reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowy śluz w ciąży

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Hej dziewczyny!
Obecnie jestem w 14 tygodniu ciąży. Od jakiegoś czasu codziennie rano po wstaniu mam brązowy śluz. Zawsze jak wstaje i idę do toalety to wypływa ze mnie taka większa ilość śluzu w kolorze brązowym, a później w ciągu dnia jest tego śluzu tylko trochę. Wcześniej w 9 tygodniu miałam brazowe plamienia i bralam luteine dopochwowo. Lekarz stwierdził że wszystko jest w porządku i odstawilam. Później pojawił się brązowy śluz. Od tygodnia biorę dwa razy dziennie luteine dopochwowo ale nie ma żadnych zmian. I tak to trwa od 9 tygodnia. Lekarz mówi, że ciąża rozwija się prawidłowo a ja cały czas zauważam brazowy kolor na papierze czy wkladce. Nie wiem co to może oznaczać. Dlaczego tak długo to trwa i nie ustępuje? Co moze byc przyczyną?
 
reklama
Rozwiązanie
Ale też tak jak piszą dziewczyny...w takich sytuacjach zawsze dobrze jest zasięgnąć dodatkowej opinii innego lekarza z dobrym sprzętem i dobrymi opiniami. To też na pewno Cię uspokoi:)
Ja bym jednak poszła jeszcze do lekarza. Może skonsultowała się z innym. Miałaś wymaz? Może masz infekcje?
Nie odczuwam żadnego pieczenia, swedzenia itd. co by wskazywało na infekcje. W ciąży wymazu jeszcze nie miałam, więc muszę jak najszybciej poprosić o to swojego lekarza, ponieważ naprawdę się martwię. Uważam że za długo to trwa. Zastanawiałam się też czy jest możliwość że mój organizm z czegoś się oczyszcza, przygotowuje i stąd ten brązowy śluz. Czasem jest on taki jakby brudny, ciężko mi to opisać.
 
Nie odczuwam żadnego pieczenia, swedzenia itd. co by wskazywało na infekcje. W ciąży wymazu jeszcze nie miałam, więc muszę jak najszybciej poprosić o to swojego lekarza, ponieważ naprawdę się martwię. Uważam że za długo to trwa. Zastanawiałam się też czy jest możliwość że mój organizm z czegoś się oczyszcza, przygotowuje i stąd ten brązowy śluz. Czasem jest on taki jakby brudny, ciężko mi to opisać.
Wiesz, ja przy zakażeniu e.coli nie miałam żadnych objawów prócz śluzu lekko zabarwionego, a się okazało, że jest syfek.
 
Wiesz, ja przy zakażeniu e.coli nie miałam żadnych objawów prócz śluzu lekko zabarwionego, a się okazało, że jest syfek.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Może naprawdę złapałam jakąś infekcje. W zeszlym roku, przed ciążą dwa razy coś miałam. Stosowałam tantum rosa i odeszło. Byc może powróciło .......
 
Ten brudny kolor" brąz" czasem " czarny" to stara krew. Miałaś krwiaka? Z jakiego powodu plamiłaś coś ten lekarz musiał Ci powiedzieć. Czy lekarz ma dobre usg? Zrob koniecznie wymaz znajdź dobrego lekarza. Czyna usg prenatalnym coś lekarz mówił pytałaś o plamienia?
Plamienie moze oznaczać, że cos sie dzieje np krwiak się ewakułuje na zewnatrz, polip niedobory progesteronu infekcja ( ja osobiście miałam grzybicę bezobjawową i tylko wykryta dzieki regularnym pobieraniu wymazu brak swedzenia pieczenia nic nie oznacza) i mnóstwo innych a może oznaczać nic złego np podrażniasz sie w czasie aplikacji luteiny jeśli masz dopochwową na to pytanie odpowie Ci tylko lekarz. W każdym razie najważniejsze ustalić skad to plamienie
 
reklama
Ja bym też poszła do lekarza i go przycisnęła ,zdecydowanie to nie jest normalne , jak dziewczyny piszą może jakieś krwiaki? polipy? a może coś się z łożyskiem dzieje , ja bym tego nie lekceważyła
 
reklama
Ten brudny kolor" brąz" czasem " czarny" to stara krew. Miałaś krwiaka? Z jakiego powodu plamiłaś coś ten lekarz musiał Ci powiedzieć. Czy lekarz ma dobre usg? Zrob koniecznie wymaz znajdź dobrego lekarza. Czyna usg prenatalnym coś lekarz mówił pytałaś o plamienia?
Plamienie moze oznaczać, że cos sie dzieje np krwiak się ewakułuje na zewnatrz, polip niedobory progesteronu infekcja ( ja osobiście miałam grzybicę bezobjawową i tylko wykryta dzieki regularnym pobieraniu wymazu brak swedzenia pieczenia nic nie oznacza) i mnóstwo innych a może oznaczać nic złego np podrażniasz sie w czasie aplikacji luteiny jeśli masz dopochwową na to pytanie odpowie Ci tylko lekarz. W każdym razie najważniejsze ustalić skad to plamienie
Nie miałam krwiaka. Jak na początku zaczęłam plamic i przyjechałam do lekarza to stwierdził że wszystko jest w porządku, nie powiedział co może być przyczyną tylko kazał brać luteine. Po tygodniu przyjechałam znowu i nadal twierdził że wszystko ok i że nie muszę brać luteiny bo ciaza rozwija się prawidłowo, wszystko ok. Ale to nie ustalo i po kolejnym tygodniu zadzwoniłam co mam robić to kazał wrócić do luteiny. Biorę tydzien i bez zmian.
 
Do góry