reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Budzenie się w nocy na mleko

U

usunięty

Gość
Witajcie mamuśki:)
Czy to dobrze jak 2.5 letnia dziewczynka budzi się jeszcze w nocy na mleko. Pediatra mówił że przed 2 urodzinami sama powinna odstawić nocne jedzenie niestety u Nas tak nie jest, tłumaczył że Brzuszek także powinien mieć czas na "odpoczynek" a nocne jedzenie może doprowadzić do chorób. Nie budzi się zawsze, potrafi przespać trzy noce w tygodniu bez pobudki. Staram się dawać jej herbatę i wodę niestety nie zawsze chce i wtedy jestem zmuszona zrobić mleko żeby dalej przespać nockę. Podaję jej kolacje godzinę przed spaniem aby do rana nie domagała się jedzenie (chlebek z warzywami, jogurta bułke) takie lekkie rzeczy ale nie zawsze jest tak jak bym chciała.
 
reklama
Rozwiązanie
Moja córka odzwyczaiła się od mleka o 5 nad ranem, jak przez kilka nocy zamiast mleka podawałam wodę. Miała wtedy 10 mc. Teraz jest tak, że o 19 je kolację (210 ml mleka i miseczkę kaszy na wodzie- nie zje mlecznej kaszki) , 20 idzie spać. Wstaje ok 7.30 i o 8 gdzieś jest śniadanie. Bez problemu wytrzymuje. A tamto mleczko jadła z przyzwyczajenia.
Gdyby to było kp to luz. A tu to już trzeba wstać, zęby umyć itd. A jakby zjadła coś krócej przed spaniem? Nawet to mleko? Potem ząbki i spać. Moi jakby jedli godzinę przed snem to też bym miała w nocy wędrówki ludów.
 
Ja myślę że trzeba dziecko odzwyczaić z 2 powodów, 1 to pruchnica miałam ten problem ze starszą córką piła sok w nocy a przecież nie myje zębów co chwile więc lekarz kazał po myciu zębów już tylko wodę. Drugi powód to taki że mleko to picie a nerki też muszą odpocząć tak mi powiedziała dr. nefrolog. Więc co innego napić się bo zaschło w gardle a co innego budzić się z przyzwyczajenia.
 
Moja córka odzwyczaiła się od mleka o 5 nad ranem, jak przez kilka nocy zamiast mleka podawałam wodę. Miała wtedy 10 mc. Teraz jest tak, że o 19 je kolację (210 ml mleka i miseczkę kaszy na wodzie- nie zje mlecznej kaszki) , 20 idzie spać. Wstaje ok 7.30 i o 8 gdzieś jest śniadanie. Bez problemu wytrzymuje. A tamto mleczko jadła z przyzwyczajenia.
 
Rozwiązanie
Do góry