reklama

Brak rozwarcia przy porodzie

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez aleesa, 11 Luty 2013.

1. aleesa

aleesa Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam
    czy wiecie moze czy sa jakies metody na brak rozwarcia przy porodzie? Moze brzmi to glupio ale rodzac 2 moich dzieci mialalm rozwarcie 2 i 4 cm i cesarka.Moze mam za silne miesnie bo przez 2 dni meczarmi i boli w szpitalu rozwarcie nie postepowalo.
    Boje sie teraz o to wiec chce zarzadac cesarki od razu bo znowu sie namecze a w efekcie koncowym i tak mnie potna.Po prostu nie wierze juz ze moge urodzic naturalnie.
    A lekow na przyspieszenie mi nie dali bo powiedzieli ze jak akcja zaczela sie sama to nie mozna juz dac lekow :crazy:

2. mona0008

mona0008 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moze przy tym porodzie bedzie inaczej, a z tego co widze mieszkasz w londynie tam daja znieczulenie zewnątrzoponowe to niemartw sie na zapas. Bedzie ok.

3. reklama
  4. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Z tego co wiem po dwóch cesarskich cięciach nie można rodzić naturalnie, gdyż jest to za duże ryzyko i z automatu jest cesarskie cięcie.

Ja miałam tak samo, przy pierwszym porodzie 1cm rozwarcia, przy drugim 1,5cm. 8 tygodni po porodzie okazało się, że mam nowotwór złośliwy szyjki macicy, guz wielkości 5,5 na 2,5 cm, zajmujący cała szyjkę. Teraz już wiadomo, dlaczego się nie rozwierała i miałam dwie cesarki. W Twoim przypadku oczywiście nie musi być tak samo.

Ale jak to piszą, każdy poród jest inny.

5. 85justyna

85justyna Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja miałam silne skurcze czop śluzowy wyszedł a szyjka nie chciała się rozwierać dlatego położna zafundowała mi masaż szyjki macicy i jakoś poszło. A co do cesarki to zapytaj lekarza prowadzącego czy po 2 cesarkach nie ma wksazań do 3 cc.

6. Malusiolka

Malusiolka Potrójna mamusia :D

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja jak poszłam do szpitala, to nie miałam żadnego skurczu i rozwarcia, a byłam 6 dni po terminie. Lekarz na próbę dał mi oscy żeby sprawdzić, czy coś będzie. Dostałam najsłabszą dawkę i po godzinę, czy dwóch (już dobrze nie pamiętam) dostałam skurczę i zaraz było rozwarcie.

Więc nie martw się :)

7. anitha

anitha Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    po 2 cc sami powinni ci zaproponowac cesarke.

8. dorotar110

dorotar110 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie wiem jak w Londynie ale w Polsce po dwóch cc trzecia ciąża to już jest wskazanie do kolejnego cc, bo jest to duże ryzyko dla matki.
    Zapytaj lekarza prowadzącego jak jest u Was.

9. *martusia*

*martusia* Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    z tego co sie orientuje 2 CC to i 3 poród też powinien być CC bo jest bardzo duże ryzyko np pęknięcia poprzednich szwów itp.

a sposoby przyspieszenia akcji porodowej? hm...oxy, żel, piłka, chodzenie, przebicie pęcherza. ale zważając na 2 poprzednie CC raczej wolałabym też CC choćby dla bezpieczeństwa dziecka...

ale nie wiem jak tam lekarze uważają skoro to UK.

10. reklama

Poleć forum