


Z tego co wiem po dwóch cesarskich cięciach nie można rodzić naturalnie, gdyż jest to za duże ryzyko i z automatu jest cesarskie cięcie.

Ja miałam tak samo, przy pierwszym porodzie 1cm rozwarcia, przy drugim 1,5cm. 8 tygodni po porodzie okazało się, że mam nowotwór złośliwy szyjki macicy, guz wielkości 5,5 na 2,5 cm, zajmujący cała szyjkę. Teraz już wiadomo, dlaczego się nie rozwierała i miałam dwie cesarki. W Twoim przypadku oczywiście nie musi być tak samo.

Ale jak to piszą, każdy poród jest inny.
 
Ja miałam silne skurcze czop śluzowy wyszedł a szyjka nie chciała się rozwierać dlatego położna zafundowała mi masaż szyjki macicy i jakoś poszło. A co do cesarki to zapytaj lekarza prowadzącego czy po 2 cesarkach nie ma wksazań do 3 cc.
 
Ja jak poszłam do szpitala, to nie miałam żadnego skurczu i rozwarcia, a byłam 6 dni po terminie. Lekarz na próbę dał mi oscy żeby sprawdzić, czy coś będzie. Dostałam najsłabszą dawkę i po godzinę, czy dwóch (już dobrze nie pamiętam) dostałam skurczę i zaraz było rozwarcie.

Więc nie martw się :)
 
Nie wiem jak w Londynie ale w Polsce po dwóch cc trzecia ciąża to już jest wskazanie do kolejnego cc, bo jest to duże ryzyko dla matki.
Zapytaj lekarza prowadzącego jak jest u Was.
 
reklama
z tego co sie orientuje 2 CC to i 3 poród też powinien być CC bo jest bardzo duże ryzyko np pęknięcia poprzednich szwów itp.

a sposoby przyspieszenia akcji porodowej? hm...oxy, żel, piłka, chodzenie, przebicie pęcherza. ale zważając na 2 poprzednie CC raczej wolałabym też CC choćby dla bezpieczeństwa dziecka...

ale nie wiem jak tam lekarze uważają skoro to UK.
 

Podobne tematy

Odpowiedzi
60
Wyświetleń
8 tys
Do góry