reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CC a powrót do formy

Poza tym jak zaczniesz wychodzić, to poczujesz się lepiej psychicznie. Ja poczułam w sobie taką moc, jak w końcu się zdecydowałam opuścić domowe pielesze.
Dziś w moim mieście było 5 stopni i raczej bez wiatru. To idealna pogoda na spacer z noworodkiem.

Poza wszystkim to nie słyszałam o zastrzykach na schudnięcie. I nigdy nie słyszałam, aby ktoś zgubił w zdrowy sposób 15 kg w kilka tygodni - cudów nie ma. Przy kp najważniejsze jest zdrowe odżywianie.
 
reklama
Hej, spokojnie ... to dopiero połowa połogu. Daj sobie czas na dojście do siebie. Wiem, że to trudne, bo też urodziłam przez cc i też czułam, że jak najszybciej muszę zgubić nadprogramowe kilogramy. Rodziłam w lipcu, byłam baaardzo opuchnieta po porodzie, ale to nie tylko przez upały. To są obrzęki limfatyczne. Dużo wody jeszcze z ciebie zejdzie, macica się obkurcza, brzuch się musi wchlonąc (serio się wchłania, ale na to potrzeba czasu). Dobrze, że idziesz do fizjoterapeuty. Mój ginekolog powiedział, że po pologu mogę sobie biegać, a fizjoterapeuta na to, że to niepoważne i zrobię sobie krzywde. Czujesz się obolala i jest Ci ciężko się poruszać. Miałam to samo, myślałam, że mi się kolana rozsypią. Teraz prawie 6 miesięcy po porodzie jest naprawdę dużo lepiej, ale jeszcze daleko do sprawności sprzed ciąży. Ty teraz musisz odnaleźć się w nowej sytuacji, byłaś w ciąży, urodziłaś, opiekujesz się maleństwem, dlatego potrzebujesz tez zadbać o siebie w tej sytuacji. Zdrowo się odżywiaj, pij dużo wody, wyjdz na spacer (nie załamuj się jeśli spacer będzie krótki a ty szybko się zmęczysz, ty dopiero co urodziłaś dziecko). Nie katuj się codziennym ważeniem. Idź do ginekologa i fizjoterapeuty, zrob kontrolne wyniki z krwi. Z czasem kilogramy będą spadać, moim zdaniem teraz najważniejsze to dać sobie czas i dużo miłości... twoje ciało stworzyło człowieka. Na gubienie kilogramów przyjdzie czas.
 
Ja jestem prawie 6 miesięcy po porodzie, również CC i jeszcze nie wróciłam do swojej wagi, odrazu po również zeszłam 10 kg, potem jeszcze 2 kg i teraz wszystko stanęło, tak jak piszą koleżanki daj sobie czas, chodź na spacery, poszukaj w necie gimnastyki na ładny brzuszek po CC, będzie dobrze zobaczysz wrócisz do formy.
 
Do góry