reklama

cała prawda o karmieniu piersią - polecam artykuł

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez Aurorka, 8 Wrzesień 2010.

1. Aurorka

Aurorka Zaciekawiona BB

2. Arcobaleno

Arcobaleno Mamusia Nikosia

Widzę że znalazłaś pomoc. Trzymam kciuki, artykuł bardzo ciekawy i pomocny

3. reklama
  4. Jasia B

Jasia B Fanka BB :)

Aurorka ja właśnie tak karmię moją córcię- co 3 godziny (plus /minus 30 min)-tylko wieczorem między ostatnim a przedostatnim karmieniem mamy 2 godziny różnicy- w nocy śpi od 20.00 do 6.00. Karmienie trwa średnio od 10 min. do 30 min. max. i córcia aktywnie pije. Nie pozwalam jej na "smoczkowanie" mojej piersi. Przybiera dobrze, a ja jetem zadowolona i wyspana. Polecam wypróbowanie tego sposobu-gdybym karmiła "na żądanie" to bym chyba szybko przeszła na butelkę...

5. Aurorka

Aurorka Zaciekawiona BB

Jasia, a co robisz jak mała się budzi i płacze i ewidentnie wiesz że chodzi o jedzenie?

6. Bodzinka

Bodzinka Lekko Stuknięta Mamuśka;)

Ja karmiłam na żadanie dwa lata...Nie wyobrażam sobie karmienie mojego smoka co 3 h...A pił aktywnie i nie dłuzej niż pół h i nie było 'smoczkowania"..Lubił jeść..I nie narzekam...

7. titlan

titlan Zaangażowana w BB

Jasia, też karmiłaś "na żądanie" tylko Twoja pociecha się dobrze najadała i reagowała "książkowo", nie każda tak ma. Faktem jest, że (najbardziej na początku) mamy na każdy płacz dziecka reagują "głodny - nakarmić ! I to jest ten błąd. Też go robiłam na początku przy pierwszym dziecku, dopóki nie nauczyłam się rozpoznawać dlaczego płacze, do tego dochodził stres i ciągle wydawało mi się, że syn za mało przybiera... Karmiłam na żądanie półtora roku, teraz drugiego już ponad pół roku.
    Niemniej dla mnie najważniejsze zdania z tego artykułu to: "Karmienie piersią to nie jest niewolnictwo. A dziecko dobrze przystawiane do piersi nie zrezygnuje z niej dla butelki." I z tym się zgodzę też - Starszy nie miał żadnego problemu przestawiać się z butelki na pierś i odwrotnie. Młodszy w ogóle stwierdził, że butelka jest be i tak zostało.

Poleć forum