reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brzuszki a hemoroidy

asiorreek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2012
Postów
786
Miasto
Racibórz
Witam was mam pytanie może któraś po porodach tez miala taki problem. Po pierwszym porodzie wyszedł mi hemoroid ale szybko znikl po drugim porodzie byl wiekszy i dluzej sie chował ale w końcu poradzilam sobie z nim gdy zaczelam biegać calkiem o nim zapomniałam .. Teraz jestem juz prawie półtora roku po porodzie bieganie poszło w niepamięć jakos nie mam motywacji.. Cos jednak trzeba z sobą robic. Zaczelam ćwiczyć z ewa skalpel no i bach drugi trening za mną a hemoroid wyskoczył gorszy niz po porodzie. Myślicie ze mogę mimo to ćwiczyć nad tym moim " kangurzym" brzuchem .
 
reklama
Niestety napinanie mięśni brzucha powoduje wzrost ciśnienia w żyłach znajdujących się wewnątrz brzucha i przenosi się na żyły w okolicy odbytu tworząc zewnętrzne żylaki odbytu. Na twoim miejscu skonsultowałabym się po prostu z lekarzem prosząc o informację, jakiego rodzaju ćwiczenia są dla ciebie bezpieczne, a z jakich warto zrezygnować.
 
Nic na siłę, codzienna aktywność taka jak spacery, bieganie, pływanie, gimnastyka. Ich wykonywanie powinno być uzależnione od rodzaju hemoroidów oraz stopnia zaawansowania choroby.
 
Do góry